Wpisy z Styczeń, 2018

„Ferie Bez Nudy”. Warsztaty hip-hop na filmie

Oto filmik z zajęć hip-hop, prezentujący efekt warsztatów. Autorką filmu jest Anita Gontarek, a autorką wszystkich, wcześniej publikowanych relacji zdjęciowych z „Ferii Bez Nudy” jest Marta Ostrowska.

„Ferie Bez Nudy”. Zajęcia z Anielskim Kredensem

Czwarty dzień „Ferii Bez Nudy” upłynął na zajęciach artystycznych z Anielskim Kredensem. Panie ze stowarzyszenia uczyły naszych podopiecznych wykonywania ozdobnych wazonów. Wazony, wykonane techniką dekupażu, przeznaczono na prezenty z okazji Dania Babci i Dziadka. Dziękujemy radzie rodziców – pomysłodawcom i organizatorom akcji i nauczycielom za poświęcony dzieciakom swój wolny czas. (więcej…)

„Ferie Bez nudy” w rytmie hip-hop

Zajęcia taneczne w stylistyce hip-hop to trzeci dzień naszej akcji „Ferie Bez Nudy”. Taniec cieszył się szczególną popularnością w gronie dziewcząt. Tylko one zapisały się na ten wyjazd. Trening był bardzo owocny. Pod koniec warsztatów cała grupa zatańczyła jeden układ. Dziękujemy radzie rodziców – pomysłodawcom i organizatorom akcji i nauczycielom za poświęcony dzieciakom swój wolny czas. (więcej…)

„Ferie Bez Nudy” w kręgielni

Ogromną popularnością cieszył się wyjazd naszych uczniów do kręgielni. Uzbierały się aż dwie grupy po 50 osób. Nic dziwnego, rywalizacja i pyszne przekąski to bardzo przekonujące argumenty. Dziękujemy radzie rodziców – pomysłodawcom i organizatorom akcji i nauczycielom za poświęcony dzieciakom swój wolny czas. (więcej…)

„Ferie Bez Nudy” rozpoczęliśmy na lodowisku

Kolejne „Ferie bez nudy” rozpoczęliśmy wyjazdem lodowisko. Dobrze złapać oddech na świeżym powietrzu już pierwszego dnia dwutygodniowej laby. Dziękujemy radzie rodziców – pomysłodawcom i organizatorom akcji i nauczycielom za poświęcony dzieciakom swój wolny czas. (więcej…)

Zdobyliśmy dwie Złote Gwiazdy i jedną Srebrną! X Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek

Laura Fleming z klasy Vi i zespół No Name wywalczyli Złote Gwiazdy podczas X Szkolno-Parafialnego Festiwalu kolęd i Pastorałek w Rogozinie. Srebrną Gwiazdę wyśpiewała Maja Ostrowska, nasza pierwszoklasistka, najmłodsza uczestniczka festiwalu. Gratulujemy!

Do konkursu młodych artystów przygotowali Norbert Pałysa, Jerzy Jakowski i Robert Majewski. (więcej…)

X Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek Rogozino 2018. Grand Prix dla młodych artystów z Zespołu Szkół nr 5 w Płocku

13 stycznia, w sobotę, odbył się X Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek, organizowany corocznie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie i Parafię pw św. Faustyny – Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie. Jubileuszową edycję patronatem honorowym objął Ksiądz Biskup Piotr Libera. O Złotą, Srebrną i Brązową Gwiazdę oraz o Grand Prix, rywalizowało prawie dwustu młodych artystów z Płocka, powiatów płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego oraz jedna szkoła z województwa kujawsko-pomorskiego.
Grand Prix zdobył zespół wokalno-instrumentalny „Oktawa” z Zespołu Szkół nr 5 w Płocku, kierowany przez Bożenę Tyburską. Główna nagrodę i piękne wydanie Biblii wręczył zwycięzcom Ksiądz Biskup Piotr Libera.
Złote, Srebrne i Brązowe Gwiazdy w poszczególnych kategoriach wręczali: Sylwester Ziemkiewicz – wójt gminy Radzanowo, Jolanta Sochacka – przewodnicząca rady gminy Radzanowo oraz Krzysztof Czerwiński i Sławomir Trojanowski – lokalni radni do rady gminy.
Wielką pomocą w organizacji Festiwalu wykazali się – jak co roku – rodzice naszych uczniów. To oni odpowiadali za ciepłe napoje i przepyszne kanapki. Dziękujemy również Centrum Kultury i Sportu oraz Zakładowi Gospodarczemu w Radzanowie za wsparcie i pomoc w organizacji Festiwalu.
Patron medialny, Tygodnik Płocki, zaprasza na relację z Festiwalu do najbliższego wydania, które ukaże się we wtorek, 16 stycznia.
Kolejna edycja już za rok! Zapraszamy! Poniżej galeria zdjęć autorstwa Anny Gruszczyńskiej.

(więcej…)

Zabawa karnawałowa zakończyła pierwszy semestr

Zabawa karnawałowa zorganizowana dzisiaj przez szkolny Samorząd Uczniowski to ostatni akcent pierwszego semestru roku szkolnego 2017/2018. Były konkursy, dobra muzyka i szalone tańce. Niektóre dzieci przyszły na bal przebrane w fantastyczne stroje. Niezawodni rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek. Przed nami dwa tygodnie zasłużonego odpoczynku. Do szkoły wracamy 29 stycznia. Poniżej relacja zdjęciowa (więcej…)

Nauka się opłaca! Najlepsi uczniowie otrzymali Stypendium Dyrektora Szkoły

Dzisiaj kończymy naukę w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018. We wtorek i w czwartek podsumowaliśmy wyniki nauczania. Najwyższą średnią uzyskały klasy czwarte. Obie osiągnęły bardzo wysoki wyniki około 4,3. Gratulujemy! Pozostałe wyniki klas, chociaż nieco niższe, to i tak możemy uznać za satysfakcjonujące.

Najwyższe średnie i Stypendium Dyrektora Szkoły za pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018 uzyskały dzieci ze średnią powyżej 4,75. Najwyższą średnią w szkole ma Julia Walczak z klasy IVB (średnia 5,1). Stypendium otrzymają też (średnia powyżej 4,75): IVA – Michał Budner, Kinga Kalińska, Kacper Borychowski; IVB – Sebastian Piątkowski, Anna Zając; V – Mateusz Zając; VI – Laura Fleming; VII – Alicja Murlikowska.

Stypendium finansowe zostanie przekazane na konta rodziców w przyszłym tygodniu, a uroczystość wręczenia stypendiów planujemy zorganizować na pierwszym zebraniu z rodzicami w II semestrze, tj. 20 marca 2018 r.

Gratulujemy najlepszym, a pozostałych zachęcamy do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Niektórym zabrakło bardzo niewiele. Nauka się opłaca!

Harmonogram „Ferii Bez Nudy”

Uwaga! Rodzice dowożą i odbierają dzieci we własnym zakresie. W ferie szkoła nie organizuje transportu szkolnym autobusem.
 
PONIEDZIAŁEK (lodowisko)
• 9:15 – zbiórka w szkole
• 13:30 – powrót do szkoły
 
WTOREK (kręgielnia)
Klasy I – III
• 12:30 – zbiórka w szkole
• 15:00 – powrót do szkoły
Klasy IV – VII
• 14:00 – zbiórka w szkole
• 16:30 – powrót do szkoły
Prosimy o zabranie ze sobą obuwia na zmianę.

(więcej…)

Go to Top