Wpisy z Kwiecień, 2020

Rozpoczynamy rekrutację do klasy pierwszej

Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie zaprasza do składania wniosków o przyjęcie do klasy I na rok szkolny 2020/2021. Zapisanie dziecka do naszej szkoły polega na złożeniu wypełnionego wniosku. Dokument należy pobrać ze strony szkoły www.sp-rogozino.pl. Znajduje się on w zakładce na górze strony głównej: „Dokumenty do pobrania”. Link do wniosku jest też pod tą wiadomością. Dokument należy wydrukować, wypełnić i przekazać do naszej szkoły. Sposoby przekazania omówione zostały poniżej.
 
Wprawdzie do naszej szkoły można zapisać dziecko w każdym momencie, ale dla lepszej organizacji placówki najlepiej gdybyście Państwo zrobili to w ciągu półtora miesiąca, tj. od 30 kwietnia 2020 r. do 15 czerwca 2020 r.
 
Wniosek można dostarczyć osobiście, ale nie ma takiej konieczności. Można wysłać go przez e-mail sekretariat@sp-rogozino.pl  W temacie e-maila prosimy wpisać: „Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły”. Wniosek i klauzulę można też przesłać drogą pocztową na adres szkoły: Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie, ul. Mazowiecka 25; 09-442 Rogozino. Można też otrzymać te dokumenty i wypełnić bezpośrednio w sekretariacie szkoły.
 
W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 24 2637777 lub pisząc na adres e-mail: skretariat@sp-rogozino.pl
Dziękujemy za zainteresowanie ofertą naszej szkoły i zapraszamy do składania wniosków.
 

Przedszkolaki pamiętają o aktywności ruchowej

Wszyscy wiemy jak ważna dla zdrowia i dobrego samopoczucia jest codzienna aktywność ruchowa. Pamiętają o tym również nasze przedszkolaki. W czasie przymusowej, domowej kwarantanny Odważne Krasnoludki ćwiczą w domach. Korzystają z pięknej pogody, zażywają ruchu na świeżym powietrzu – a to wszystko w ramach „zdalnych ćwiczeń gimnastycznych” prowadzonych przez wychowawczynie grupy, Beatę Kisio. Zdjęcia kliknij
(więcej…)

Dbamy o przyrodę

O Dniu Ziemi – święcie naszej planety obchodzonym każdego roku 22 kwietnia – pamiętały również przedszkolaki z grupy Odważne Krasnoludki.
 
Realizując tygodniową tematykę „Dbamy o przyrodę”, dzieci z pomocą swoich rodziców, w swoich przydomowych ogródkach podlewały i sadziły drzewka, kwiaty i inne rośliny. Pamiętały też o segregacji śmieci. Samodzielnie wykonały papierowe pojemniki na odpady. Na koniec wykazały się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością, tworząc zwierzątka z plastikowych nakrętek od butelek. Zajęcia koordynowała wychowawczyni grupy, Beata Kisio. Zdjęcia prac kliknij

(więcej…)

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony, aby promować piękną literaturę i grafikę dla młodego czytelnika.
 
Święto to obchodzone jest co roku 2. kwietnia w dzień urodzin duńskiego pisarza H.Ch. Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie („Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Dziewczynka z zapałkami” i wiele innych) znane są na całym świecie, a przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięci i zostają z nami przez całe dorosłe życie.
 
To święto ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci, ma skierować naszą uwagę na zawartość biblioteczki naszych dzieci oraz wspierać czytelnictwo wśród najmłodszych.
 
Z tej okazji Odważne Krasnoludki razem z rodzicami najpierw przejrzały zawartość swoich domowych biblioteczek, a potem wspólnie czytali. Wszyscy bowiem doskonale wiemy, że książki, zwłaszcza baśnie, czytane dzieciom od samego urodzenia znacząco wpływają na dalszy rozwój małych czytelników. Badania naukowe bowiem potwierdzają, że głośne czytanie dziecku uczy je myślenia, rozwija język, pamięć, wyobraźnię, buduje i umacnia więź pomiędzy nim a jego rodzicem. Zapewnia też dziecku emocjonalny rozwój, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.
 
Zwieńczeniem realizacji tematyki „Książka prawdziwym przyjacielem” były wykonane przez dzieci ilustracje do przeczytanych książek oraz przepiękne zakładki, które powstały w wyniku domowego rodzinnego konkursu plastycznego. Zdjęcia prac kliknij

(więcej…)

Pisanki i koszyczki wielkanocne

Początek kwietnia był w grupie Odważne Krasnoludki okresem przygotowań do obchodów Wielkanocy. Przedszkolaki, wspierane przez rodziców i wychowawczynię grupy – Beatę Kisio, poznawały zwyczaje związane ze świętami i robiły ciekawe prace plastyczne – pisanki, koszyczki i zajączki. Zdjęcia prac kliknij (więcej…)

Lekcje wychowania fizycznego w czasach zarazy

Uczniowie naszej szkoły świetnie radzą sobie trudnym czasie zdalnego nauczania. Dbają o własne zdrowie poprzez wykonywanie sportowych zadań domowych i ciekawe pomysły na aktywność fizyczną. Biorą również aktywny udział w treningach sportowych on-line, które prowadzi nauczycielka wuefu Iwona Zalewska. Wspólnie zaczęli pracę na platformie e-Wychowanie Fizyczne, która pozwala na uatrakcyjnienie lekcji i treningów.

Zdjęcia kliknij (więcej…)

Wiosna na wsi

Oto efekty pracy „Małych Odkrywców” – przepiękne gospodarstwa wykonane z klocków. Wszystkie zwierzątka chciałyby mieszkać na takiej farmie. Dodatkowo cały czas dzieci poznają nowe litery, tym razem w roli głównej „Ł”. Zdjęcia kliknij
(więcej…)

Mali ekolodzy świętowali Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej posadzili symboliczną roślinkę, aby podkreślić znaczenie tego dnia. Dodatkowo wykonywali zabawki ze starych, zużytych przedmiotów, aby niepotrzebnie nie zaśmiecać naszej planety. Jesteśmy pełni podziwu dla samodzielności i kreatywności naszych dzieci. Koordynator zajęć Kamila Zielińska. Zdjęcia kliknij
(więcej…)

Harmonogram pracy szkoły do 24 maja 2020 r.

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

zgodnie z informacją Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego, podaną na konferencji prasowej w dniu 24 kwietnia 2020 r., kształcenie zdalne będzie kontynuowane do 22 maja 2020 r., a zatem ewentualny powrót do szkół może nastąpić 25 maja 2020 r., ale to jeszcze będzie potwierdzone przez MEN.

W tej sytuacja kalendarz roku szkolnego w naszej szkole nie ulega zmianie. Oznacza to, że w dniach 27-30 kwietnia obowiązuje w naszej szkole przerwa od zajęć dydaktycznych. Jest to zgodne z ustaleniami z września 2019 r., zatwierdzonymi przez Radę Pedagogiczną ZSP w Rogozinie i zaakceptowanymi przez Radę Rodziców naszej placówki. o tym informowaliśmy Państwa już we wrześniu.

I ostatnia sprawa na dziś: egzamin ósmoklasistów odbędzie się w dniach 16,17,18 czerwca 2020 r., o ile sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie pogorszy się.

Z poważaniem
Robert Majewski
Dyrektor ZSP w Rogozinie

Wspaniałe efekty pracy na Teamsach

Uczniowie klasy ósmej na chemii uczyli się o kwasach tłuszczowych, które stosuje się do produkcji mydeł. Okazało się, że w nowej rzeczywistości edukacyjnej wspaniale przydają się Teamsy – a więc platforma do kształcenia na odległość. Jolanta Sochacka, nasza chemiczka, przeprowadziła z uczniami zajęcia z zastosowaniem samodzielnych doświadczeń, które każdy uczeń mógł wykonać w domu. Efekty okazały się wspaniałe. Uczniowie, wykorzystując wiedzę zdobytą na lekcji, samodzielnie wykonali mydło. Zadanie miało róznież ogromny walor wychowawczy. W czasach pandemii dbanie o higienę osobistą ma zasadnicze znaczenie.

A oto efekty pracy jednego z ósmoklasistów, Damiana Ogieniewskiego, który sfotografował proces wytwarzania mydła oraz nagrał film. Przesłane materiały dowodzą skuteczności przeprowadzonych doświadczeń chemicznych i jednocześnie pokazują, że stosowanie w szkole nowoczesnych metod i form pracy na odległość przynosi znakomite efekty.

A oto przepis na mydło:

Cel: Otrzymywanie mydła sodowego.

Potrzebne substancje na 100ml mydła:

• 5 łyżek sody
• 50ml oleju rzepakowy lub sojowy
• 5ml olejku zapachowego np. śliwkowy

Potrzebny sprzęt:

• garnek
• palnik gazowy lub elektryczny
• łyżka do mieszania
• pojemnik na mydło.

Sposób wykonania:

Do garnka wlej olej następnie wsyp sodę i dodaj olejek, ogrzewaj ostrożnie przez ok. 7-10min. Po wystudzeniu masy przelej do pojemnika na mydło i śmiało umyj ręce. Korzystaj z mydła w dobie pandemii jak najczęściej! Ciesz się pienistym mydłem sodowym i fajnym zapachem śliwkowym.

Go to Top