admin

admin

(0 comments, 564 posts)

This user hasn't shared any profile information

Posts by admin

Biwak harcerski w naszej szkole

Biwak rozpoczęliśmy o godzinie 18:00. Po zakwaterowaniu się w szkole i zrobieniu musztry przez druhnę Iwonę, rozpoczęliśmy przygotowania do gry terenowej.  Podzieliśmy się na dwa zastępy. Zadaniem „uciekającego” zastępu było zostawienie po drodze znaków, strzałek, śladów oraz zadań dla grupy „pościgowej”. Grupa pościgowa miała za zadanie odnalezienie i rozwiązanie wszystkich pozostawionych przez pierwszą grupę zadań. Wszyscy bawili się świetnie.

Po grze terenowej zrobiliśmy wspólnie posiłek. Po kolacji, nadszedł czas na „świeczkowisko”. Zamiast ogniska w okręgu były symbolicznie zapalone świece. Śpiewaliśmy piosenki harcerskie oraz pląsy. Późnym wieczorem rozpierała nas energia więc druhna Iwona pokazała nam kilka ciekawych układów tanecznych. O godzinie 8:00 w sobotę biwak zakończył się i wszyscy niechętnie wrócili do domów, zadając sobie pytanie kiedy następny biwak.

Biwak zorganizowali druhowie: Iwona Zalewska i Kamil Jakubowski, nauczyciele naszej szkoły. Relacja zdjęciowa z biwaku, kliknij (więcej…)

Zdobyliśmy główną nagrodę w konkursie „Bohaterowie niepodległej”.

Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie zdobyła główną nagrodę w konkursie „Bohaterowie niepodległej”, zorganizowanym przez Fundację „Młodzi Razem”.
7 grudnia 2018 r w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyło się podsumowanie Projektu „Bohaterowie niepodległej”. W uroczystości wzięli udział: Mariusz Bieniek – Starosta Płocki, Iwona Sierocka – Wicestarosta Płocki, Tomasz Kominek- Dyrektor Delegatury w Płocku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Ewa Kowalak– Radna Powiatu Płockiego, Karolina Koper – Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku.
W tym roku Fundacja Młodzi Razem realizowała projekt pn. „Bohaterowie niepodległej”, którego celem było zainteresowanie dzieci, młodzieży oraz lokalnej społeczności tematyką związaną z Narodowym Świętem Niepodległości, jego historią oraz stworzenie zbioru materiałów prezentujących historie osób oraz wydarzeń, które przyczyniły się do odrodzenia niepodległej

(więcej…)

Mikołaj przybył na ratunek!

 
Wizyta św. Mikołaja w naszej szkole to nie tylko przyjemności. Mikołaj, śnieżynka i pani woźna ruszyli na ratunek kierowcy, który utknął w pryzmie pisaku obok szkoły. I tym razem Mikołaj okazał się prawdziwie świętym 🙂

(więcej…)

Wesołe „Ho! Ho! Ho!” – czyli mikołajki w przedszkolu i w szkole

I w tym roku wesoła ferajna świętego Mikołaja, pokrzykująca „Ho! Ho! Ho!”, dotarła do wszystkich dzieci z naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Mikołaj w tym roku przybył do nas ogromnymi saniami –  tylko w ten sposób mógł zabrać ze sobą tak ogromną ilość prezentów.
Wszystkie dzieci – i te małe, i te duże – z ogromną radością przyjęły w klasach Mikołaja i jego świtę. Radości i uśmiechom nie było końca. Św. Mikołaj obiecał, że i w przyszłym roku nie zapomni o naszych dzieciach. Do zobaczenia za rok!
 
Poniżej zdjęcia z mikołajków.

(więcej…)

Zebranie z rodzicami – wtorek, 11 grudnia, godz. 16:00

Szanowni Państwo,

zebranie z rodzicami – wtorek, 11 grudnia, godz. 16:00. Zapraszamy od razu na spotkania z wychowawcami w klasach. Tego dnia nie odbędzie się spotkanie dyrekcją, gdyż o 16-tej planowaliśmy szkolenie dla rodziców w sprawie profilaktyki uzależnień. Jednak ze względu na chorobę prelegentów musieliśmy przełożyć spotkanie na styczeń.

Z poważaniem,
Robert Majewski
dyr. ZSP w Rogozinie

„Awantura o Gwiazdkę”. Maluchy obejrzały spektakl teatralny

Dzisiaj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie gościliśmy aktorów z teatru „Blaszany bębenek”. Artyści przyjechali do naszych najmłodszych wychowanków (przedszkolaków i uczniów klas I-III) ze spektaklem „Smerfy – Awantura o Gwiazdkę”.

Bohaterami są doskonale znane wszystkim dzieciom jak i dorosłym Smerfy. Przedstawienie okazało się energiczne, pełne humoru, a najmłodsi aktywnie uczestniczyli i współtworzyli akcję dziejącą się w wiosce smerfów oraz okolicznym lesie. Relacja zdjęciowa kliknij (więcej…)

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 
„Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,
którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.
Lecz wiedzą o nim dzieci i to już nie od dzisiaj
dziś święto nad świętami: Dzień Pluszowego Misia.”
 
26 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem, który towarzyszył im przez cały dzień. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w Krainie Pluszowego Misia. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta Pluszowego Misia, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczno – techniczne. Dzieci za aktywny udział w przygotowanych konkursach zostały uhonorowane odznakami „PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA”. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
 
Zdjęcia kliknij

(więcej…)

V Rodzinny Konkurs Kulinarny na NAJPIĘKNIEJSZY PIERNIK

Przed nami kolejna edycja konkursu rodzinnego na najpiękniejszy piernik. Wykonane pierniki trafią się nasz coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy (11 grudnia), z którego dochód przeznaczymy dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Sukces czterech poprzednich edycji dodał nam skrzydeł. Już po raz czwarty zapraszamy wszystkich przedszkolaków i uczniów z klas 1-8 do wzięcia udziału w Rodzinnym Konkursie Kulinarnym na NAJPIĘKNIEJSZY PIERNIK!

Przypomnijmy, co należy zrobić?

– w domowej kuchni wspólnie z rodzicami, dziadkami lub znajomymi upiec piernik;

– własnoręcznie ozdobić go pomysłowo i twórczo;

– przynieść do szkoły do 07 grudnia 2018 r. (piątek) i przekazać wychowawcom klas lub p. Marlenie Kącickiej (świetlica szkolna);

Wszystkie piernikowe prace oceni jury, po czym pierniki zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły, Facebooku oraz na Kiermaszu Bożonarodzeniowym.

Dzieci, które wykonają najpiękniejsze pierniki, otrzymają nagrody rzeczowe!

Wszystkie pierniki będą wystawione na aukcji w czasie zebrania z rodzicami 11 grudnia 2018 r. (wtorek).

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na „Świąteczną paczkę” – coroczną akcję naszej szkoły, w ramach której zakupujemy najpotrzebniejsze artykuły szkolne i przekazujemy je najuboższym dzieciom.

Serdecznie zapraszamy!

Szkolny zespół muzyczny zajął drugie miejsce na konkursie w Jeżewie

No Name – szkolny zespół muzyczny – zajął drugie miejsce na IV Rejonowym Konkursie Szkolnych Zespołów Muzycznych Jeżewo 2018. W tym roku uczestnicy prezentowali piosenki patriotyczne. Nasi młodzi muzycy zaśpiewali i zagrali piosenkę „Pierwsza kadrowa”. Z Jeżewa przywieźli statuetkę, dyplom, mikrofon ze statywem i wspaniałe wspomnienia.

Do konkursu zespół przygotował Norbert Pałysa, nauczyciel muzyki. Za sekcję dętą odpowiada Jerzy Jakowski z Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, który prowadzi swoich podopiecznych w naszej szkole.

Gratulujemy muzykom i instruktorom. Zdjęcia kliknij (więcej…)

„Drogi do Niepodległości” na zakończenie Rogozińskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości

„Drogi do Niepodległości” pod takim tytułem odbyła się uroczysta wieczornica zamykająca Rogozińskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Program uroczystości to autorski pomysł Norberta Pałysy, nauczyciela wychowania fizycznego i muzyki w naszej szkole, pasjonata historii Polski.

Na program złożyły się teksty i muzyka nawiązująca do najważniejszych wydarzeń od III rozbioru Polski, poprzez odzyskanie niepodległości w roku 1918, aż po wolne wyboru w roku 1989. Programowi towarzyszył również film autorstwa Tomasza Siekierskiego, nauczyciela informatyki. Za przygotowanie strony literackiej odpowiadała polonistka Agnieszka Wójcik. W warstwie muzycznej pomagał Jerzy Jakowski, instruktor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.

W uroczystym wieczorze wzięły udział nie tylko dzieci z naszej szkoły, ale i nasi absolwenci, którzy teraz realizują swoje pasje w zespole muzycznym ADHD, działającym przy Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Radzanowski CEKiS był także współorganizatorem uroczystości. Zdjęcia: Jerzy Góralczyk. Relacja zdjęciowa kliknij (więcej…)

admin's RSS Feed
Go to Top