Biskup Płocki Piotr Libera gościł w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie

W piątek, 15 marca, gościliśmy w w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie Biskupa Płockiego Piotra Liberę. Ksiądz Biskup spotkał się z dziećmi i młodzieżą. Podczas rozmowy z naszymi wychowankami biskup Libera podkreślił troskę o czystość i szlachetność serca, odkrywanie piękna modlitwy i głębi kontemplacji. Przestrzegał też przed radykalizmem ucieczki w konformizm i czerpania korzyści z układów tego świata.

Nasi uczniowie z tej okazji przygotowali program artystyczny, na który złożyła się poezja i pieśni o charakterze religijnym. Część artystyczną przygotowali katecheci: ks. proboszcz Janusz Wiśniewski i Agnieszka Tyńska. Oprawa muzyczna to wspólne dzieło szkolnego zespołu muzycznego, który działa pod kierunkiem Norberta Pałysy i Jerzego Jakowskiego (CEKiS w Radzanowie).

Po spotkaniu z dziećmi i z młodzieżą Ksiądz Biskup udał się na spotkanie z nauczycielami, podczas którego poznał historię szkoły i biografię patrona – Czesława Hińca. Obszerna relacja zdjęciowa autorstwa Jerzego Góralczyka kliknij