Wpisy z Czerwiec, 2017

Bezpieczne wakacje

Tuż przed końcem roku szkolnego policjanci odwiedzili nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie. Wizyta miała na celu przypomnienie zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Właśnie w lipcu i sierpniu wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci i młodzież spędzają wakacje nad wodą, w górach, czy na koloniach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zwłaszcza, że to głównie rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoich pociech. Chcąc więc ograniczyć zagrożenie skorzystajcie Państwo z naszych porad:

 • zapewnijcie dziecku maksimum opieki i zainteresowania;
 • samemu uczestniczcie w pozytywnym wypełnieniu mu czasu wolnego;
 • wykształćcie w nim zdrowy styl życia – wolny od nałogów;
 • sprawdźcie miejsce jego zabawy!! Czy jest bezpieczne;
 • nauczcie dziecko nie brania nic od obcych (lizaków, cukierków, itp.);
 • zabrońcie mu otwierania drzwi pod nieobecność domowników;
 • zabrońcie oddalania się z nieznajomym, czy wsiadania do jego samochodu;
 • dowiedzcie się gdzie Wasza pociecha idzie, z kim i kiedy wróci;
 • nauczcie ostrożności przy zabawie w pobliżu wody, placu budowy, ruchliwych ulic, itp. niebezpiecznych miejsc;
 • nauczcie dziecko poruszania się po drodze pieszo czy rowerem;
 • zabrońcie mu chwalenia się innym co fajnego jest w domu;
 • dowiedzcie się z kim ono przebywa podczas zabawy poza domem (wypytajcie o koleżanki, kolegów – co robią, gdzie mieszkają, czy mają w domu telefon);
 • sprawdźcie także przygotowanie oferujących wyjazdy kolonijne (warunki pobytu, kwalifikacje opiekunów, zakres i rodzaj zajęć wypełniających czasu wypoczynku).

(więcej…)

Zakończanie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie

23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Najlepsi uczniowie dostali nagrody książkowe i świadectwa z czerwonym paskiem. Z dużej grupy wyróżnionych uczniów dwójka z najwyższymi średnimi ocen dodatkowo otrzymała stypendia naukowe. Są to: Mateusz Zając z klasy czwartej i Laura Fleming z klasy piątej.
 
Pogoda pokrzyżowała nam plany. Po raz pierwszy od ośmiu laty nie zorganizowaliśmy zakończenia roku szkolnego na dziedzińcu szkoły, gdzie czekały na uczestników piękne dekoracje, przygotowane przez szkolną plastyczkę Marlenę Kącicką. Padające deszcze zmusiły nas do przeniesienia uroczystości do sali sportowej. Jest ona niestety zbyt mała, aby pomieścić wszystkich uczniów i rodziców. Podzieliliśmy więc uroczystość na dwie części – najpierw klasy I-III, potem klasy starsze. Liczymy, że już za dwa lata wzbogacimy się o salę sportową z prawdziwego zdarzenia i żadna aura nie okaże się nam straszna.
 
W uroczystym zakończeniu roku szkolnego wzięli udział zaproszeni goście: ks. dr Janusz Wiśniewski, sekretarz urzędu gminy w Radzanowie Marcin Kuczkowski, przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Kukawska i pomagająca szkole Ewa Przygoda. Nasi goście złożyli dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły gratulacje i wakacyjne życzenia.

(więcej…)

Zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu Samorządowym w Rogozinie

23 czerwca dzieci z naszego przedszkola, ich nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się, aby podsumować mijający rok szkolny. Były życzenia, podziękowania i kwiaty. Ze wzruszeniem pożegnaliśmy najstarszych przedszkolaków, którzy od września rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Rodzice zakupili i wręczyli maluchom suweniry, a nauczyciele nagrody za wytężoną pracę. Starszaki, przygotowane przez wychowawczynie – Grażynę Cnotokowską i Annę Pałysę, anglistkę Marzenę Woźniak-Trojanowską oraz nauczyciela rytmiki Norberta Pałysę – wystąpiły z wierszami i piosenkami. (więcej…)

Szkolni muzycy i tancerze wystąpili na Sobótce

Nasi szkolni artyści zaprezentowali się podczas tegorocznej Sobótki, zorganizowanej jak co roku przez Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Zespół tańca ludowego „Małe Rogozino” pokazał polkę, a grupa muzyczna No Name zagrała kilka piosenek i utworów instrumentalnych ze swojego repertuaru. Dziękujemy opiekunom obu grup – Małgorzacie Majewskiej (Małe Rogozino) i Norbertowi Pałysie oraz Jurkowi Jakowskiemu (No Name). Dziękujemy też rodzicom dzieci za pomoc w występie.

Na Sobótce wystąpili też szkolni absolwenci – zespół ADHD – którzy teraz reprezentują CKiS w Radzanowie, ale nadal pracują pod kierunkiem Norberta Pałysy.

(więcej…)

Julia Konieczkowska z klasy II.A wyrecytowała drugą nagrodę

Julia Konieczkowska z klasy IIA zajęła drugie miejsce podczas Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Staroźrebach. Julia wyrecytowała wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”.

W konkursie również wziął udział Kacper Borychowski z klasy IIIA. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych. Wytypowane przez każdą szkołę dwie osoby miały za zadanie zaprezentować utwory literatury dziecięcej.

Julię do konkursu przygotowała jej wychowawczyni Eliza Marszałek. Kacper jest podopiecznym Anny Śliwińskiej. (więcej…)

Zabawki z pasją w naszym przedszkolu

Systematycznie wzbogacamy zasoby naszego przedszkola. W czerwcu zakupiliśmy nowe zabawki edukacyjne, pomagające w rozwoju kreatywnego myślenia. Nowe pomoce kształtują pomysłowość dzieci, rozbudzają wyobraźnię, motywują do twórczej zabawy, pomagają stworzyć piękny, dziecięcy świat. (więcej…)

Edward i jego wielkie odkrycie. Zajęcia w filii bibliotecznej w Rogozinie

13 czerwca przedszkolaki z grupy młodszej wzięły udział w zajęciach organizowanych przez Filię Biblioteczną w Rogozinie, inspirowanych książką „Edward i jego wielkie odkrycie”, którą napisała i zilustrowała Rebecca McRitchie i Celeste Hulme.

Do krainy przygody, by poznać Edwarda odkrywcę dzieci wyruszyły magicznym tunelem. Wraz z Edwardem przeżywały rozterki odkrywcy, który wykopując setki dziur w ogrodzie w końcu natrafia na zaskakujące znalezisko.

Wyposażone w najlepszy sprzęt (łopatki i pędzle do odkurzenia ewentualnie odkrytego skarbu) i zapał przedszkolaki wyruszyły na pobliski plac zabaw przekopując go „od deski do deski”.

Oczywiście poszukiwania zakończyły się sukcesem … odkopano skrzynkę z witaminowymi cukierkami.

Pomysłodawczynią tej fantastycznej, literackiej przygody jest Beata Kapowicka, kierująca filią biblioteczną w Rogozinie. Wychowawczynią grupy młodszej jest Beata Kisio. (więcej…)

Drugie miejsce piłkarzy

Szkolna drużyna piłki nożnej zajęła drugie miejsce podczas XI Gminnego Turnieju Piłki Nożnej „Ale akcja”, o puchar dyrektora Zespołu Szkół w Radzanowie. W czterech spotkaniach podopieczni Norberta Pałysy nie stracili żadnej bramki, strzelając przeciwnikom sześć goli. Najlepszym bramkarzem turnieju został nasz uczeń Damian Pejta.

Trzy dni później młodzi piłkarze zremisowali w meczu ligowym z GKS Góra 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Kamil Żabolicki.

Julia Walczak z 3.b z drugą nagrodą w konkursie plastycznym

Praca Julii Walczak z klasy IIIB zajęła drugie miejsce w ekologicznym konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Brudzeński Park Krajobrazowy. Wręczenie nagród odbyło się w piątek, 9 czerwca 2017 w Osadzie Młynarza Radotki. W ramach nagrody Julia otrzymała tablet.

Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła walorów przyrodniczych i krajobrazowych Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Konkurs zaplanowany został dla trzech kategorii wiekowych, w dwóch rodzajach szkół – szkole podstawowej i szkole gimnazjalnej. Miał on na celu aktywizowanie dzieci do zapoznania się z wartościami przyrodniczymi i krajobrazowymi parku. Konkurs poprzez podział na trzy kategorie wiekowe pozwolił na aktywizowanie uczniów w sposób dostępny dla ich możliwości percepcyjnych i zdolności poznawczych.

Praca Julii startowała w konkursie dla dzieci z klas I-III „Moje ulubione miejsce nad Skrwą Prawą”. Do konkursu Julię Walczak przygotowała jej wychowawczyni, Małgorzata Majewska. (więcej…)

Uczymy się przez zmysły

W mijającym roku szkolnym Maria Wieczorek – pedagog szkolny i Magdalena Walawska – logopeda prowadziły w grupie przedszkolnych starszaków pod nazwą „Uczymy się przez zmysły”. Były to zajęcia stymulujące rozwój psychoruchowy dzieci.

Zajęcia zastały zakończone 08.06 2017 r. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za aktywny udział w zajęciach. Zajęcia „Uczymy się przez zmysły” cieszyły się dużym powodzeniem. Dzieci chętnie brały udział w organizowanych grach, zabawach, ćwiczeniach. Dzięki uczestnictwu usprawniły ogólną sprawność i koordynację psychoruchową. Ponadto uprawniły funkcje percepcyjno – motoryczne, odpowiedzialne za podstawowe umiejętności szkolne. Dodatkowo zwiększyły zdolność do pokonywania trudności, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, współdziałania w grupie rówieśniczej. (więcej…)

Go to Top