Wpisy z Październik, 2017

Jestem widoczny, jestem bezpieczny! Dzieci otrzymały odblaski

Jestem widoczny, jestem bezpieczny! – z takim przesłaniem odwiedzili naszych pierwszoklasistów wójt gminy Radzanowo – Sylwester Ziemkiewicz, szef delegatury urzędu marszałkowskiego w Płocku – Tomasz Kominek i przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, egzaminator na prawo jazdy – Robert Tokarski.

Goście przeprowadzili z dziećmi pogadankę, jak być widocznym na drodze jesienią i zimą, kiedy to wcześnie robi się ciemno i późno wstaje słońce. Niejednokrotnie ich droga do szkoły odbywa się niekorzystnych warunkach. Każde dziecko otrzymało odblaski, w tym wspaniałą ledową opaskę, która zakłada się na nogę lub rękę. Opaska emituje czerwone światło i czyni dziecko widoczne z bardzo daleka.

Jestem widoczny, jestem bezpieczny! – to akcja firmowana przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Od kilku lat wszyscy pierwszoklasiści otrzymują w ten sposób materiały odblaskowe. (więcej…)

Jak motywować dziecko do nauki szkolnej?

7 listopada 2017 r. (wtorek), o godz 16:00, w czasie zebrania z rodzicami, odbędzie się prelekcja dla rodziców, prowadzona przez psychologa Julię Gałczyńską na temat „Jak motywować dziecko do nauki szkolnej”. Zapraszamy wszystkich rodziców!

2. i 3. listopada (czwartek i piątek) dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych

Przypominamy, że 02 i 03 listopada 2017 r. (czwartek i piątek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie. Odwołane też zostały kursy autobusu dowożącego dzieci na zajęcia.

Kalendarz dni wolnych od zajęć dydaktycznych przedstawiono Państwu na początku roku szkolnego i znajduje się on na stronie szkoły w zakładce „Dokumenty do pobrania”. Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych ustalono po konsultacji ze szkolną Radą Rodziców.

Pasowanie na przedszkolaka

W sobotę, 28 października, młodsza grupa przedszkolaków (Odważne Krasnoludki) i starsza grupa (Dzielne Skrzaty) wzięły udział w uroczystości „Pasowania na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

Dzieci w odświętnych strojach pięknie zaprezentowały program artystyczny wszystkim zaproszonym gościom, m.in. recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Wśród zaproszonych gości był Wójt Sylwester Ziemkiewicz, Radni Gminy Radzanowo – Krzysztof Czerwiński i Sławomir Trojanowski oraz przedstawiciele Rady Rodziców działającej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rogozinie.

Pan dyrektor za pomocą magicznego ołówka dokonał pasowania dziewiętnastu przedszkolaków. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki od zaproszonych gości. Maluchy były pogodne, radosne a co najważniejsze dumne, że zostały prawdziwymi przedszkolakami.

Kolejnym punktem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci, na którym nie zabrakło miłej i radosnej atmosfery oraz zabawy z grupą animatorów z firmy „Bawidełko”.

Z pewnością był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych, wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

Przedszkolaków do ślubowania przygotowały ich wychowawczynie: Grażyna Cnotkowska, Beata Kisio, Anna Pałysa i stażystka Anna Zalewska oraz opiekunki Małgorzata Seklecka i Marzena Mazur. (więcej…)

Zebranie z rodzicami 07.11.2017, godz. 16:00

Przypominamy, że zebranie z rodzicami odbędzie się 07 listopada 2017 r., o godz. 16:00 – spotkanie z dyrekcją szkoły na sali sportowej; 16:30 – spotkania z wychowawcami. Zapraszamy!

Ogłaszamy konkurs na „Najpiękniejszy Kotylion Narodowy”

Już niedługo Narodowe Święto Niepodległości. Ogłaszamy konkurs na „Najpiękniejszy Kotylion Narodowy”
Regulamin międzyklasowego konkursu plastyczno-technicznego z okazji Święta Niepodległości „Najpiękniejszy kotylion narodowy”
 
Organizator: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rogozinie
 
Cele konkursu:
 
Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych, integracja klas oraz rozwijanie zdolności manualnych.
 
Warunki i zasady uczestnictwa:
 
Konkurs skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej w Rogozinie, w kategorii klas:
1. I – III
2. IV – VII
• Każda klasa w wybranym przez siebie dniu, wykonuje jeden, wspólny kotylion dowolnej wielkości (jednak minimum 50 cm średnicy) i dowolną techniką np: papier, włóczka, filc, wstążka natomiast kotylion powinien być wykonany zgodnie z wytycznymi Prezydenta RP , czyli „Kokarda narodowa to rozeta z kolorem białym w środku, a czerwonym na zewnątrz.
• Każda klasa może wykonać jedną pracę;
• Kotylion powinien zawierać na odwrocie: klasę
• Prace konkursowe należy oddać do sekretariatu szkolnego do 09.11.20017r.
• Powołana komisja będzie oceniała prace konkursowe pod względem pomysłowości oraz estetyki prac;
• Oddane prace konkursowe stają się własnością szkoły i będą stanowiły dekorację podczas obchodów Święta Niepodległości w szkole;
• Lista laureatów zostanie ogłoszona w trakcie uroczystości obchodów święta Niepodległości tj. 10.11.2017r.
Nagroda to: DZIEŃ BEZ ZADAWANIA PRAC DOMOWYCH dla pierwszego miejsca w każdej kategorii.

Dopalacze i używki. Jak unikać zagrożeń? Odpowiedzi udzielił spektakl teatralny

Dzieci z klas IV-VII obejrzały w piątek spektakl profilaktyczno-edukacyjny „Zostań ze mną”, zagrany przez objazdowy teatr Blaszany Bębenek. Spektakl ukierunkowany był na problem dopalaczy i używek.
 
Wielu młodych ludzi uważa, że sprawa dopalaczy czy innych używek istnieje tylko w telewizji, gdzieś daleko od nas, a żaden problem nie dotknie ich osobiście. Dopalacze reklamowane są często jako bezpieczna alternatywa dla narkotyków i alkoholu. Mimo to, ich szkodliwe dla psychiki i organizmu działanie ciągle jest odkrywane. Coraz więcej młodych ludzi trafia do szpitala z objawami zatrucia, a pomimo walki z nielegalną sprzedażą są coraz bardziej dostępne. W naszym spektaklu pokazane zostały skutki zażycia dopalaczy, a także przyczyny, poprzez które młodzież po nie sięga.
 
Nastoletni Paweł wiedzie normalne życie, któremu rodzice poprzez ciężką pracę zapewniają wszystko czego mu potrzeba. Nie zawsze potrafi to docenić, a od nauki ucieka w telewizję i zabawę. Początkowo z niechęcią, ale za namową otoczenia postanawia spróbować czym są dopalacze. To sprawia, że ten dzień skończy się inaczej niż wszystkie i odmieni życie pozostałych bohaterów przedstawienia.

(więcej…)

Wycieczka do ZOO. Klasy IVB i V uczyły się jak chroni się dzikie gatunki zwierząt

23. października klasy IVB i V były na wycieczce w Płockim Ogrodzie Zoologicznym. Celem wyjazdu było przekazanie dzieciom idei ochrony dzikich gatunków zwierząt, ginących najczęściej w wyniku ograniczania ich naturalnych siedlisk, postępującego zanieczyszczenia środowiska naturalnego, a także kłusownictwa i nadmiernej eksploatacji dóbr naturalnych. Wiele gatunków zwierząt, wytępionych całkowicie na wolności, zostało uratowanych dzięki hodowli w ogrodach zoologicznych.

Aktualnie w ZOO jest 580 gatunków zwierząt, w tym wiele okazów cennych, rzadko spotykanych w innych ogrodach. Wiele z nich otrzymano w ramach programów hodowli gatunków zagrożonych wyginięciem i przynależności Płockiego ZOO do Europejskiego Związku Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Uczniowie uczestniczyli w lekcji pt: ”Ptasi pióropusz”. Poznały jaka jest różnorodność w świecie ptaków. Oraz odpowiedzi na pytania: Czy papugi umieją mówić? Czy znacie polskie ptaki?  Czy sowa jest mądra,
a orzeł biały?

Wizyta w ZOO to niezastąpiona forma kontaktu z żywą przyrodą. Dzieci wyjechały na wycieczkę pod opieką swoich wychowawczyń: Marleny Kącickiej (plastyka) i Małgorzaty Rackiej (przyroda, biologia). (więcej…)

Pożegnanie wolontariuszy KidSpeak’a

W piątek, 20 października, pożegnaliśmy Aszrafa i Tony’ego – wolontariuszy KidSpeak’a. Goście przez tydzień uczyli naszych uczniów języka angielskiego i opowiadali o swoich krajach – Tunezji i Indonezji. My pokazaliśmy im Płock, naszą gminę i opowiedzieliśmy o historii Polski i tych ziem. Przez tydzień zżyliśmy się z Aszrafem i Tony’m tak bardzo, że w piątek nie obyło się bez wzruszeń.

Na pożegnanie obdarowaliśmy ich prezentami. Były to samodzielnie wykonane przez uczniów prace plastyczne, i pamiątki z logo naszej gminy Radzanowo. Prace plastyczne uczniowie wykonali pod kierunkiem nauczyciela plastyki Marleny Kącickiej. Koordynatorkami wizyty były szkolne anglistki: Joanna Lis i Sylwia Witkowska, która dodatkowo wzięła na siebie obowiązek goszczenia jednego z wolontariuszy. Dziękujemy! Na koniec zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć. Te poniżej są autorstwa Michała Gąsiorowskiego, naszego germanisty. (więcej…)

Lekcje angielskiego z wolontariuszami w klasach młodszych

Szczególny charakter miały lekcje z wolontariuszami KidSpeak w klasach I-III. Dzieci nie tylko próbowały rozmawiać w języku angielskim, poznawały kulturę Tunezji i Indonezji, ale i wykonywały prace plastyczne. Szczególnym powodzeniem było rysowanie flag narodowych krajów, z których pochodzą nasi goście – Aszraf i Tony. Zdjęcia: Joanna Lis, nauczycielka jęz. angielskiego w klasach I-III.

(więcej…)

Go to Top