Wpisy z Listopad, 2017

Przedszkolaki w Happy Parku

29 listopada przedszkolaki z grupy młodszej i starszej wybrały się do Happy Parku w Stróżewku – miejsca zabawy i rozrywki dla dzieci. Panie animatorki powitały dzieci i zapoznały je z umowami i obowiązującymi zasadami. Wszystkie dzieci bardzo chętnie włączyły się do zabawy korzystając z dostępnych tam zjeżdżalni, trampolin, basenów pełnych kolorowych piłek i pojazdów. Dodatkowa atrakcją było również malowanie buziek.

Był też czas na odpoczynek i zaspokojenie pragnienia – dzieci otrzymały pyszny soczek. Celem tych wspólnych zabaw było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci z różnych grup przedszkolnych.

Czas spędzony w Happy Parku upłynął bardzo szybko. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne niezapomnianych wrażeń. (więcej…)

Trening umiejętności społeczno-emocjonalnych. Zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dla klas IV-VI

Wczoraj, 29 listopada, rozpoczęliśmy miesięczny cykl zajęć profilaktyczno-edukacyjnych dla klas IV-VII. Zajęcia dotyczą budowania pozytywnych relacji w grupie i umiejętności społeczno-emocjonalnych. Zajęcia, pod wdzięcznym tytułem „Uczymy się języka żyrafy”, prowadzone są przez pedagogów i terapeutów z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płocku. Szkolnym koordynatorem zajęć jest Maria Wieczorek, pedagog szkolny. Poniżej kilka zdjęć z zajęć. (więcej…)

Pory roku w poezji Wandy Chotomskiej. Eliminacje do przedszkolnego konkursu recytatorskiego

W poniedziałek, 27 listopada, w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, którego celem było zapoznanie dzieci z twórczością Wandy Chotomskiej – wybitnej poetki, piszącej wiersze dla dzieci. Założeniem konkursu było również popularyzowanie poezji dziecięcej wśród najmłodszych, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie oraz wspieranie działań twórczych dzieci. Główny konkurs zaplanowano na styczeń i odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Wandy Chotomskiej w Płocku. Nasze zmagania recytatorskie były eliminacjami do finału konkursu.

W pierwszym etapie konkursu wzięło udział ośmioro przedszkolaków – Bartosz Piasecki, Filip Marciniak, Wanesa Murlikowska, Łukasz Mazur, Lena Wiśniewska, Mateusz Stachowicz, Maciej Wojciechowski, Natalia Jodłowska. Dzieci recytowały wiersz Wandy Chotomskiej pt.,,Brązowa piosenka”. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały z wykorzystaniem różnorodnych rekwizytów. Ich występy zostały nagrodzone brawami oraz słodkim upominkiem.

Następny etap konkursu już w styczniu. Dzieci będą recytowały kolejny wiersz Chotomskiej związany z porą roku – zimą. (więcej…)

Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Mały, duży, bury, kolorowy, z kokardką, czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek już od XIX wieku, dlatego w kalendarzu imprez dla przedszkolaków od kilku lat obecny jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. 24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły ten dzień. Tego dnia przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Przedszkolaki zapoznały się z legendą powstania pluszowego misia, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek, opowiadały o swoich maskotkach i tańczyły z nimi w rytm piosenki ,,Pokochaj pluszowego misia”.

Przedszkolaków odwiedzili również ich starsi koledzy z klasy II, którzy przybyli z gościnnym występem pt.: „Wszystko o misiach”. Do występu przygotowała dzieci ich wychowawczyni Krystyna Tron.

Na koniec „misiowego dnia”, w grupie młodszej, ogłoszono wyniki rodzinnego konkursu plastycznego „Mój Miś”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego, wymyślonego bądź wymarzonego misia. Uczestnicy konkursu wykonywali prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi. Zwyciężczynią okazała się Daria Borychowska. Drugie miejsce zajęła praca Alana Chmielewskiego, zaś trzecie miś Dagmary Korzuchowskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Oczywiście były nimi misie.

Po zakończeniu zajęć w grupie starszej dzieci również otrzymały niespodziankę – małego pluszowego misia, który będzie dla nich miłym wspomnieniem.

Uroczystość przygotowały wychowawczynie obu grup: Grażyna Cnotkowska, Beata Kisio, Anna Pałysa i Anna Zalewska. (więcej…)

Od dziś mamy nowy Statut Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie

Na wczorajszym posiedzeniu rady pedagogicznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie uchwalono nowy Statut Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie. Jest to wymóg reformy oświaty, która weszła w życie od 1 września 2017 r. Reforma wymaga od szkół zmian w zapisach statutów.

Prace nad naszym statutem trwały od września. Zapisy – oparte na polskim prawie – konsultowane były w tym czasie ze wszystkimi organami szkoły: tj. radą pedagogiczną, radą rodziców i samorządem uczniowski. Po uzyskaniu pozytywnych opinii od obu rad i samorządu uczniowskiego, statut został uchwalony jednogłośnie przez radę pedagogiczną.

Statut szkoły i przedszkola to jeden z najważniejszych dokumentów placówki. Określa zasady funkcjonowania placówki, prawa i obowiązki wszystkich organów szkoły. Innymi słowy, to taka mała konstytucja placówki oświatowej.

Statut ZS-P w Rogozinie, wraz załącznikami , znajduje się na stronie szkoły, w zakładce „Dokumenty do pobrania”.

Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego. Żywa lekcja historii

Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów – pod takim tytułem 27 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii.

Spektakl, przygotowany przez toruńską Agencję widowisk artystycznych Arkona, wywołał olbrzymie zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży z klas IV -VII. Dzięki pokazowi uczniowie mieli możliwość bliższego zetknięcia się z historią, znaną jedynie z podręczników. Ta nietypowa lekcja przybliżyła najważniejsze dzieje naszego państwa między rokiem 965 a 1138. Widowisko obejmowało informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej dawnych Słowian. Współpraca aktorów z dziećmi i młodzieżą polegała na utrwaleniu w bardzo przystępnej formie informacji z okresu wczesnego średniowiecza. Program przedstawienia zawierał scenki historyczne z pokazami walk wojów średniowiecznych.  Niektórzy uczniowie mieli okazję bezpośredniego udziału w spektaklu jako statyści. Momentami było naprawdę śmiesznie i zabawnie.

Na zakończenie spotkania prowadzący zorganizowali mini konkurs wiedzy. Uczniowie, którym udało się prawidłowo odpowiedzieć na pytania zostali nagrodzeni monetami Bolesława Chrobrego. (więcej…)

Nowa akcja Samorządu Uczniowskiego. „Szczęśliwy Numerek” już od czwartku 30 listopada!

Samorząd Uczniowski naszej szkoły wyszedł z inicjatywą wprowadzenia w szkole akcji „Szczęśliwy Numerek”. Dyrekcja wyraziła zgodę. Akcja polegać będzie na losowaniu dwa razy w tygodniu (we wtorki i w czwartki) przez Samorząd Uczniowski, w sekretariacie szkoły, „szczęśliwego numerka”. Uczniowie, którzy posiadają w dzienniku lekcyjnym wylosowany numer, tego dnia nie będą odpytywani i nie będą musieli pisać niezapowiedzianych kartkówek. Akcja nie obejmuje zapowiedzianych sprawdzianów, braku prac domowych oraz przygotowania do zajęć.
 
„Szczęśliwy Numerek” zaczynamy już w najbliższy czwartek, 30 listopada 2017 r. Życzymy wszystkim dobrej zabawy.

Natalia Jodłowska z zerówki i Natalia Zembrzycka z klasy pierwszej nagrodzone w konkursie „Geometryczny Miś”

Natalia Jodłowska z zerówki zajęła trzecie miejsce na Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Geometryczny Miś”. Na tym samym konkursie Natalia Zembrzycka z klasy pierwszej zdobyła wyróżnienie. Na konkurs wpłynęło 150 prac z różnych szkół. Sukces dziewczynek jest także sukcesem ich rodziców i nauczycielek: Grażyny Cnotkowskiej – nauczyciel przedszkola i Justyny Drajkowskiej – wychowawczyni klasy pierwszej. Gratulujemy laureatkom, rodzicom i nauczycielom.

Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa w Staroźrebach z okazji przypadającego 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia. Prace należało wykonać z różnorodnych materiałów, tak aby wykonany miś posiadał kształt najróżniejszych figur geometrycznych. Poniżej na zdjęciach laureatki i ich wychowawczynie. (więcej…)

Procedury Przyprowadzania i Odbierania Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rogozinie

W zakładce „Dokumenty do pobrania” zamieściliśmy „Procedury Przyprowadzania i Odbierania Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rogozinie”. Dokument został opracowany w świetle obowiązującego prawa.

Prosimy rodziców i prawnych opiekunów o zapoznanie się z nim, i stosowanie zapisów w chwili przyprowadzania dziecka i odbierania dziecka z Przedszkola Samorządowego w Rogozinie.

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego powstała publikacja skierowana do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko z niepełnosprawnością. W przygotowaniu Informatora uczestniczyli m.in. pracownicy Kuratorium Oświaty w Warszawie.
 
Celem Mazowieckiego Informatora dla Rodziców i Opiekunów Dziecka Niepełnosprawnością jest przekazanie rodzicom i opiekunom pełnej wiedzy o systemie wsparcia w zakresie specjalistycznej opieki medycznej, psychologicznej oraz społecznej.
 
Go to Top