Wpisy z Maj, 2017

Dzień Matki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

Ostatnie dni upłynęły nam na świętowaniu Dnia Matki. Zarówno dzieci przedszkolne jak i szkolne zorganizowały uroczystości dla swoich mam. Były wiersze, piosenki, słodkości i życzenia. Poniżej relacja zdjęciowa z poszczególnych spotkań. (więcej…)

Radni czytają najmłodszym

Tym razem w naszą akcję głośnego czytania dzieciom włączyli się rogozińscy radni gminy Radzanowo. Krzysztof Czerwiński przeczytał dzieciom „Brzydkie kaczątko”, a Sławomir Trojanowski bajkę „O rybaku i złotej rybce”. Bardzo dziękujemy obu panom za przyjęcie zaproszenia oraz za udział w akcji, które w naszym przedszkolu odbywa się pod hasłem „Czwartek z bajką”.

Wszyscy wiemy jak wielkie znaczenia ma dla dziecka głośne czytanie i bliski kontakt z książką jako słowem pisanym. Czytanie jest dziś ważniejsze niż było kiedykolwiek w przeszłości, gdyż tylko wyrobiony czytelnik jest w stanie radzić sobie w powodzi informacji i nadążyć za szybkim rozwojem wiedzy. Pamiętajmy, że zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed uzależnieniem od mediów elektronicznych i fałszywych wartości masowej kultury. (więcej…)

„Małe Rogozino” wróciło ze statuetką

Szkolny zespół tańca ludowego „Małe Rogozino” wystąpił w III Przeglądzie Zespołów Tanecznych, zorganizowanym w Zespole Szkół w Starych Proboszczewicach. Przegląd nie miał charakteru konkursowego, jednak nasz zespół podbił serca publiczności – był tam jedynym zespołem ludowym.

Kultywowanie tradycji ludowych jest ważnym elementem działalności naszej szkoły i przedszkola, dlatego też z dumą śledzimy poczynania naszych małych tancerzy.

Instruktorem tańca jest Agata Janiszewska, a szkolnym koordynatorem Małgorzata Majewska, wychowawczyni klasy IIIb. (więcej…)

Witaj Majowa Jutrzenko!

Z opóźnieniem publikujemy relację zdjęciową ze szkolnej uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja. W akademii przygotowanej pod kierunkiem Agnieszki Wójcik, Norberta Pałysy i Marleny Kącickiej, wzięły udział dzieci z klasy szóstej i muzycy ze szkolnego zespołu No Name. (więcej…)

Wspaniały Community Day z firmą Levi Strauss

Community Day (Dzień Wspólnoty) to wieloletnia akcja firmy Levi Strauss, mająca na celu rozwijanie związków tej najsłynniejszej, amerykańskiej fabryki spodni jeansowych z regionem, w którym funkcjonuje. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła nawiązała współpraca z płocką fabryką Levisa.

Tegoroczny Community Day odbywał się pod hasłem szeroko rozumianej tolerancji. Piętnaście pań (pracownic Levisa) odwiedziło naszą szkołę. Panie przywiozły ze sobą makaty, na których stworzono, wspólnie z uczniami i nauczycielami, kompozycję plastyczną. Praca miała na celu uwrażliwienie na problem tolerancji pod względem płci, koloru skóry i religii na świecie. Dzięki temu dzieci doskonaliły też umiejętności kroju i szycia tkanin. Ukończone makaty zawisły w każdej klasie.

Współpracę z Levisem zawdzięczamy pani Jolancie Brudzyńskiej, – pracownicy Levisa, mieszkance Rogozina.

Community Day posłużył też do prezentacji naszych umiejętności artystycznych. Dzieci zaprezentowały gościom koncert zespołu muzycznego i przedstawienie w języku angielskim i niemieckim związane z Dniem Europy. Zatańczył też zespół ludowy „Małe Rogozino”.

W przerwach znaleźliśmy czas na pogawędkę, kawę, ciastko i grochówkę. Przemiłą atmosferę i ogromną pomoc – jak zwykle – zawdzięczamy mamom z Rady Rodziców.

W organizację święta aktywnie włączyli się wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, za co składamy im serdeczne podziękowania. (więcej…)

Za rockową nutę i z wyróżnieniem

W piątek 28 kwietnia 2017 roku w Gimnazjum w Słupnie odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki Polskiej Rock `80 `90 zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Słupnie z siedzibą  w Cekanowie i Gimnazjum w Słupnie.

Naszą szkołę reprezentował zespół NO NAME, który zdobył wyróżnienie. Muzyków przygotowali Norbert Pałysa i Jerzy Jakowski.

Na zdjęciu zespół ADHD, działający przy Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. jego członkami są absolwenci i uczniowie naszej szkoły. ADHD zajął w konkursie I miejsce. Nagrodą było nagranie studyjne jednego utworu w Garaż Studio.

3. miejsce Natalii Podkowskiej na „Ortofrajdzie”

We wtorek 09 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Staroźrebach odbyła się pierwsza edycja Międzygminnego Konkursu Ortograficznego „Ortofrajda 2017” zorganizowanego dla szkół podstawowych. Dyktando pisało 54 uczniów. Wśród odważnych znaleźli się uczestnicy ze szkół podstawowych z Radzanowa, Rogozina, Ciółkówka, Słupna, Nowej Góry, Przeciszowa, Czeszewa, Rogotwórska, Nowych Łubek, Blichowa, Nowych Krupic i Staroźreby. Uczniów tych wyłoniły eliminacje szkolne. Tematem potyczek ortograficznych był „Jeden dzień z życia ucznia” oraz „Wkrótce wakacje”. Uczniowie podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: klasy III – IV oraz klasy V i VI. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: dyktando oraz test ortograficzny. Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach. Nasza uczennica Natalia Podkowska z klasy trzeciej A zdobyła III miejsce w kategorii klas III i IV. Uczennicę do konkursu przygotowała wychowawczyni Anna Śliwińska.

Poza Natalią naszą szkołę reprezentowali: Kinga Kalińska (IIIa), Laura Paolańczyk i Laura Fleming (V) oraz Anna Zając i Sebastian Piątkowski (IIIb). Dzieci do konkursu przygotowały: Agnieszka Wójcik i Małgorzata Majewska. (więcej…)

Konkurs piosenki przedszkolnej w Radzanowie

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rogozinie – Maja Milczarek, Maja Ostrowska i Krzyś Paduchowski – wystąpiły podczas festiwalu piosenki przedszkolnej „Żyj zdrowo i bezpiecznie”. Festiwal zorganizowało Samorządowe Przedszkole w Radzanowie. Wszyscy występujący mali artyści otrzymali wyróżnienia. Naszą trójkę do festiwalu przygotowali: Grażyna Cnotkowska i Norbert Pałysa. (więcej…)