Wpisy z Październik, 2020

Dowożenie, dożywianie dzieci i działalność świetlicy szkolnej w czasie zdalnego nauczania


Szanowni Państwo,


w przyszłym tygodniu, tj. od 26-30 października, dowożenie dzieci odbywać się będzie zgodnie z następującym harmonogramem:


– kursy poranne bez zmian

– kursy popołudniowe: 12:45 i 14:40, zlikwidowany zostanie kurs ostatni (15:30).


Istnieje możliwość dalszej modyfikacji godzin kursów, ale tylko jeśli zajdzie taka potrzeba. Poinformujmy o tym Państwa z odpowiednim wyprzedzeniem.


Dożywianie dzieci na czas wprowadzonego zdalnego nauczania zostaje wstrzymane. Prosimy rodziców o wyposażenie dzieci w prowiant na czas pobytu w szkole.


Świetlica szkolna w czasie nauczania zdalnego działać będzie bez zmian: 6:30 – 16:30.


Z poważaniem

Robert Majewski

Dyrektor ZSP w Rogozinie

Rusza nauczanie zdalne od poniedziałku, 26 października 2020 r.

Drogie Dzieci! Szanowni Rodzice!

1. Rząd Rzeczpospolitej Polskiej wprowadził od poniedziałku, 26 października 2020 r., nauczanie zdalne w klasach IV-VIII.

2. Zasady nauczania zdalnego w naszej szkole zostały już Dzieciom i Rodzicom przesłane. Nie mniej, wychowawcy klas przypomną je dziś lub jutro w osobnej wiadomości na dzienniku Librus.

3. Wychowawcy klas prześlą również Rodzicom i Dzieciom plan zdalnych lekcji z podziałem na grupy. Dziś również przeszkoliliśmy wszystkie dzieci z zasad tej formy pracy, którą uruchomimy od poniedziałku.

4. Rodziców, którzy chcą wypożyczyć komputery do pracy zdalnej, zapraszamy jutro, tj. w sobotę 24 października, w godz. 11:00-13:00, do szkoły po ich odbiór i podpisanie umowy użyczenia. Miejmy nadzieję, że sprzętu starczy dla wszystkich chętnych, ponieważ klasy I-III nie przechodzą na zdalne i muszą korzystać z komputerów w szkole.

5. W przypadku pytań proszę o telefon: 662 240 700, e-mail: rmajewski@sp-rogozino.pl lub wysłanie wiadomości na Librusie.

Z poważaniem

Robert Majewski

Dyrektor ZSP w Rogozinie

Kodowanie na dywanie

21 października w naszym przedszkolu dzieci z obu grup wzięły udział w zajęciach z kodowania. Gry i zabawy są bardzo lubianą przez dzieci formą pracy, trudno się temu dziwić, bo przecież zabawa jest najczęściej podejmowaną formą aktywności od wczesnego dzieciństwa.

Podczas zabaw z kodowaniem przedszkolaki rozwijają między innymi logiczne myślenie, umiejętność pracy zespołowej, zadaniowe podejście do napotykanych trudności, elastyczność. Przedszkolaki będą cyklicznie uczestniczyć w tych zajęciach. Podczas zajęć Dzielne Skrzaty  i Odważne Krasnoludki, między innymi segregują, porządkują, tworzą zbiory według cech wspólnych i różniących się, utrwalają kolory, reagują też na różnego rodzaju kody, odbierają je i postępują zgodnie z ich wskazówkami.

W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z matą do kodowania oraz układały konstrukcję z kart według wzoru. Są to pierwsze zajęcia z serii „Kodowanie na dywanie”  w tym roku przedszkolnym. Relacja zdjęciowa kliknij

(więcej…)

Dziennik Płocki o szkolnym projekcie współpracy międzynarodowej

Zapraszamy do lektury artykułu „Szkoła w Rogozinie jest na wskroś europejska. Wymierne efekty międzynarodowej współpracy”.

Europejski Dzień Języków Obcych 2020

Uczniowie klas 4, 7a, 7b i 8 przygotowali krótkie wypowiedzi różnych językach, w których to przedstawiali się,  mówili ile mają lat, gdzie mieszkają, co lubią itp. Swoje wystąpienia uwiecznili w nagraniach i przesłali do nauczyciela.  Dzięki temu, później uczniowie pozostałych klas mogli posłuchać, obejrzeć nagrania i rozpoznać kolegów/koleżanki  oraz w jakim języku się wypowiadają. Uczniowie najczęściej wybierali język niemiecki i hiszpański. Pojawiły się również- j.francuski, j.włoski, j.rosyjski, j. turecki, j.ukraiński, j.węgierski, j. chiński i j. japoński !

Brawo dla wszystkich uczestników naszej zabawy! Europejski Dzień Języków Obcych przeprowadziła nauczycielka języka angielskiego Sylwia Witkowska.

Wpłaty za przedszkole na konto bankowe

Od października opłaty za przedszkole prosimy uiszczać przelewem na konto: 73 9042 1013 0135 2272 2000 0050. Posiadacz rachunku: Gmina Radzanowo – Samorządowe Przedszkole w Radzanowie.


Rozliczenia, w formie wydruku, będziecie Państwo otrzymywać w pierwszym tygodniu nowego miesiąca, w czasie przyprowadzania lub odbierania dziecka z przedszkola. Wpłat należy dokonywać do 15 dnia każdego miesiąca.


Gdyby ktoś preferował przesyłanie rozliczenia drogą mejlową, proszony jest o zostawienie osobistej dyspozycji w sekretariacie ZSP w Rogozinie.
W tym miesiącu (w październiku) termin wpłaty z powodu wdrożenia nowego systemu rozliczania przesunięty został do 26 października (poniedziałek).


UWAGA WAŻNE! Prosimy wpłacać dokładną sumę z rozliczenia. Nie należy jej zaokrąglać, wpłacać mniej, ani więcej.

Drugoklasiści hodują rośliny

Mimo, że aura za oknem nas nie rozpieszcza, jest szaro i buro, to w miniony czwartek uczniowie z klasy II podjęli się bardzo odpowiedzialnego zadania i dodali trochę kolorów w swojej klasie. Kierowani przez ich nauczycielki posadzili kwiaty. Zobowiązali się także do codziennej pielęgnacji swojej roślinki w Sali: podlewanie i doglądanie. Pomysł bardzo spodobał się uczniom, którzy z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem pracowali przy roślinach.


Kącik przyrody jest częścią wspólnego gospodarstwa klasowego, w którym trzeba zarządzać i wciąż czuwać nad porządkiem. Zadanie było poprzedzone krótką pogadanką. Samodzielność dzieci, a zarazem współpraca w grupie przyniosła piękne efekty!

Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczycieli: Krystyny Tron i Kamili Zielińskiej. Relacja zdjęciowa kliknij

(więcej…)

Rajd Mołtawa XV

Czuwaj!

Za nami pierwszy w historii XV Rajd „Mołtawa” online. „Wilcza Wataha” i „Lisia Gromada” Na trasę wyruszyły o 11:00, czekały ich liczne zadania, m.in. quiz harcerski i projekcja filmu wojennego. Po przebyciu 8,5 km drużyny wróciły do szkoły, gdzie przygotowały ognisko. Podczas ogniska zuchy z naszej szkoły z „Lisiej Gromady” złożyły obietnice zuchową. Następnie mogliśmy upiec kiełbaski.

Po kolacji na sali gimnastycznej odbyło się świeczkowisko i apel pożegnalny. Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Obiady w szkole

Informujemy, że istnieje możliwość wykupienia dla swojego dziecka obiadów. Koszt jednego posiłku to 13 zł. Obiady będą wydawane podczas długiej przerwy, o godz. 11:30.


Pod pojęciem obiadu należy rozumieć drugie danie. Przygotowuje je i dowozić będzie w formie kateringu „Góralska Chata” ze Starego Boryszewa. Tam też można dowiedzieć się szczegółów.


Wszystkich chętnych zapraszamy do sekretariatu szkoły.

Go to Top