Przeczytaj mi mamo i konkurs recytatorski

W poniedziałek, 5 marca, grupę pięcio i sześciolatków odwiedziła mama Gabrysia Wachola. Pani Marta Spadło przeczytała dzieciom bajkę autorstwa Agnieszki Kowalewskiej pt. „Sarna i Jelonek”. Było to kolejne spotkanie z cyklu „Dzień z książką”. Dzieci z ogromną uwagą wysłuchiwały przygód leśnych zwierząt, które borykały się z codziennymi przygodami. Dzieci wykonały również pracę plastyczną na temat wysłuchanego  utworu. Kolejną wylosowaną osobą, którą zaprosi kogoś bliskiego do czytania ulubionej bajki jest Filip Marciniak.

W grupie „Dzielne Skrzaty” zaproszeni goście, którymi są rodzice naszych wychowanków, poprzez czytanie bajek zachęcają najmłodszych do sięgania po książki, ponieważ wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci.

Cztery dni później w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rogozinie odbyła się trzecia i ostatnia część konkursu recytatorskiego. Uczestnicy prezentowali wiersz Wandy Chotomskiej pt.: „Nie deptać stokrotek”. Przedszkolaki oprócz pięknej recytacji, przygotowali jeszcze specjalne atrybuty, których zadaniem było podkreślenie wymowy wiersza. Dzieci po raz kolejny miały możliwość prezentowania uzdolnień twórczych i doskonalenia umiejętności recytatorskich, pokazując wrażliwość na piękno poezji oraz upowszechniając kulturę żywego słowa. Za ogromy wkład dzieci obdarowane zostały upominkiem, który osłodził ich ciężką pracę.

Oba wydarzenia zorganizowały wychowawczynie „starszaków” Anna Pałysa i Kamila Zielińska.