Wpisy z Kwiecień, 2017

Komunikat!

Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Radzanowo, w dniu 02 maja 2017 roku Urząd Gminy w Radzanowie i jednostki organizacyjne Gminy Radzanowo (w tym Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie) będą zamknięte.

4 i 5 maja 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne. W tych dniach nasza placówka prowadzić będzie jedynie zajęcia opiekuńcze, realizowane przez dyżurujących nauczycieli.

4 i 5 maja przedszkolaki mają zapewnione posiłki. Szkolne dzieci, korzystające z dożywiania, w tych dniach nie otrzymają posiłków.

Nasi uczniowie wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Piątka naszych uczniów – Bartosz Gontarek (kl. I), Jakub Pikała (kl. IIA), Natalia Krupniewska (kl. IIB), Kacper Borychowski (kl. IIIA) i Marcel Buczek (kl. IIIB) – otrzymała wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Chemia w rolnictwie”, z organizowanym już po raz ósmy przez Grupę Azoty S.A. i Spółdzielnię Transportowo-Usługową STU sp. z o.o. w Płocku. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych na terenie całej Polski, wybranych przez Autoryzowanych Dystrybutorów Grupy Azoty. Wystarczyło stworzyć pracę plastyczną związaną z obecnością nawozów w rolnictwie.

Każdego dnia korzystamy z produktów, które powstają dzięki rolnictwu. Chrupiące jabłka, zdrowe marchewki, sycące ziemniaki, czy w końcu – ulubiony chleb. Gdyby nie rolnictwo – nie byłoby tego wszystkiego! Uczmy się mądrze prowadzić uprawy rolne.

Uczniowie pracowali pod opieką swoich wychowawców: Katarzyny Kobrzyńskiej, Małgorzaty Majewski, Elizy Marszałek, Anny Śliwińskiej, Krystyny Tron. Gratulujemy laureatom, nauczycielom i rodzicom! (więcej…)

Wyniki rekrutacji do przedszkola. Lista dzieci przyjętych

Przedszkole Samorządowe w Rogozinie, ze względu na warunki lokalowe, może uruchomić w roku szkolnym 2017/2018 dwie grupy przedszkolne – młodszą (3-4 latki) i starszą (5-6 latki). Zgodnie z przepisami oświatowymi grupa nie może liczyć powyżej 25 dzieci. W przypadku grupy młodszej zgłoszonych zostało 28 dzieci, a zatem dla trojga zabrakło miejsca. Jednak te dzieci zostaną przyjęte do przedszkola w pierwszej kolejności w przypadku zwolnienia się miejsca w grupie młodszej.

W grupie starszej na dzień zakończenia I etapu rekrutacji pozostają dwa miejsca wolne.

Wyniki rekrutacji znajdując się tutaj (plik PDF):

Lista_dzieci_przyjętych_do_Przedszkola_Samorządowego_w_Rogozinie_na_rok_szkolny_2017_2018

Szkoła z charakterem, czyli Tygodnik Płocki o naszej placówce

Dziś Tygodnik Płocki napisał wiele ciepłych słów o Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie. Zachęcamy do lektury i zapisu Waszych pociech do naszej szkoły. (więcej…)

Konkurs na najpiękniejszą palmę rozstrzygnięty

W środę, 12 kwietnia 2017 r., w naszej szkole nastąpi wręczenie nagród laureatom rodzinnego konkursu wielkanocnego na „Najładniejszą Palmę Wielkanocną”. W tym roku zainteresowanie konkursem było bardzo duże, oddanych zostało 49 palemek, zarówno z przedszkola jak i z całej podstawówki.

Dodatkowo wybrane prace zakwalifikowane zostały do konkursu na palmę wielkanocną zorganizowanego przez skansen w Sierpcu. Prace obejrzeć będzie można na wystawie w Niedzielę Palmową w Sierpcu, chętne osoby zapraszamy do odwiedzenia skansenu, natomiast rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w późniejszym terminie.

Jury po naradach przyznało następujące miejsca: (więcej…)

Rekolekcje wielkopostne

W piątek, 7 kwietnia 2017 r. dzieci z naszej szkoły mogą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych, organizowanych w Parafii pw. św. Faustyny – Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie. Rekolekcje rozpoczynają się o godz. 08:00.
W przypadku chęci uczestnictwa w rekolekcjach rodzice/opiekunowie przyprowadzają dzieci do kościoła. Tam uczniowie przebywają pod opieką nauczycieli, i po zakończeniu razem wracają do szkoły.

Jeśli rodzice/opiekunowie nie wyrażają zgody na uczestnictwo dziecka w rekolekcjach, przyprowadzają je do szkoły. Szkoła otwarta jest jak zwykle od 06:30. Tu dzieci przebywają pod opieką nauczycieli dyżurujących na świetlicy. W tym czasie (w ciągu dwóch pierwszych godzin lekcyjnych) nie są prowadzone zajęcia dydaktyczne.

Tego dnia zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się od trzeciej lekcji, tj. od 09:50. Rodzic może dostarczyć dziecko bezpośrednio na te zajęcia, rezygnując zarówno z rekolekcji, jak i z porannych zajęć opiekuńczych na świetlicy.