admin

admin

(0 comments, 606 posts)

This user hasn't shared any profile information

Posts by admin

Biskup Płocki Piotr Libera gościł w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie

W piątek, 15 marca, gościliśmy w w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie Biskupa Płockiego Piotra Liberę. Ksiądz Biskup spotkał się z dziećmi i młodzieżą. Podczas rozmowy z naszymi wychowankami biskup Libera podkreślił troskę o czystość i szlachetność serca, odkrywanie piękna modlitwy i głębi kontemplacji. Przestrzegał też przed radykalizmem ucieczki w konformizm i czerpania korzyści z układów tego świata.

Nasi uczniowie z tej okazji przygotowali program artystyczny, na który złożyła się poezja i pieśni o charakterze religijnym. Część artystyczną przygotowali katecheci: ks. proboszcz Janusz Wiśniewski i Agnieszka Tyńska. Oprawa muzyczna to wspólne dzieło szkolnego zespołu muzycznego, który działa pod kierunkiem Norberta Pałysy i Jerzego Jakowskiego (CEKiS w Radzanowie).

Po spotkaniu z dziećmi i z młodzieżą Ksiądz Biskup udał się na spotkanie z nauczycielami, podczas którego poznał historię szkoły i biografię patrona – Czesława Hińca. Obszerna relacja zdjęciowa autorstwa Jerzego Góralczyka kliknij (więcej…)

Piątek, 15 marca: Spotkanie z księdzem biskupem Piotrem Liberą. Zmiana organizacji dnia

Szanowni Państwo,

jutro, tj. w piątek 15.03.2019 r. odwiedzi naszą szkołę ksiądz biskup Piotr Libera. W spotkaniu uczestniczyć będą uczniowie klas: II, III, IV, VII i VIII. Spotkanie odbędzie się o godz. 10.30. Jeśli nie wrażają Państwo zgody na uczestniczenie Waszego dziecka w spotkaniu, prosimy o przesłanie informacji wychowawcy w wiadomości na dzienniku Librus.

Po spotkaniu zajęcia lekcyjne odbywają się zgodnie z planem do 14:00.

Uczniowie dojeżdżający szkołobusem busem wracają do domu o następujących godzinach:

11:15 – klasy I, II, III
12:50 – klasy V, VII, przedszkole
14:00 – klasy IV, VI, VIII

Świetlica szkolna czynna jest bez zmian. Na wcześniejszy powrót do domu wymagana jest zgoda pisemna rodziców/opiekunów, przekazana wychowawcy lub do sekretariatu szkoły przez dziecko lub przesłana na dzienniku szkolnym.

Rodzice dzieci dowożonych szkołobusem, którzy nie wyrażą zgody na wcześniejszy powrót dziecka do domu, proszeni są o samodzielne odebranie dziecka ze szkolnej świetlicy do godz. 16:30.

Z poważaniem,
dyrekcja i nauczyciele ZSP w Rogozinie

Pomogliśmy zwierzakom w płockim schronisku

Uczniowie klasy 5 b zawieźli do płockiego schroniska karmę dla zwierząt. Karma pochodziła z darów, które ofiarowały dzieci z całego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie w ostatnich kilku tygodniach. Każda, nawet najmniejsza pomoc jest wielkim darem dla schroniskowych sierot. W tym roku zorganizowaliśmy tę pomoc już po raz drugi. W galerii zdjęć zamieszczamy relację z tego i z poprzedniego roku.
 
Akcję zbierania karmy zorganizował Szkolny Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest Marlena Kącicka.

(więcej…)

Dziecięce poczytanki: Kopciuszek

28 lutego roku odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w przedszkolu z cyklu „Dziecięce poczytanki”. Dzieci wysłuchały baśni „Kopciuszek” braci Grimm. Książeczkę czytała uczennica klasy 5. Zuzannę Remplewicz.
 
Baśń bardzo zainteresowała dzieci przez co wysłuchały jej z ogromnym zaciekawieniem. Treść autorstwa braci Grimm, zawiera w sobie ponadczasowe prawdy. Po pierwsze, autorzy chcieli zaznaczyć, że w życiu najbardziej nie liczą się pieniądze i inne dobra materialne. Najważniejszy jest sam człowiek. Po drugie, bracia Grimm, podkreślili, że nie ważne jest to z jakiej warstwy społecznej pochodzimy. Zarówno biedny jak i bogaty, może w życiu osiągnąć tyle samo. Liczy się bowiem szczerość i pracowitość. Kopciuszek, pokazuje również to, że dobro zawsze wygrywa.
 
Morał płynący z baśni pozostanie w pamięci przedszkolaków, które czekają na kolejne spotkania czytelnicze. Relacja zdjęciowa kliknij

(więcej…)

Bal karnawałowy w przedszkolu

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
20 lutego w naszym przedszkolu odbył się taki bal. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.
 
Po śniadaniu wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej, gdzie jej wystrój wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Podczas balu, prowadzonego przez animatorów z „Bawidełka”, wszystkie dzieci tańczyły w rytm znanych dziecięcych i popularnych przebojów, brały udział w konkursach.
 
Jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało nie zabrakło pięknych strojów. Zdecydowanie dominowały „Elsy” oraz superbohaterowie, ale nie zabrakło również rycerzy, baletnicy, strażaka, myszki czy policjanta. Relacja zdjęciowa kliknij

(więcej…)

Dni Myśli Braterskiej 2019. Relacja naszych harcerzy

Dni Myśli Braterskiej w Bodzanowie 22-24.02.2019 r. Znaczenie Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiórki pieniędzy, często na cel charytatywny.
Drużyna Harcerska Wilcza Wataha wybrała się do Bodzanowa. DMB rozpoczęliśmy od zakwaterowania i kolacji, następnie uczestniczyliśmy m.in wraz z Drużynami z Sikorza, Gąbina, Blichowa, Wyszogrodu w Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej „Szare Melodie”. W Festiwalu podzieleni byliśmy na 2 patrole: „Wilcza Wataha” i „Silne Łosie” prezentując „Dnia pierwszego września” oraz” Miejcie Nadzieję”.
W sobotę po śniadaniu, wyruszyliśmy na trasę harcerską. Po przebyciu ok 10 km i wykonaniu różnych zadań, czekała na nas pyszna grochówka. Po obiedzie uczestniczyliśmy w warsztatach metodycznych przygotowanych przez harcerzy starszych m.in. warsztaty werbalne, warsztaty chemiczne, warsztaty historyczne. Wieczorem wystąpiliśmy w kominku patriotyczno-harcerskim z okazji DMB „Pięknie umierać i piękni żyć” , odbyło się świeczkowisko oraz wspólne śpiewanie.
W niedziele tuż po śniadaniu, ruszyliśmy do kościoła aby uczestniczyć we wspólnej mszy świętej z okazji DMB. Po mszy wróciliśmy do szkoły aby posprzątać swoje obozowisko i wróciliśmy do domów. CZUWAJ ! Poniżej relacja zdjęciowa

(więcej…)

Z wizytą w Telewizji Polskiej

W poniedziałek, 4 marca, dzieci i młodzież z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd był pełen atrakcji. Uczniowie zwiedzili siedzibę Telewizji Polskiej. Pracownicy TVP pokazali naszym dzieciom studio telewizyjne oraz wtajemniczyli w arkana produkcji programów telewizyjnych.  Potem uczniowie pojechali do słynnego w całym kraju parku trampolin. Pełni wrażeń wrócili do Rogozina w godzinach wieczornych. (więcej…)

Dołącz do eTwinning

13 lutego 2019 r. jedenastu nauczycieli z naszej szkoły wzięło udział w  warsztatach komputerowych  „Dołącz do eTwinning”.  Podczas szkolenia uczestnicy zarejestrowali się  w Programie, zostali zapoznani z podstawowymi informacjami o programie eTwinning oraz platformą eTwinning Live. Szkolenie przeprowadziła regionalny przedstawiciel eTwinning.

Czym jest eTwinning?

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.

Od września 2014 roku, istnieje również możliwość realizacji projektów wyłącznie z udziałem partnerów z tego samego kraju. eTwinning krajowy, bez barier językowych, pozwala nabrać wprawy i doświadczenia w realizacji projektów, zarówno od strony technicznej, jak i merytorycznej.

Praca z platformą eTwinning jest powiązana z realizacją w naszej szkole projektu POWER Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej.

Ruszają zapisy do Przedszkola Samorządowego w Rogozinie

Od 1 marca rusza rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Rogozinie. W zakładce „Dokumenty do pobrania” znajdziecie Państwo:

– Deklarację kontynuowania wychowania przedszkolnego – dla rodziców dzieci już chodzących Przedszkola Samorządowego w Rogozinie;

– Kartę zgłoszenia do przedszkola – dla rodziców dzieci rozpoczynających wychowanie przedszkolne w naszej placówce od 1 września 2019 r.;

– Regulamin rekrutacji dzieci do Przedszkola Samorządowego w Rogozinie;

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie ZSP osobiście, od poniedziałku do piątku, w godzinach 07:15-15:15 lub przesłać (najlepiej listem poleconym) na adres placówki:Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie, ul. Mazowiecka 25, 09-442 Rogozino.

Rekrutację do przedszkola prowadzi się zgodnie z harmonogramem :

  • od 1 do 29 marca – wydawanie i przyjmowanie kart zgłoszenia do przedszkola;
  • do 5 kwietnia – rozpatrywanie złożonych kart  przez Komisję Kwalifikacyjną;
  • 12 kwietnia, do godziny 14.00 – wywieszenie  na tablicy informacyjnej przedszkola imiennej listy dzieci przyjętych do przedszkola;
  • do 26 kwietnia – składanie odwołania  do  dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie;

Natalia Krupniewska z klasy IV zajęła 3. miejsce na Turnieju Wiedzy Pożarniczej

13 lutego 2019 r. w sali posiedzeń Urzędu Gminy Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP Jacek Gackowski przy udziale Wójta Gminy Radzanowo Sylwestra Ziemkiewicza przeprowadził eliminacje 42 edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. 3. miejsce zajęła uczennica klasy czwartej Natalia Krupniewska

Celem Turnieju była popularyzacja znajomości przepisów ppoż. oraz zasad postępowania na wypadek powstania pożaru – zgodnie z wytycznymi Komendy Głównej PSP, Zarządu Głównego ZOSP RP oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Eliminacje przebiegły w dwóch grupach wiekowych (I – grupa uczniowie szkół podstawowych klasa I-VI, II – grupa uczniowie szkół podstawowych klasa VII-VIII) na szczeblu gminy.

Dla uczestników nagrody ufundował Wójt Gminy Radzanowo. Relacja zdjęciowa (więcej…)

admin's RSS Feed
Go to Top