Wpisy z Maj, 2018

Nasze przedszkolaki zaśpiewały na VII Przeglądzie Wokalno-Muzycznym „Śpiewaj z nami”

Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Polska moja ojczyzna” i było jednym z wielu przedsięwzięć zaplanowanych w naszej gminie w ramach akcji „GMINA RADZANOWO DLA NIEPODLEGŁEJ”.
Przedszkole Samorządowe w Rogozinie reprezentowały Kinga Mężyk, Wanesa Murlikowska i Amelia Rutecka. Dziewczynki przygotowane przez Iwonkę Zalewską, nauczycielkę rytmiki, zaśpiewały piosenkę „Serce w Plecaku”.
Wszyscy wykonawcy i ich opiekunowie otrzymali nagrody. Przegląd zorganizowało Samorządowe Przedszkole w Radzanowie. Poniżej relacja zdjęciowa

Dla Ciebie Ojczyzno… Konkurs recytatorski w naszej szkole

„Dla Ciebie Ojczyzno…” – pod takim tytułem odbył się naszej szkole Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Szkół i Przedszkoli. Gościliśmy trzydziestu siedmiu recytatorów z siedemnastu przedszkoli i szkół podstawowych powiatu płockiego. Uczestników jury oceniało w trzech kategoriach: przedszkola, klasy I-III i klasy IV-VII. Jurorzy wysoko ocenili umiejętności recytatorów, przyznając w kategorii przedszkolnej same najwyższe tytuły „Złotej Liry”, a w pozostałych dwóch tylko Srebrne i Złote Liry”. Najwyższe nagrody – Grand Prix –  zdobyli: kat. przedszkola – Marcelina Zdunkiewicz z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Drobienie; kat. klasy I-III – Julia Konieczkowska ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie; kat. klasy IV-VII – Maciej Bogdan ze Szkoły podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie.

Recytatorów oceniało jury w składzie: klasy IV-VII – Milena Kolibczyńska (przewodnicząca jury, polonistka, dziennikarka Gazety Wyborczej Płock), Magdalena Kosielińska (dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie), Urszula Chotlewska (kierownik Biblioteki Gminnej w Radzanowie); przedszkola i klasy I-III – Łukasz Jarzyński (przewodniczący jury, aktor), Katarzyna Kobrzyńska (wicedyrektor ZSP w Rogozinie, nauczyciel ed. wczesnoszkolnej), Beata Kapowicka (bibliotekarka).

Nagrody uczestnikom wręczył Sylwester Ziemkiewicz – wójt gminy Radzanowo i Krzysztof Czerwiński – radny gminy Radzanowo. Wójt Ziemkiewicz pogratulował recytatorom i przygotowującym ich nauczycielom wysokiego poziomu występów. Podkreślił też wagę patriotyzmu w kształtowaniu młodego pokolenia i rolę poezji w formowaniu gustów i wrażliwości dzieci i młodzieży. Wyraził też nadzieję, że Rogoziński konkurs może stać się początkiem karier aktorskich dla wielu utalentowanych recytatorów.

Podczas przerwy z koncertem pieśni patriotycznych wystąpił szkolny zespół muzyczny NO NAME, prowadzony przez Norberta Pałysę i Jerzego Jakowskiego.

Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Szkół i Przedszkoli przygotowały nasze nauczycielki: Olga Sawicka (główny koordynator), Beata Kisio, Krystyna Tron, Marlena Kącicka. Współorganizatorem konkursu było Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Konkurs był częścią gminnego programu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pełna lista nagrodzonych (w kolejności występowania) (więcej…)

Drzewa naszymi przyjaciółmi

„Drzewa naszymi przyjaciółmi” – pod takim hasłem odbył się w przedszkolu tegoroczny Dzień Ziemi. Z tej okazji 20 kwietnia wszystkie przedszkolaki wzięły udział w sadzeniu drzewa. Na łączce przy Orliku został posadzony klon. Dzieciom pomagali tatusiowe Julka Pawłowskiego oraz Igi i Zuzi Bielas.

Dzieci nie tylko obserwowały, w jaki sposób sadzi się drzewo, ale również same brały czynny udział w tym niezwykłym dla nich wydarzeniu. Wyposażone w sprzęt ogrodniczy, podsypywały ziemię i podlewały drzewko.

Dla wszystkich dzieci było to bardzo pouczające doświadczenie. Poniżej relacja zdjęciowa (więcej…)

Uwaga niebezpieczeństwo na parkingu przy Orliku!

Uwaga niebezpieczeństwo! Na czas wykonywania kanalizacji w Rogozinie na ulicy Mazowieckiej, zostały wstrzymane prace nad chodnikiem przy szkolnym parkingu. Miejsce jest oznaczone! Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Z tego samego powodu, za ok. 2-3 tygodnie, na czas wykonania kanalizacji, zostanie zamknięty parking przy Orliku. O możliwych sposobach rozwiązania problemu parkowania będziemy Państwa informować na bieżąco.

Uroczystość z okazji tegorocznego Dnia Dziecka – 08.06.2018 r.

Uroczystość z okazji tegorocznego Dnia Dziecka odbędzie się w naszym przedszkolu i w szkole 8 czerwca 2018 r.

Obchody Święta 3-go Maja

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie odbyła się uroczystość z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień. Nasza Konstytucja była pierwszym w Europie, a drugiej na świecie tak nowoczesnym dokumentem. Autorami Konstytucji 3-go Maja byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj, któremu przypisuje się ostateczną jej redakcję.

W naszej szkole obchody tego święta były bardzo uroczyste. Z programem artystycznym wystąpiła młodzież z klasy siódmej, przygotowana przez polonistkę Agnieszkę Wójcik. Słowu towarzyszyły pieśni patriotyczne zagrane i zaśpiewane przez solistów i zespół muzyczny No Name, który prowadzą Norbert Pałysa i Jerzy Jakowski.

W czasie uroczystości po raz pierwszy nowe mundury zaprezentowała tworząca się w szkole drużyna harcerska. Przyszli harcerze przygotowują się do złożenia przyrzeczenia. Tę uroczystość zaplanowaliśmy na 11 listopada. Opiekunką drużyny jest szkolna polonistka i historyczka, Olga Sawicka. (więcej…)