Aktualności

Uczniowie klasy 5b na spotkaniu z Joanną Olech

20 maja uczniowie klasy 5b – Martyna Piasecka oraz Sebastian Piątkowski reprezentowali naszą szkołę na V Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Spotkanie z Autorem”, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Bodzanowie.

W tym roku uczestnicy konkursu literackiego musieli wykazać się znajomością dwóch książek zaproszonego gościa – Joanny Olech: „Dynastii Miziołków” oraz „Pompona w rodzinie Fisiów”. Zadaniem konkursowym było rozwiązywanie testu składającego się z bardzo szczegółowych pytań otwartych i zamkniętych oraz krzyżówki. Uczestnicy wykazali się świetnym przygotowaniem, dlatego rywalizacja o miejsca na podium była wyrównana. Szczególnie gratulujemy Sebastianowi Piątkowskiemu, który zdobył wyróżnienie. Wszyscy jednak mogą czuć się zwycięzcami – osobisty kontakt z twórcą, możliwość zdobycia autografu oraz odebranie dyplomu i książki z jego rąk stanowią najlepszą nagrodę.

Uczniów do konkursu przygotowała polonistka, Olga Sawicka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (więcej…)

Sebastian Piątkowski w finale konkursu „Świat według Andrzeja Maleszki!”

13 maja odbył się finał konkursu czytelniczego organizowanego przez Książnicę Płocką, Filię biblioteczną nr 7.

W drugim etapie konkursu uczestnicy pokazali, jaką literaturą się interesują, co musi mieć dobra książka, żeby chcieli ją czytać i polecać innym. Finaliści przygotowali najrozmaitsze prezentacje: plakaty, gra interaktywna, robienie zakładek, poszukiwanie książek, instalacje plastyczne, makiety, opowiadania, wiersze oraz piosenki.

Reprezentujący naszą szkołę, uczeń klasy 5b – Sebastian Piątkowski spróbował swoich się mierząc się z poezją. Napisał wiersz, w którym zareklamował Małego Księcia.

Sebastiana do konkursu przygotowała jego polonistka, Olga Sawicka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (więcej…)

Niezwykły gość

Odwiedził nas dzisiaj niezwykły gość. Podczas sianokosów na szkolnym boisku pozwolił się sfotografować tylko z ciągnika. Pouczające – boi się ludzi a nie warczącej maszyny… (więcej…)

Zielone podwórko. Dzień dla społeczności – akcja wolontarystyczna

Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” oraz Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku wspólnie z Fabryką Levi Strauss Poland sp. z o.o. w Płocku w dniu 13 maja 2019r. przeprowadziła Dzień dla społeczności – akcję wolontarystyczną.

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie wolontariusze utworzyli „Zielone podwórko”. Stworzono teren do nauki ogrodnictwa dla dzieci.

Naturalnym działaniem, zmierzającym do przekształcania otoczenia szkoły w miejsca bogate przyrodniczo jest sadzenie roślin. W tworzenie przyszkolnego zaangażowali się wolontariusze z Fabryki.

Ogród będzie pełnił funkcję terenu do nauki ogrodnictwa dla dzieci, pełniąc funkcję dydaktyczną, poznając i chroniąc przy tym przyrodę.
Podczas akcji powstał ogród owocowo- warzywny.

Dla dzieci powstanie terenu do nauki ogrodnictwa to dobry pomysł na obcowanie z przyrodą oraz kształtowanie odpowiedzialności i konsekwentnego postępowania. To także doskonały punkt wyjścia dla rozwijania edukacji na temat zdrowego odżywania, tradycji kulinarnych, lokalnych produktów, a nawet zagadnień związanych z transportem.

Z ramienia Fundacji „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” koordynatorką akcji była Iwona Marczak, a z ramienia ZSP w Rogozinie Kamila Zielińska. (więcej…)

Zmiana terminu zebrania z rodzicami z 21 na 23 maja, godz. 16:00

Szanowni Państwo,

ze względu na niemożność przeprowadzenia spotkania z rodzicami przez prelegenta w dniu 21 maja, ogłaszamy, że termin zebrania z rodzicami dzieci szkolnych został przesunięty o 2 dni.

A zatem zebranie odbędzie się 23 maja (czwartek), o godz. 16:00. Zapraszamy!

Za utrudnienia przepraszamy,
Robert Majewski
dyr. ZSP w Rogozinie

Zmiana zebrania z rodzicami w szkole

Szanowni Państwo,
 
zebranie z rodzicami dzieci szkolnych odbędzie 21 maja (wtorek) o godz. 16-tej. W tej sytuacji wcześniej planowane na 7 maja zebranie nie odbędzie się. Zebranie 21 maja z rodzicami będzie poświęcone przedstawieniu proponowanych oceń na koniec roku szkolnego i koncepcji organizacji roku szkolnego 2019/2020 w naszej placówce. W czasie spotkania odbędzie się mini-szkolenia na temat zdrowego odżywiania dzieci w domach.
 
Rodzice dzieci zagrożonych oceną niedostateczną otrzymają informację o tym fakcie na dzienniku Librus. Informacja zostanie przesłana do 10 maja (piątek). Prosimy o śledzenie korespondencji w dzienniku.
 
Rodzice/opiekunowie zainteresowani uzyskaniem informacji o możliwościach poprawy ocen i innych sprawach dydaktycznych i wychowawczych, proszeni są bezpośredni kontakt z wychowawcą klasy lub danym nauczyciel poprzez korespondencje w dzienniku lub spotkanie osobiste na terenie szkoły. Termin spotkania należy wcześniej uzgodnić z nauczycielem.
 
Z poważaniem,
Robert Majewski
dyr. ZSP w Rogozinie

Sebastian Piątkowski przeszedł do finału

8 kwietnia 2019 roku o godz. 9.00 w filii bibliotecznej nr 7 odbył się I etap konkursu czytelniczego „Świat według Andrzeja Maleszki”.
 
Do testu przystąpiło 78 uczestników, a wśród nich 5 naszych uczniów : Marcin Chyczewski, Maciej Lemański, Martyna Piasecka, Sebastian Piątkowski i Zuzanna Remplewicz, emocje jak zwykle sięgały zenitu… Do finału przeszedł Sebastian Piątkowski z klasy Vb. Gratulujemy i życzymy zwycięstwa w kolejnym etapie!
 
Uczniów do konkursu przygotowała nasza polonistka, Olga Sawicka.
 
Celem konkursu była popularyzacja twórczości Andrzeja Maleszki oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W I etapie uczniowie musieli wykazać się znajomością dwóch książek z serii „Magiczne drzewo”, w II etapie finaliści zareklamują w wybranej formie swoją ulubioną książkę.

(więcej…)

Egzamin ósmoklasisty odbędzie w naszej szkole bez przeszkód

Drodzy Rodzice,

dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Czesław Hińca w Rogozinie informuje, że nawet jeśli strajk nauczycieli nie zostanie zakończony, egzamin ósmoklasisty w naszej szkole odbędzie się bez przeszkód.

Harmonogram egzaminu ósmoklasistów:

1. język polski –15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) – godz. 9:00. Czas trwania: 120 min., dla uczniów z dostosowaniami warunków do 180 min.

2. matematyka –16 kwietnia 2019 r. (wtorek) – godz. 9:00. Czas trwania: 100 min., dla uczniów z dostosowaniami warunków do 150 min.

3.język obcy nowożytny (u nas jeż. angielski) –17 kwietnia 2019 r. (środa) – godz. 9:00. Czas trwania: 90 min., dla uczniów z dostosowaniami warunków do 135 min.

We wszystkie trzy dni zapraszamy ósmoklasistów do szkoły najpóźniej do 8:15. Chcemy jeszcze spotkać się młodzieżą, a ok. 8:30 wspólnie rozpocząć procedurę przeprowadzenia egzaminu, określoną w przepisach prawa.

Z poważaniem,
Robert Majewski,
dyrektor ZSP w Rogozinie

Rozpoczynamy rekrutację do klasy I szkoły podstawowej

Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie zaprasza do składania wniosków o przyjęcie do klasy I na rok szkolny 2019/2020. Zapisanie dziecka do naszej szkoły polega na złożeniu wypełnionego wniosku. Dokument należy pobrać ze strony szkoły www.sp-rogozino.pl. Znajduje się on w zakładce na górze strony głównej: „Dokumenty do pobrania”. Link do wniosku jest też pod tą wiadomością. Dokument należy wydrukować, wypełnić i przekazać do naszej szkoły. Sposoby przekazania omówione zostały poniżej.
 
Wprawdzie do naszej szkoły można zapisać dziecko w każdym momencie, ale dla lepszej organizacji placówki najlepiej gdybyście Państwo zrobili to w ciągu dwóch miesięcy, tj. od 9 kwietnia 2019 r. do 14 czerwca 2019 r.
 
Żeby lepiej poznać szkołę, dyrekcję i nauczycieli zapraszamy Państwa na spotkania w dowolnym i wygodnym dla Państwa momencie. Nie robimy osobnego dnia otwartego. U nas każdy dzień jest otwarty dla rodziców, a nauczyciele i dyrekcja szkoły chętnie spotkają się z Państwem.
 
W celu spotkania się z nami najlepiej zatelefonować do sekretariatu 24 263 77 77 lub bezpośrednio do dyrektora szkoły 662 240 700 i umówić się na spotkanie. Możecie Państwo zobaczyć szkołę, obejrzeć klasę dziecka i sprawdzić jak działa szkoła w naturalnym cyklu zajęć i rytmie jej pracy.
 
Wniosek można dostarczyć osobiście, ale nie ma takiej konieczności. Można wysłać je przez e-mail sekretariat@sp-rogozino.pl lub faksem 24 263 77 77. W przypadku wyboru metody elektronicznej prosimy poinformować nas telefonicznie o przesłaniu dokumentów. Nie zawsze poprawnie dochodzą wiadomości elektroniczne. W temacie e-maila prosimy wpisać: „Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły”. Wniosek i klauzulę można też przesłać drogą pocztową na adres szkoły: Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie, ul. Mazowiecka 25; 09-442 Rogozino. Można też otrzymać te dokumenty i wypełnić bezpośrednio w sekretariacie szkoły.
 
Dziękujemy za zainteresowanie ofertą naszej szkoły i zapraszamy do składania wniosków o przyjęcie.
 
Bezpośrednie linki do pobrania dokumentów rekrutacyjnych:
 

Strajk od poniedziałku, 8 kwietnia. Organizacja pracy szkoły w czasie strajku.

Strajk pracowników rozpocznie się od 8 kwietnia 2019 roku. Organizacja pracy szkoły w czasie strajku.

Prosimy przeczytać uważnie całą wiadomość.

Zgodnie z komunikatem ZNP i FZZ oraz z informacją zakładowej organizacji związkowej, którą otrzymał dyrektor ZSP w Rogozinie, strajk pracowników rozpocznie się od 8 kwietnia 2019 roku. Oto link do komunikatu o strajku: https://znp.edu.pl/5-04-2019-komunikat-znp-i-fzz/…

W tej sytuacji organizacja pracy placówki otrzyma następujący charakter:

1. Placówka będzie czynna od 6:30 do 16:30.

2. Zakładając, że do strajku przystąpią ci nauczyciele naszej placówki, którzy to deklarowali (prawie wszyscy), funkcjonowanie przedszkola i szkoły będzie bardzo utrudnione i ograniczy się jedynie do zajęć opiekuńczych.

3. Dzieci dowożone do szkoły będą mogły przyjeżdżać porannym kursem, zgodnie z rozkładem jazdy. Kursy popołudniowe zostaną ograniczone do dwóch: 11:40 dla dzieci młodszych i 12:40 dla dzieci starszych. Dzieci, które nie mogą wrócić żadnym z tych kursów (oraz pozostałe przybyłe do placówki), mogą przebywać w szkole/przedszkolu do 16:30 i muszą zostać odebrane przez rodziców/opiekunów we własnym zakresie.

4. Ze względy na niewielkie możliwości kadrowe nauczycieli, którzy mogą pełnić rolę opiekunów w naszej placówce, prosimy o poważne rozważenie zapewnienia opieki Państwa dzieciom w domu.

5. Pamiętajmy, że strajk to sytuacja dynamiczna. O przystąpieniu do niego nauczyciele decydują indywidualnie i robią to codziennie. Prosimy więc systematycznie śledzić szkolne komunikaty.

Go to Top