Aktualności

12 listopada dniem wolnym od pracy w szkołach i przedszkolach

 
Poniedziałek 12 listopada jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze – poinformowała w czwartek rzecznik prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska.
 
„Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r., jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze” – napisała Ostrowska w komunikacie przesłanym PAP w czwartek.
 
„Dzień wolny pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości” – dodała rzeczniczka.

Uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Rogozinie. W roli głównej nasza szkoła

Zapraszamy Państwa do Rogozina na uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W sobotę, 10 listopada, nasze uroczystości rozpocznie Msza Święta w intencji Ojczyzny (godz. 16:00). Po mszy, uroczystość ślubowania naszej drużyny harcerskiej „Wilcza Wataha” (godz. 16:45, przed kościołem, pod tablicą upamiętniającą Bohaterów Ziemi Rogozińskiej). O godz. 17:00 wieczornica „Drogi do Niepodległości”, przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Spektakl zostanie pokazany w Domu Ludowym.

Wróżki, duchy i superbohaterowie zawładnęli szkołą i przedszkolem

W ostatni dzień października duchy, wróżki, stwory i superbohaterowie wzięli we władanie całą szkołę i przedszkole. A właściwie jego część. Na sali sportowej odbył się bal przebierańców dla szkolnych dzieci i „zerówki”. Młodsze dzieci przedszkolne bawiły się w swoich salach. Zabawę zorganizował szkolny Samorząd Uczniowski pod patronatem ich opiekunki Marleny Kącickiej. Zabawą przedszkolną kierowały wychowawczynie wszystkich grup: Beata Kisio, Anna Pałysa i Kamila Zalewska.
 
W przedszkolu wszyscy bez wyjątku przyszli w tym dniu z uśmiechami na twarzach i dobrymi humorami . Udekorowana sala spowodowała, że nastrój zabawy udzielił nam się jeszcze bardziej. Zaczęliśmy od zabaw kołowych, które nas trochę pobudziły i zatańczyliśmy do znanego hitu Michaela Jacksona „Thriller”, mając przy tym wiele frajdy. Następnie odbyły się liczne konkursy, w których dzieci mogły wykazać się sprytem i umiejętnościami oraz rywalizować z rówieśnikami. Po wyczerpującej zabawie dzieci zasiadły do stoliczków gdzie mogły zaspokoić pragnienie jak również zjeść słodkości zakupione przez mamy z Rady Rodziców.
 
Szczególne słowa uznania należą się naszym ósmoklasistom. Dziewczyny i chłopcy, nie tylko przystroiły salę i zorganizowali odpowiednią muzykę, ale też przygotowali konkursy i zabawy dla najmłodszych i wspaniale zachęcali swoich młodszych kolegów do tańca i udziału w konkursowych zmaganiach.Relacja zdjęciowa kliknij

(więcej…)

Lekcja wychowawcza ze Św. Stanisławem

„Świętemu „młodziankowi z Rostkowa” wystarczyło 18 lat życia. Żył szybko, ba, nawet się buntował, jak mówią niektórzy – na przełaj biegł do nieba.” – możemy przeczytać w artykule Gościu Niedzielnym, a Papież Polak zauważył, że życie tego świętego „szło na przełaj, aby w krótkim czasie dokonać wiele dobra”.

W dzisiejszych czasach, gdy coraz trudniej o autorytety, postać Św. Stanisława Kostki może służyć młodzieży jako wzór do naśladowania. Dlatego też katecheci z naszej szkoły, ks. Janusz Wiśniewski i Agnieszka Tyńska, zorganizowali uroczystość poświęcono patronowi młodzieży w związku z peregrynacją relikwii św. Stanisława Kostki w Rogozińskiej parafii.

W osobie Świętego młodzież może dostrzec swoje problemy i sposoby na ich pokonywanie. Początkowo nauka sprawiała Stanisławowi trudności. W drugim jednak roku należał do najlepszych uczniów, pod koniec zaś trzeciego roku prześcignął nawet najlepszych. Zawdzięczał to nie tylko nieprzeciętnym zdolnościom, ale bardziej jeszcze pracowitości, pilności i sumienności, o czym świadczą jego notatki. Wyróżniał się też pobożnością, skromnością i umiarkowaniem. Relacja zdjęciowa z uroczystości kliknij (więcej…)

Podchody warszawskie

25 października klasy 2. i 3. wyjechała na wycieczkę do Warszawy, gdzie uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Podchody po warszawsku”. Zanim jednak dzieci udały się na Stare Miasto,  wybrały się  do Planetarium „Niebo Kopernika” na seans filmowy pt.„Ziemia, Księżyc, Słońce”. Dzięki temu, dowiedziały się, dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać, jak zmieniają się pory dnia i roku oraz co dzieje się na niebie.

Następnie wyruszyli w kierunku Kolumny Zygmunta, na Stare Miasto, skąd rozpoczęli 2 godzinny spacer, wykorzystując przy tym interaktywną kartę edukacyjną. Pomagając Jerzemu Baryczce w poszukiwaniu zaginionego towaru wykonywali wiele zadań, dowiadując się niezwykle cennych informacji dotyczących Warszawy.

W dalszej części odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci stworzyły swoje wizje przestrzeni Starego Miasta, tym samym, ułatwiając zapamiętanie zdobytych informacji podczas spaceru. Z powstałych prac utworzona będzie profesjonalna ekspozycja, która zostanie zaprezentowana w Centrum Zdrowia Dziecka. Prace te staną się swoistym oknem na świat dla ich rówieśników – pacjentów placówki, którzy nie mogą samodzielnie eksplorować Warszawy.

Wszyscy pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć wycieczkę zakończyli wizytą w McDonald’sie. Relacja zdjęciowa kliknij (więcej…)

Lekcja języka migowego

24 października klasa 2. i 3. gościła w Domu Ludowym 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 z Płocka wraz ze swoimi opiekunami. Było to niesamowite spotkanie, gdyż dzieci miały okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji języka migowego.

Wszyscy niezwykle zaangażowani wzięli udział w zajęciach,  poznając w  języku migowym przybory szkolne, a także podstawowe zwroty w codziennej komunikacji. Ponadto dzieci uczyły się piosenki związanej również ze szkołą, która bardzo przypadła do gustu. Celem tego niezwykłego spotkania nie była jedynie nauka dość trudnego jednak  języka migowego, ale  przede wszystkim kształtowanie wśród uczniów tolerancji oraz otwartości na drugiego człowieka. Relacja zdjęciowa kliknij (więcej…)

Zmiana: Odjazdy szkołobusa w dniu 31 października

Szanowni Państwo,

w związku z zabawą szkolną w dniu 31 października (środa) odjazdy szkołobusa odbywać się będą zgodnie z następującym harmonogramem:

– godzina 12:45 dla dzieci z klas I-IV plus przedszkole;
– godzina 13:45 dla dzieci z klas V-VIII

Z wyrazami szacunku
Robert Majewski
dyrektor ZSP w Rogozinie

12 listopada 2018 r. dniem wolnym

Sejm przegłosował projekt ustanawiający 12 listopada br. dniem wolnym.
 
Sejm przyjął projekt ustawy, który ustanawia 12 listopada bieżącego roku dniem wolnym od pracy. Ma to związek z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
Zgodnie z projektem dzień 12 listopada 2018 r. jest uroczystym świętem narodowym oraz dniem wolnym od pracy. Autorzy projektu przypomnieli, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym. 11 listopada jest świętem państwowym i dniem wolnym od pracy. Więcej informacji https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-przyjal-projekt-ustawiajacy-12-listopada-br-dniem-wolnym/bjz4kws

2256,11 zł. Tyle ZSP w Rogozinie pozyskał z tzw. „jednego procenta” podatku.

2256,11 zł. Tyle Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie pozyskał z tzw. „jednego procenta” rozliczeń podatku.
 
Dziękujemy Państwu za wsparcie. Pieniądze zostaną przeznaczone na organizowanie warsztatów, konkursów i wspieranie imprez dla naszych dzieci. Środki zostaną przekazane na konto komitetu rodzicielskiego.
 
Darczyńcą (organizacją, która w naszym imieniu zbierała pieniądze) jest Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem”. Dziękujemy!

Piątek, 19 października, zmiana kursu powrotnego szkołobusa z 12:45 na 13:40

Szanowni Rodzice/Opiekunowie!

Ze względu na późniejszy powrót z wycieczki dzieci przedszkolnych i z klas I-III, w piątek, 19 października, pierwszy kurs powrotny szkołobusa został zmieniony z godziny 12:45 na 13:40.

Z wyrazami szacunku,
Robert Majewski
dyrektor ZSP w Rogozinie

Go to Top