Aktualności

Zapraszamy Państwa dzieci do programów korygujących wady postawy i otyłość


Szanowni Państwo,


dziś rozdaliśmy Państwa dzieciom zgody na wstępne badania lekarskie i deklaracje uczestnictwa w projektach „Wzorowa postawa” i „Trzymaj formę”. To programy mające na celu zwalczanie wad postawy i problemów z otyłością. Chętni rodzice proszeni są o wypełnienie tych dokumentów i przekazanie je przez dzieci (lub osobiście) wychowawcom lub nauczycielom w-f.


Program obejmuje dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej.
Realizatorem obu projektów jest NZOZ MEDICINES dr. Kazimierza Przepiórskiego.
W ramach projektów zakwalifikowani uczniowie będą mieli 3 godziny w tygodniu dodatkowych zajęć korekcyjnych, prowadzonych przez naszych nauczycieli.


Dodatkowo również przewidywane są wyjazdy na basen (raz w tygodniu). Wyjazdy realizować będzie we własnym zakresie NZOZ MEDICINES.
Kwalifikacji i badać wstępnych dokona NZOZ MEDICINES.


Badania wstępne odbędą się w naszej szkole 27 września (poniedziałek), o godz. 8:00. Przeprowadzi je dr Bogdan Rogudzki – specjalista ortopedii.


Z poważaniem,

Robert Majewski

Międzynarodowy dzień kropki w przedszkolu

Opowiastka autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter H. Reynoldsa z 2003 r. pt. „The Dot” (Kropka) stała się inspiracją powołania w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. To inicjatywa, mająca pobudzać kreatywność dzieci i zachęcać ich do tworzenia.

Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury organizują więc 15 września takie działania, które pomagają dzieciom odkryć swoje talenty i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka.

Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci z obu grup podejmowały przeróżne działania, które rozbudziły ich ciekawość i kreatywność.

Aby obejrzeć galerię zdjęć, kliknij

(więcej…)

Zmiana składki ubezpieczenia

Składka na ubezpieczenie w tym roku wynosi 40 zł., a nie jak wcześniej podaliśmy 43 zł. Kto już wpłacił, niechaj przyjdzie po zwrot. Informację skorygował dzisiaj agent ubezpieczeniowy. Przepraszamy, ale to chyba dobra wiadomość 🙂

Ubezpieczenie dzieci w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie

Rada Rodziców, działająca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie, podjęła decyzję o wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego i wariantu ubezpieczenia. Wybrano firmę Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na życie S.A, należącą do Vienna Insurance Group.

Składka od dziecka wynosić będzie 43 zł. Zwolnienia od składki nie są przewidywane, a zatem rodzice, którzy mają życzenie ubezpieczyć swoje dzieci, wpłacają za każde dziecko.

Wpłat należy dokonywać do 28 września 2019 r. w sekretariacie szkoły.

Ogólne warunki ubezpieczenia i zakres ubezpieczeń dostępne są w na stronie ubezpieczyciela www.compensa.pl

W razie szkody rozliczenia odbywają się przez internet na stronie www.compensa.pl. W tym celu można też uzyskać informację u agenta: Emilia Preuss, tel.: 535 557 696

Dodać należy, że ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Rodzic lub opiekun może też wybrać na własną rękę inne towarzystwo ubezpieczeniowe lub zrezygnować z ubezpieczenia.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą Patriotów Ziemi Rogozińskiej

1 września społeczność Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie rozpoczęła nowy rok szkolny. To pierwszy dzień nauki dla wielu przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej.

Z inicjatywy Sylwestra Ziemkiewicza – Wójta Gminy Radzanowo i Jolanty Sochackiej – Przewodniczącej Rady Gminy Radzanowo społeczność szkolna zorganizowała apel z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przed tablicą upamiętniającą bohaterska postawę Patriotów Ziemi Rogozińskiej Pan Wójt i Pani Przewodnicząca złożyli wieniec z biało-czerwonych kwiatów. Zapalono też znicze. W ceremonii uczestniczył również gospodarz miejsca pamięci – proboszcz Rogozińskiej parafii, ks. dr Janusz Wiśniewski.

Z tej okazji wysłuchaliśmy programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły. W uroczystości wziął udział poczet sztandarowy, drużyny zuchowa i harcerska, delegacje klas, nauczyciele i rodzice. Młodzież przygotowali: Marlena Kącicka, Olga Sawicka i Norbert Pałysa.

Uczniom i przedszkolakom życzymy sukcesów, rodzicom spokoju i zadowolenia z pociech i pracy ZSP w Rogozinie, nauczycielom i pracownikom szkoły wytrwałości i sukcesów zawodowych.

Szczęśliwego nowego roku szkolnego!

Od 1 września zmiana godzin pracy Orlika

Powracamy do niewakacyjnego czasu pracy Orlika. Od 1 września do 31 października Orlik będzie czynny w godzinach:

 • poniedziałek – piątek: 17:00-21:00;
 • sobota-niedziela: 15:00-19:00

Szczepienia dzieci od 12. roku życia w szkołach. Harmonogram działań

 1. Informujemy, że konferencja on-line dla zainteresowanych rodziców, dotycząca szczepień dzieci od 12. roku życia będzie dostępna od 3 września br. od godz. 18.00, pod linkiem:
  https://youtu.be/dv6RCNwlYKk
 2. Dzieci chętnych rodziców, które w dniu szczepienia będą miały ukończony 12. rok życia, szczepić będzie na terenie szkoły punkt medyczny MEDICINES z Radzanowa.
 3. Termin szczepień podamy Państwu po zebraniu ilości chętnych. Najprawdopodobniej stanie się to w drugiej dekadzie września.
 4. Wraz z dziećmi szczepionki mogą przyjąć ich rodzice lub opiekunowie prawni.
 5. Deklaracja chęci zaszczepienia dziecka powinna spłynąć do wychowawcy klasowego najpóźniej do 9 września. Tę informację należy przekazać bezpośrednio wychowawcy przez wysłanie wiadomości na dzienniku Librus lub osobisty kontakt z wychowawcą. W wiadomości prosimy podać tylko ilość chętnych, zaznaczając, czy poza dzieckiem ktoś jeszcze będzie się szczepił.
 6. UWAGA: Wypełnione dokumenty „Deklaracja na szczepienia” i „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19” należy przynieść ze sobą lub przekazać dziecku w dniu szczepienia. Nie wcześniej!
 7. 9 września, o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami, podczas którego również zajmiemy się organizacją szczepień.
 8. Niniejszy komunikat należy rozumieć jedynie jako organizację szczepień, co czynimy na polecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Prosimy nie odbierać tego jako próby namawiania lub zniechęcania kogokolwiek do przystąpienia dziecka do narodowego programu szczepień. Decyzja zależy wyłącznie od Państwa!
 9. Bezpośrednie linki do dokumentów związanych ze szczepieniem dzieci od 12. roku życia:

Opublikowano jadłospis

Na naszej stronie, w zakładce Przedszkole –> Jadłospis, opublikowano jadłospis na bieżący tydzień. W tym miejscu będą publikowane jadłospisy na kolejne tygodnie roku szkolnego. Bezpośredni link do tej podstrony http://sp-rogozino.pl/?page_id=2739

Rozkład jazdy szkołobusa od 2 września

Na stronie szkoły, w zakładce „Dokumenty do pobrania”, opublikowano rozkład jazdy, obowiązujący od 2 września 2021 r.

Bezpośredni link do pliku:

http://sp-rogozino.pl/wp-content/uploads/2021/08/Rozklad-jazdy-szkolobusa-dowozacego-dzieci-do-ZSP-w-Rogozinie-w-roku-szkolnym-2021-2022.pdf

Rozkład jazdy szkołobusa 1 września

Na stronie szkoły, w zakładce „Dokumenty do pobrania”, zamieszczono rozkład jazy szkołobusa, dowożącego dzieci do naszej placówki w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, tj. 1 września 2021 roku. Bezpośredni link do pliku tutaj:

Informujemy również, że 1 września, a więc w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, ze względu na innych charakter tego dnia, kursy będą nieco różnić się od standardowych.

Rozkład jazdy obowiązujący od 2 września zostanie opublikowany we wtorek, 31 sierpnia.

Prosimy zapewnić dzieciom maseczki ochronne na czas przebywania w pojeździe.

Go to Top