Wpisy z Grudzień, 2017

Życzenia od Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie

Wiary, nadziei i miłości w Boże Narodzenie i w nowym roku życzy społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie.

Jasełka i spotkanie opłatkowe w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie

Była święta rodzina, pastuszkowie, trzej królowe i anioły. Nie zabrakło też muzykantów i widzów, którzy oklaskiwali występy młodych artystów. Młodzi aktorzy i muzycy pod wodzą katechetki Agnieszki Tyńskiej i nauczycieli muzyki Norberta Pałysy i Jerzego Jakowskiego (Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie) pokazali kolejną odsłonę histor i narodzeniu Pana Jezusa.

Całości efektu dopełniły wspaniałe stroje, dekoracja i wzruszające kolędy w wykonaniu zespołu muzycznego i solistów: Laury Fleming, Alicji Jankowskiej, Damiana Ogieniewskiego i Mai Ostrowskiej.

Na naszej uroczystości byli też zaproszeni goście. Ksiądz dr Janusz Wiśniewski na wstępie odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Pańskim, a Marcin Kuczkowski – sekretarz urzędu gminy w Radzanowie, Ewa Kukawska – przewodnicząca rady rodziców, Jolanta Brudzyńska – wiceprezes Stowarzyszenia „Anielski Kredens” i Ewa Przygoda – sponsor różnych przedsięwzięć szkolnych, złożyli całej szkolnej społeczności życzenia spokojnych świąt Bożego Narodzenia i sukcesów w nowym roku.

Na koniec wszyscy zaspiewali bożonarodzeniową w języku angielskim „Jingle Bells”, przygotowaną przez szkolną anglistkę Sylwię Witkowską. Autorką dekoracji była plastyczka Marlena Kacicka.

Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody za najpiękniejszy piernik. Zdjęcia autorstwa Marty Ostrowskiej.

(więcej…)

No i mamy pierwszy numer gazetki szkolnej!

Na razie bez tytułu. redakcja właśnie ogłosiła konkurs na tytuł. Gazetka szkolna to pomysł dziewczyn z klasy VII i VI. Redakcja wspomagana przez nauczycieli – Tomasza Siekierskiego (edycja komputerowa), Agnieszkę Wójcik (redakcja tekstów) i Roberta Majewskiego – stworzyła pierwszy, świąteczny numer i już pracuje nad kolejnym, który ukaże się w lutym przyszłego roku.

Nakład niemal rozszedł się w ciągu pierwszych dwóch dni sprzedaży. Cena wynosiła 1 zł.

Pierwszy numer gazetki szkolnej to wspólne dzieło Aleksandry Kucharskiej, Agaty Wawszak, Zofii Sulborskiej i Wiktorii Rakowskiej.

A oto, co Redakcja pisze w artykułach wstępnych.

Drodzy Czytelnicy!

Witamy w najnowszym numerze gazetki szkolnej! Nadszedł grudzień, coraz bliżej do długo wyczekiwanych świąt Bożego Narodzenia. W tym wydaniu mamy dla was wiele propozycji, np. ciekawy film do obejrzenia czy książkę. Dowiecie się również o tradycjach wigilijnych w Polsce i świecie. Będzie można też przeczytać aktualności z życia szkoły. Życzymy mile spędzonych chwil przy czytaniu naszej gazety i mamy nadzieję, że pierwsze wydanie wszystkim się spodoba!

Zapraszamy do udziału w naszym konkursie. Zasady konkursu są proste. Każdy uczeń , który chce brać w nim udział musi wymyślić ciekawą nazwę dla naszej gazetki i zgłosić się do sekretariatu szkoły(Podajemy swoje imię i nazwisko oraz pomysł na kartce). W następnym wydaniu naszej gazetki ogłosimy wyniki.

Dziękujemy, Redakcja Gazetki

 

Na zdjęciu promocja gazetki szkolnej i Redakcja w czasie spotkania wigilijnego 22 grudnia 2017 r. oraz zdjęcie pierwszej strony. (więcej…)

W labiryncie

Przez dwa dni budowaliśmy w szkole labirynt. Dzieci z przedszkola i klasy młodsze brały udział w grach konstrukcyjnych, których celem było wybudowanie labiryntu i rozwiązanie najróżniejszych zagadek logicznych. Każda klasa podzielona została na dwie konkurujące ze sobą drużyny. Każda wybudować miała labirynt wg podawanych instrukcji. Labirynt budowano z olbrzymich klocków. Na koniec konstrukcja okazała się wyższa niż dzieci. Prace najeżone były zagadkami, a nagrodą okazały lizaki w formie klocków. Pomysł nauki logicznego myślenia poprzez zabawę, był wyjątkowo trafiony. Dzieci opuszczały salę gimnastyczną zachwycone. (więcej…)

Choinka w przedszkolu. Grupa starsza

Święty Mikołaj odwiedził również przedszkolne starszaki. Im im przyniósł ogromny worek prezentów. Starszaki podziękowały Mikołajowi wierszykami i piosenkami. W przedszkolnej uroczystości uczestniczyli też wzruszeni rodzice. Życzenia zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego nowego roku przekazał wszystkim dyrektor ZS-P w Rogozinie Robert Majewski. (więcej…)

Choinka w przedszkolu. Grupa młodsza

Przedszkolne maluchy odwiedził św. Mikołaj. Przyniósł ze sobą ogromny worek pełen prezentów. Maluchy podziękowały Mikołajowi wierszykami i piosenkami. W przedszkolnej uroczystości uczestniczyli też wzruszeni rodzice. życzenia zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego nowego roku przekazał wszystkim dyrektor ZS-P w Rogozinie Robert Majewski. Zdjęcia autorstwa Dagmary Korzuchowskiej. (więcej…)

Hej kolęda, kolęda! Zanieśliśmy ludziom Dobrą Nowinę

To już wieloletnia tradycja naszej szkoły. W tygodniu przed Bożym Narodzeniem niesiemy ludziom Dobrą Nowinę pod postacią kolęd. Uzdolnione muzycznie dzieci śpiewają i grają kolędy. W tym roku kolędowanie rozpoczęliśmy od odwiedzin gospodarza gminy Radzanowo wójta Sylwestra Ziemkiewicza. Pan wójt odwzajemnił życzenia i złożył na nasze ręce życzenia zdrowych, wesołych i spokojnych świat całej społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie.

Potem przyszedł czas na wizytę w Banku Spółdzielczym „Mazowsze” w Radzanowie oraz w firmie Agro-Bud w Ślepkowie.

Najbardziej wzruszające okazało się kolędowanie w szpitalu na Winiarach. odwiedziliśmy tam oddział dziecięcy i chirurgię dziecięcą. Radość przebywających z w szpitalu dzieci to najpiękniejsza zapłata za naszą muzykę.

W czasie kolędowania odwiedziliśmy też Kuratorium Mazowieckie – Delegaturę w Płocku, Starostwo Powiatowe w Płocku i redakcję Gazety Wyborczej – Płock.

Zdjęcia autorstwa Marty Ostrowskiej, mamy naszej uczennicy. (więcej…)

Kolejny dzień z książką z przedszkolu

W ramach akcji ,,Dzień z książką”w odwiedziła nas mama Zuzi i Igi Bielas. Pani Marlena Bielas przeczytała dzieciom utwór Z. Staneckiej pt.,,Robot Robert”. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały utworu i wspólnie opowiedziały o przygodach głównego bohatera. Przekaz treści miał na celu uwrażliwienie dzieci na dbanie o ład i porządek w miejscu przebywania. Po analizie utworu wszyscy  z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy nad tworzeniem postaci robota. Po jego skonstruowaniu nastąpił czas na pamiątkowe zdjęcie.

W  nagrodę za wysiłek i ciężką pracę dzieci otrzymały pysznego cukierka. Bardzo dziękujemy mamie dziewczynek za wspaniałe zajęcia. Kolejną wylosowaną osobą, która zaprosi do czytania kogoś bliskiego będzie Bartosz Piasecki. Czekamy z niecierpliwością! (więcej…)

Dzień z Książką w grudniu

W grudniu, w ramach realizacji cyklu spotkań z książką, odwiedzili nas wyjątkowi goście.  Pierwszym z nich była wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie Katarzyna Kobrzyńska, która czytała dzieciom bajki i opowiadania o tematyce świątecznej („Bajka świąteczna-N. Usenko, Prawdziwy Święty Mikołaj– J. Jasny-Mazurek, Pasterskie sny – E. Barska) z książki pt.: „Boże Narodzenie” (wybór Anna Sójka-Leszczyńska).

Drugim gościem był dyrektor ZS-P Robert Majewski. W jego wykonaniu dzieci wysłuchały opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej pt. „Na wszystko jest sposób”. Publikacja ta znajduje się na „Złotej Liście” Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. (więcej…)

Przedszkolaki w Fabryce Elfów

11 grudnia 2017 r. dzieci z przedszkolnej grupy ,,0”, wraz z wychowawcami, wybrały się autokarem na wycieczkę do Warszawy. Odwiedziły wielką Fabrykę Elfów, która mieści się na stadionie PGE Narodowy.

Przy wejściu do fabryki wszystkich przywitał elf, ubrany w zielono-czerwony strój. Zaprowadził je do budynku i zaprosił do jego zwiedzania. Dzieci oglądały udekorowane, świątecznie sale i w każdej z nich wykonywały określone zadania. Zaangażowały się w pracę nad skompletowaniem niedokończonej zabawki generała Tytusa. Na koniec dzieci czekała wielka niespodzianka. Elfy zaprowadziły przedszkolaków do krainy świętego Mikołaja. Tam, w pięknym pokoju, przy kominku, obok choinki siedział Mikołaj. Uśmiechał się serdecznie i zaprosił wszystkich do siebie. Każdy mógł osobiście z nim porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Mikołaj wręczył każdemu dziecku kolorowankę i dyplom za uczestnictwo w zajęciach i podziękował  wszystkim za wspaniałą zabawę. Życzył wesołych świąt i wymarzonych prezentów pod choinką. Przedszkolaki życzyły Mikołajowi spokojnych, radosnych świąt oraz długiego odpoczynku po ciężkiej pracy.

To była wspaniała przygoda, dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń! Poniżej galeria zdjęć. (więcej…)

Go to Top