Wpisy z Maj, 2018

Bliżej Europy

Od kilku lat propagujemy w naszej szkole ideę integracji europejskiej. W tym roku ponownie zorganizowaliśmy Dzień Europy. Uczniowie wszystkich klas, przygotowane przez anglistki – Joannę Lis i Sylwię Witkowską, zabrali na na wycieczkę do Wielkiej Brytanii. Poznaliśmy ciekawą historię tego kraju, przypomnieliśmy sobie obyczaje i wspaniałą kulturę. Młodzież samodzielnie przygotowała prezentacje wideo o zespołach muzycznych The Beatles, The Queen i brytyjskich piłkarzach. Usłyszeliśmy również „Odę do radości” – hymn Europy i kilka innych kompozycji nawiązujących do europejskiego święta w wykonaniu szkolnego zespołu No Name i naszych absolwentów, muzykujących w zespole ADHD. Muzycznie młodzież przygotowali Norbert Pałysa i Jerzy Jakowski. Dekoracje sceniczną wykonała szkolna plastyczka Marlena Kącicka. (więcej…)

Podróż w Dolinę Muminków

22. maja grupę „Dzielnych Skrzatów” odwiedziła Agnieszka Karolak – mama Wiktorii. Pani Agnieszka przeczytała dzieciom bajkę Tove Jansson pt.: „Opowiadania z Doliny Muminków”.

Przedszkolaki z uwagą i zaciekawieniem wysłuchały przepięknie ilustrowanej  bajki, która poruszyła serca i pokłady wyobraźni dzieci. To później miało swój wydźwięk w pracach plastycznych. Życie Muminków i ich przyjaciół z doliny skupia się wokół domu mamy i tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek, czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci małych słuchaczy.

Po wysłuchaniu baśni i wykonaniu ilustracji przedszkolaki zostały poczęstowane przez gościa przepysznymi cukierkami.

Kolejnym dzieckiem wylosowanym przez Wiktorię został Filip Pejta, który już niebawem zaprosi bliską osobę do przeczytania dzieciom  bajki w naszym przedszkolu. (więcej…)

Skrzypce i kontrabas z wizytą u nas

W tym roku szkolnym po raz ostatni gościliśmy muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Tym razem w rolach głównych wystąpiły skrzypce i kontrabas.

W czerwcu dzieci z klas I-III wyjadą na koncert całej orkiestry symfonicznej. Wyjazd odbędzie się w ramach funduszy pozyskanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Radzanowo w ramach grantu „Wehikuł czasu”.

(więcej…)

Gry korytarzowe w naszej szkole

Od września na uczniów naszej szkoły będzie czekać miła niespodzianka. Korytarze szkolne zmienią się w kreatywną strefę gier. Na podłogę zostaną naklejone kolorowe plansze, odtąd dzieci każdą wolną chwilę będą mogły poświęcić na zabawę. Zakup gier ma na celu rozpowszechnienie i pozostawienie „przy życiu” dawnych zabaw tj. gra w klasy czy popularny chińczyk. Tak zaaranżowana przestrzeń będzie szansą do zadań edukacyjnych, gier oraz zabaw.

Gry zostaną zakupione ze środków Programu „Działaj Lokalnie”, Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji „FLZP – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego. Jako ZSP otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 2700zł, za co zakupimy 3 gry. Koordynatorem projektu jest Kamila Zielińska.

Klasy młodsze wyjechały na zieloną szkołę

W dniach 14 i 15 mają uczniowie klas 1-3 wyjechali na Zieloną Szkołę do Sendenia, gdzie czekały na nich różne atrakcje. Najpierw wszyscy udali się do Nadleśnictwa w Łącku. Tam dzieci oglądały ekspozycję przyrodniczą i dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat roślinności oraz zwierząt leśnych, zamieszkujących te tereny. Wyposażeni w nową wiedzę wrócili pieszo do ośrodka i ze smakiem zjedli wspólnie obiad.

Po nim przyszedł czas na zabawę w terenie, która dostarczyła wielu emocji i wrażeń. Uczniowie poszukiwali ukrytego skarbu za pomocą GPS-u i rozwiązywali przygotowane zagadki. Ponadto wzięli udział w warsztatach dotyczących sposobu ponownego użycia odpadów po hasłem Szkolny recykling. Na zakończenie pierwszego dnia, nieco zmęczeni, ale zadowoleni skosztowali kiełbasek z ogniska, spędzając miło czas na placu zabaw.

Dzień drugi również przyniósł moc wrażeń. Po śniadaniu dzieci poznały zasadę działania kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych, zobaczyły zabawki działające dzięki energii słonecznej. Z kolei w drodze powrotnej zwiedziły Stadninę Ogierów w Łącku, gdzie przewodnik zapoznał je z funkcjonowaniem stadniny, a następnie udali się na przejażdżkę platformą po lesie. Zadowoleni i wzbogaceni o nowe wiadomości oraz doświadczenia wszyscy bezpiecznie wrócili do szkoły. Poniżej relacja zdjęciowa autorstwa Marty Ostrowskiej (więcej…)

25. Drużyna Harcerska „Wilcza Wataha” ruszyła w teren!

Późnym piątkowym popołudniem mieszkańcy Rogozina i okolic mogli usłyszeć piosenki i pląsy harcerskie, które dwa zastępy harcerzy wyśpiewywały podczas gry terenowej.

Pierwszy zastęp ruszył w drogę tuż przed 18. Podczas wędrówki pozostawił swoim kompanom szereg wskazówek wyznaczających trasę. Ponadto w oznaczonych miejscach ukrył listy z zadaniami dla swoich przeciwników. Zastęp tropiący musiał m.in. rozwiązać krzyżówkę dotyczącą historii i symboliki harcerstwa, zaśpiewać harcerską piosenkę, zatańczyć taniec buszmeński oraz wykonać harcerski okrzyk.  Zastępy spotkały się podczas ostatniego zadania, a potem szybkim tempem wróciły do harcówki.

Harcerze pokonali trasę 10 km, pomimo odczuwanego zmęczenia każdemu dopisywał świetny humor. Dla zaspokojenia wilczych apetytów uczestnicy biwaku posilili się pizzą z lokalnej pizzerii. Kolejnym punktem programu było świeczkowisko. Druhny i druhowie po utworzeniu bratniego kręgu i delikatnym uścisku dłoni, którą nazywają „iskrą przyjaźni”, rozpoczęli wieczornicę. W blasku świec śpiewano kultowe piosenki harcerskie tj. „Płonie ognisko”, „Keja”, „Krajka”, „Hej, przyjaciele”, „Stokrotka”.

Harcerski biwak był świetną okazją do lepszego poznania siebie nawzajem, nauki technik harcerskich, pląsów i piosenek.

Opiekunami drużyny harcerskiej są: Olga Sawicka i Iwona Zalewska. Poniżej relacja zdjęciowa (więcej…)

Nasze przedszkolaki zaśpiewały na VII Przeglądzie Wokalno-Muzycznym „Śpiewaj z nami”

Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Polska moja ojczyzna” i było jednym z wielu przedsięwzięć zaplanowanych w naszej gminie w ramach akcji „GMINA RADZANOWO DLA NIEPODLEGŁEJ”.
Przedszkole Samorządowe w Rogozinie reprezentowały Kinga Mężyk, Wanesa Murlikowska i Amelia Rutecka. Dziewczynki przygotowane przez Iwonkę Zalewską, nauczycielkę rytmiki, zaśpiewały piosenkę „Serce w Plecaku”.
Wszyscy wykonawcy i ich opiekunowie otrzymali nagrody. Przegląd zorganizowało Samorządowe Przedszkole w Radzanowie. Poniżej relacja zdjęciowa

(więcej…)

Dla Ciebie Ojczyzno… Konkurs recytatorski w naszej szkole

„Dla Ciebie Ojczyzno…” – pod takim tytułem odbył się naszej szkole Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Szkół i Przedszkoli. Gościliśmy trzydziestu siedmiu recytatorów z siedemnastu przedszkoli i szkół podstawowych powiatu płockiego. Uczestników jury oceniało w trzech kategoriach: przedszkola, klasy I-III i klasy IV-VII. Jurorzy wysoko ocenili umiejętności recytatorów, przyznając w kategorii przedszkolnej same najwyższe tytuły „Złotej Liry”, a w pozostałych dwóch tylko Srebrne i Złote Liry”. Najwyższe nagrody – Grand Prix –  zdobyli: kat. przedszkola – Marcelina Zdunkiewicz z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Drobienie; kat. klasy I-III – Julia Konieczkowska ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie; kat. klasy IV-VII – Maciej Bogdan ze Szkoły podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie.

Recytatorów oceniało jury w składzie: klasy IV-VII – Milena Kolibczyńska (przewodnicząca jury, polonistka, dziennikarka Gazety Wyborczej Płock), Magdalena Kosielińska (dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie), Urszula Chotlewska (kierownik Biblioteki Gminnej w Radzanowie); przedszkola i klasy I-III – Łukasz Jarzyński (przewodniczący jury, aktor), Katarzyna Kobrzyńska (wicedyrektor ZSP w Rogozinie, nauczyciel ed. wczesnoszkolnej), Beata Kapowicka (bibliotekarka).

Nagrody uczestnikom wręczył Sylwester Ziemkiewicz – wójt gminy Radzanowo i Krzysztof Czerwiński – radny gminy Radzanowo. Wójt Ziemkiewicz pogratulował recytatorom i przygotowującym ich nauczycielom wysokiego poziomu występów. Podkreślił też wagę patriotyzmu w kształtowaniu młodego pokolenia i rolę poezji w formowaniu gustów i wrażliwości dzieci i młodzieży. Wyraził też nadzieję, że Rogoziński konkurs może stać się początkiem karier aktorskich dla wielu utalentowanych recytatorów.

Podczas przerwy z koncertem pieśni patriotycznych wystąpił szkolny zespół muzyczny NO NAME, prowadzony przez Norberta Pałysę i Jerzego Jakowskiego.

Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Szkół i Przedszkoli przygotowały nasze nauczycielki: Olga Sawicka (główny koordynator), Beata Kisio, Krystyna Tron, Marlena Kącicka. Współorganizatorem konkursu było Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Konkurs był częścią gminnego programu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pełna lista nagrodzonych (w kolejności występowania) (więcej…)

Drzewa naszymi przyjaciółmi

„Drzewa naszymi przyjaciółmi” – pod takim hasłem odbył się w przedszkolu tegoroczny Dzień Ziemi. Z tej okazji 20 kwietnia wszystkie przedszkolaki wzięły udział w sadzeniu drzewa. Na łączce przy Orliku został posadzony klon. Dzieciom pomagali tatusiowe Julka Pawłowskiego oraz Igi i Zuzi Bielas.

Dzieci nie tylko obserwowały, w jaki sposób sadzi się drzewo, ale również same brały czynny udział w tym niezwykłym dla nich wydarzeniu. Wyposażone w sprzęt ogrodniczy, podsypywały ziemię i podlewały drzewko.

Dla wszystkich dzieci było to bardzo pouczające doświadczenie. Poniżej relacja zdjęciowa (więcej…)

Uwaga niebezpieczeństwo na parkingu przy Orliku!

Uwaga niebezpieczeństwo! Na czas wykonywania kanalizacji w Rogozinie na ulicy Mazowieckiej, zostały wstrzymane prace nad chodnikiem przy szkolnym parkingu. Miejsce jest oznaczone! Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
 
Z tego samego powodu, za ok. 2-3 tygodnie, na czas wykonania kanalizacji, zostanie zamknięty parking przy Orliku. O możliwych sposobach rozwiązania problemu parkowania będziemy Państwa informować na bieżąco.
Go to Top