Wpisy z Marzec, 2018

Rozdanie nagród w konkursie na najpiękniejsza palmę

W poniedziałek odbyło się wręczenie nagród dzieciom, które uczestniczyły w Rodzinnym Konkursie na Najpiękniejsza Palmę. Nagrody wręczali Marlena Kącicka – szkolna plastyczka i pomysłodawczyni konkursu, Beata Kisio – wychowawca przedszkola i Robert Majewski – dyrektor ZS-P w Rogozinie. Przed rozdaniem odbyła się pogadanka dyrektora Zespołu z dziećmi na temat tradycji Niedzieli Palmowej i następującego po niej Wielkiego Tygodnia. Z radością mogliśmy zauważyć, że dzieci przedszkolne i z klas młodszych znają historię tego najważniejszego dla chrześcijan okresu w roku.
 
Przypomnijmy laureatów konkursu:

(więcej…)

Powitanie wiosny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie. Wręczenie nagród w przedszkolnym konkursie recytatorskim

21 marca wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali, żeby wspólnie powitać wiosnę.
 
Huczne obchody rozpoczęły dzieci ze starszej grupy, które zwyciężyły w konkursie recytatorskim pt.: „Pory roku w poezji Wandy Chotomskiej”, deklamując wiersze o tematyce związanej z porami roku. Za wspaniały występ i wkład w przygotowanie dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie, Robert Majewski, wręczył małym artystom nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
 
Podczas dalszych obchodów dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o danej porze roku, rozwiązywały zagadki, słuchały krótkich wierszy o tematyce wiosennej, a także informacji o ludowych obrzędach i tradycjach związanych z pierwszym dniem wiosny.
 
Dzieci witały wiosnę piosenkami a także głośnym graniem na grzechotkach i skandowaniem podczas przemarszu po okolicy, przywołując upragnioną wiosnę. Podczas spaceru towarzyszyła przedszkolakom Marzanna – zimowa panna. W powrotnej drodze do przedszkola obie grupy postanowiły szukać dowodów przybycia wiosny w ogródkach pobliskich posesji. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.
 
Powitanie wiosny zorganizowały też klasy młodsze. Szczególnie uroczyście odbyło to się w klasach pierwszej i drugiej.
Uroczystość wymyśliły i przeprowadziły wychowawczynie obu klas Justyna Drajkowska i Krystyna Tron. Były zagadki o wiośnie, prezentacja piosenki, sianie w doniczkach roślinek i układanie łamigłówek. Na zaproszenie wychowawczyń i dzieci w powitaniu wiosny uczestniczyła Katarzyna Kobrzyńska, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie.

(więcej…)

Dzieci z „zerówki” i klas I-IV obejrzały spektakl teatralny

Teatrzyk „Blaszany bębenek” przedstawił spektakl „Żółta ciżemka. Oglądały go dzieci z przedszkolnej „zerówki” i klas I-IV.
 
„Żółta ciżemka” to historyczny spektakl, który rozgrywa się w XV wieku, w czasach panowania króla Kazimierza Jagiellończyka. Główny bohater Wawrzuś jest dzieckiem ze wsi Poręba. Posiada uzdolnienie rzeźbiarskie, jednak nie zyskuje uznania w kręgu rodzinnym. Pewnego dnia nie przypilnował krów i bojąc się konsekwencji nie wraca do domu, a wyrusza w świat. Tam przeżywa wesołe i ciekawe przygody. Jest świadkiem kradzieży oraz wstępuje do cyrku, w którym poznaje sztukę kuglarstwa. Z powodu złego traktowania ucieka i trafia do Krakowa. Tam poznaje kronikarza Jana Długosza, który odkrywa rzeźbiarski talent Wawrzusia.
 
W przedstawieniu wykorzystano zmieniającą się scenografię oraz autorskie utwory zaśpiewane przez bohaterów. Widzowie biorą czynny udział w przedstawieniu. Pomagają złapać złodzieja, a także razem z Wawrzusiem uczą się cyrkowych sztuczek.

(więcej…)

Koncert muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej: „Marcowa muzyka smyczkiem po strunach przemyka”

Melodia, podobnie jak pogoda, miewa różne nastroje. W marcu instrumenty smyczkowe – skrzypce i wiolonczela pokazały uczniom jak różnorodny i zmienny może być świat muzyki.

(więcej…)

Słodko-zakręcona klasa IVB

12 marca 2018 r., w ramach zajęć uczniowie klasy IVb mieli okazję zaobserwować jak powstają słodycze i cukierki. Każdy mógł samodzielnie wykonać lizaki. Wszystko odbyło się w ramach wycieczki klasy do Manufaktury Słodyczy „Słodko zakręcone” w Płocku z wychowawcą, Marleną Kącicką. Galeria zdjęć, kliknij: (więcej…)

Ukazał się nowy numer gazety gminnej „Nasza Gmina Radzanowo”

Ukazał się nowy numer gazety gminnej „Nasza Gmina Radzanowo”. W numerze wiele artykułów o Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie. Gazeta jest dostępna w wersji elektronicznej na stronie www.radzanowo.pl w zakładce Gazeta. W wersji papierowej w dostępna w urzędzie gminy Radzanowo i placówkach oświatowych i kulturalnych na terenie gminy. Zapraszamy do lektury.

http://www.radzanowo.pl/images/gazeta/gazeta_nr23.pdf

Konkurs na palemkę wielkanocną rozstrzygnięty

W środę 27 kwietnia 2018 r., w naszej szkole nastąpi wręczenie nagród laureatom rodzinnego konkursu na „Najładniejszą Palmę Wielkanocną”. W tym roku zainteresowanie konkursem było bardzo duże, oddanych zostało 41 palemek, zarówno z przedszkola jak i z całej podstawówki

Jury po naradach przyznało następujące nagrody: (więcej…)

Filia biblioteczna w Rogozinie zaprasza

Filia Biblioteczna w Rogozinie zaprasza młodych czytelników (dzieci 6 – 10 lat) 22.03.2018 w czwartek o godz. 17.00 na spotkanie autorskie  z pisarką ZOFIĄ  STANECKĄ, autorką nie tylko bestsellerowej serii książek o Basi, ale również książek o trollach, dziadkach, robotach, statkach i wielu innych rzeczach, a wszystko okraszone mądrością, dobrym humorem i piękną polszczyzną. Tematem spotkania będzie patriotyzm i wolność.

Przekaż nam 1%. Razem możemy znacznie więcej!

Razem możemy znacznie więcej! Chcesz wspomóc Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie? Przekaż na jego rzecz 1% w ramach rocznego rozliczenia podatku PIT. Z ubiegłorocznych wpłat sfinansowaliśmy wiele imprez szkolnych dla naszych pociech. Warto pomagać!

Rekolekcje wielkopostne

W piątek, 23 marca 2018 r. dzieci z naszej szkoły mogą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych, organizowanych w Parafii pw. św. Faustyny – Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie. Rekolekcje rozpoczynają się o godz. 08:00.

W przypadku chęci uczestnictwa w rekolekcjach rodzice/opiekunowie przyprowadzają dzieci do kościoła. Tam uczniowie przebywają pod opieką nauczycieli i po zakończeniu razem wracają do szkoły.

Jeśli rodzice/opiekunowie nie wyrażają zgody na uczestnictwo dziecka w rekolekcjach, przyprowadzają je do szkoły. Szkoła otwarta jest jak zwykle od 06:30. Tu dzieci przebywają pod opieką nauczycieli dyżurujących na świetlicy. W tym czasie (w ciągu dwóch pierwszych godzin lekcyjnych) nie są prowadzone zajęcia dydaktyczne.

Dzieci dowożone szkołobusem przejeżdżają na rekolekcje.świetlicę szkolną zgodnie z rozkładem jazdy.

Tego dnia zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się od trzeciej lekcji, tj. od 09:50. Rodzic może dostarczyć dziecko bezpośrednio na te zajęcia, rezygnując zarówno z rekolekcji, jak i z porannych zajęć opiekuńczych na świetlicy.

Go to Top