Wodne szaleństwo w Suntago

21 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich nauczycielek (Marleny Kącickiej, Olgi Sawickiej, Agnieszki Wójcik i Iwony Zalewskiej) wybrali się do największego w Europie parku wodnego Suntago. Młodzież korzystała z atrakcji strefy Jamango, a było ich co niemiara. W tej strefie znajduje się 300 prawdziwych palm, 4000 leżaków, 32 zjeżdżalnie na 6 kondygnacjach, o łącznej długości ponad 3,2 kilometrów. Najdłuższa zjeżdżalnia Jungle Eclipse mierzy 320 metrów, co czyni ją największą w Europie. Znajdują się tu również między innymi: zjeżdżalnie pontonowe przeznaczone dla 1, 2 i 4 osób, zjeżdżanie z zapadniami, ośmiotorowa zjeżdżalnia Rainbow Race po której zjeżdża się na specjalnych przeznaczonych do tego matach głową do przodu, oraz wiele innych. Jest tu też basen z falami, dzikie rzeki, symulator Surf-Air oraz wewnętrzny i zewnętrzny wodny plac zabaw. Łączna powierzchnia basenowa w tej strefie zajmuje 2000 m.

Czterogodzinny pobyt minął wszystkim bardzo szybko. Uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i szczęśliwi. Uczniowie na pewno na długo zapamiętają ten dzień, po którym pozostaną piękne wspomnienia.

Galeria zdjęć kliknij

(więcej…)

Dzień Edukacji Narodowej. Rogozińscy nauczyciele nagrodzeni

14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były kwiaty, życzenia, uśmiechy i wzruszenia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Jolanta Sochacka – przewodnicząca rady gminy Radzanowo, Krzysztof Czerwiński – radny gminy Radzanowo, Marcin Kuczkowski – sekretarz urzędu gminy w Radzanowie i ks. dr Janusz Wiśniewski – proboszcz naszej parafii. Goście złożyli nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi najlepsze życzenia z okazji ich święta.

Nauczyciele za rok wytężonej pracy otrzymali nagrody. W imieniu wójta gminy Radzanowo wręczył je Marcin Kuczkowski – sekretarz urzędu gminy w Radzanowie: – Jestem pełen uznania i szacunku dla codziennego poświęcenia i zaangażowania w pracę, za Waszą życzliwość, kreatywność i profesjonalizm – powiedział, składając pedagogom okolicznościowe życzenia.

Swoje nagrody wręczył też dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie Robert Majewski. Dyrektor podkreślił wytrwałość, oddanie oraz profesjonalizm, z jakimi nauczyciele przedszkola i szkoły realizują swoje posłannictwo.

Piękną akademię przygotowali uczniowie klas IV-VIII. Za część słowną odpowiadała Olga Sawicka, a za muzyczną Norbert Pałysa. Dekorację przygotowała Marlena Kącicka. Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Tablice historyczne oficjalnie przekazane i modernizacja przejścia dla pieszych

W poniedziałkowy poranek naszą szkołę odwiedził Sylwester Ziemkiewicz – starosta płocki i Piotr Jakubowski – kierownik biura ds zarządzania kryzysowego.

Wizyta była owocna z dwóch powodów. Podsumowany został projekt w ramach programu Działaj Lokalnie. Omówiono również powstanie bezpiecznego przejścia dla pieszych między szkołą a Orlikiem. Ma być zamontowana sygnalizacja świetlna „na przycisk” i progi zwalniające dla pojazdów. Obecnie trwają prace projektowe, przejście zostanie zmodernizowane w przyszłym roku.

Projekt „Tablice historii” – kolejny projekt realizowany na terenie naszej szkoły, wcześniejsze projekty to „Gry korytarzowe” oraz „7 zmysłów” – zakup sprzętów do integracji sensorycznej.

Celem projektu był montaż trzech dużych tablic informacyjnych dot. Patrona szkoły Czesława Hinca.
Działania :

• Zaprojektowanie i montaż tablic informacyjnych

• zakup koszy na odpady, w celu utrzymania czystego i zielonego miejsca wokół szkoły

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji „FLZP – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Dodatkowy milion złotych na rozbudowę szkoły w Rogozinie

Na wczorajszej sesji Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę, na mocy której dofinansowanie otrzymał również wniosek złożony przez gminę Radzanowo na rozbudowę o segment przedszkolny obiektu szkoły w Rogozinie. Kwota dotacji to 1 mln zł.

Trzecie miejsce szkolnej sztafety w Sierpcu

12 października odbyły się międzypowiatowe sztafetowe biegi przełajowe w Sierpcu, w których reprezentowała nas siedmioosobowa sztafeta chłopców z klas 5 i 6. Po przebiegnięciu przez każdego uczestnika 800 m. nasza sztafeta zajęła 3. miejsce, zdobywając medale indywidualne i puchar dla szkoły.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych młodzi sportowcy osiągnęli ogromny sukces. Gratulujemy!

Młodych sportowców do zawodów przygotowała Iwona Zalewska, nauczyciela wychowania fizycznego.

Galeria zdjęć kliknij

(więcej…)

Tomasz Wojciechowski pierwszy, a Wiktor Chybiński drugi w międzypowiatowych biegach przełajowych

8 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Międzypowiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych w Sierpcu. Grupa 30 uczniów godnie reprezentowała szkołę na dystansie 1000 m. Najlepszymi okazali się uczniowie klasy piątej. Tomasz Wojciechowski zajął pierwsze miejsce, a Wiktor Chybiński drugie. Wysokie szóste miejsce zajęła Nikola Olesik z klasy siódmej.

Wszystkim należą się ogromne gratulacje, a wymieniona trójka będzie reprezentowała naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim.

Zwycięskich uczniów przygotowała do zawodów Iwona Zalewska, nauczycielka wychowania fizycznego.

Galeria zdjęć kliknij

(więcej…)

14 października zmiana godzin kursów powrotnych autobusu szkolnego

W związku z uroczysta akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej (czwartek) odjazdy (kursy powrotne) szkołobusa odbywać się będą zgodnie z następującym harmonogramem:

– pierwszy kurs 10:15 dla dzieci z klas I-IV plus przedszkole;
– godzina 11:15 dla dzieci z klas V-VIII plus przedszkole;

Godziny dojazdu do szkoły autobusem pozostają bez zmian.

Przedszkole pracuje bez zmian.

Tego dnia nie odbywają się w naszej szkole zajęcia dydaktyczne (lekcje), a jedynie zajęcia opiekuńcze.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpocznie się o godz. 9:00. Po uroczystości dzieci mogą wrócić do domów (wymagana zgoda rodziców, przesłana np. na dzienniku Librus lub udzielona pisemnie wychowawcy). Dzieci bez zgody pozostają pod opieką świetlicy szkolnej do czasu czasu zakończenia zajęć, wynikającego z ich planu lekcji.

Przypominamy, że tego dnia ostatni kurs szkolnego autobusu rozpocznie się o 11:15. Późniejszy powrót do domu dziecka odbywa się za zgodą rodziców samodzielnie lub muszą Państwo odebrać dziecko samodzielnie.

Ślubowanie pierwszaków

1 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Uczniowie, świetnie przygotowani przez swoją wychowawczynię Małgorzatę Majewską, zaprezentowali część artystyczną, na którą złożyły się poważne i pełne humory wiersze i piosenki. Potem cała klasa złożyła na sztandar szkoły ślubowanie i otrzymała pasowanie na pierwszoklasistę. Dokonał tego, trzymając magiczny ołówek, Robert Majewski, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie.

W uroczystości wzięli udział goście specjalni: Sylwester Ziemkiewicz – starosta powiatu płockiego, Krzysztof Czerwiński – radny gminy Radzanowo, Marcin Kuczkowski – sekretarz urzędu gminy w Radzanowie i Anita Gontarek – przewodnicząca Rady Rodziców. Goście złożyli życzenia pierwszakom i obdarowali ich różnymi prezentami.

Aby zobaczyć galerię pięknych zdjęć autorstwa Marty Korzuchowskiej, kliknij

(więcej…)

Zuzanna Jakowska z klasy pierwszej i Natalia Krupniewska z klasy VII zwyciężczyniami konkursu plastycznego

Zuzanna Jakowska (klasa I) i Natalia Krupniewska (klasa VII) wybrały konkurs plastyczny „Drzewo-Tlen-Życie”. Oliwia Kolasińska z klasy pierwszej zdobyła drugie miejsce, a praca Oliwii Rolskiej z klasy VII trzecie. Gratulujemy uczennicom i nauczelkom, pod okiem których prace wykonano i przesłano na konkurs: Marlenie Kącickiej (nauczyciel plastyki w klasach IV-VIII) Małgorzacie Majewskiej (wychowawczyni klasy I).

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Radzanowo w połowie września ogłosiło konkurs plastyczny „DRZEWO – TLEN – ŻYCIE” realizowany w ramach projektu „Dotleniamy Gminę Radzanowo”. Projekt został dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez ARFP oraz Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” w ramach ścieżki tematycznej „Działaj lokalnie i ekologicznie” w partnerstwie z Fundacją WWF Polska.

W konkursie mogły wziąć udział dzieci przedszkolne oraz młodzież szkolna z terenu gminy Radzanowo, przygotowując plakat z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej.

Celem konkursu było:

  1. Upowszechnianie ekologicznych inicjatyw i działań wśród dzieci i młodzieży małych społeczności lokalnych oraz ich edukacja na temat pozytywnych dla środowiska naturalnego właściwości drzew tlenowych;
  2. Wzbogacenie zasobów drzewnych o nasadzenia drzew dających zwiększone ilości tlenu i poprawa stanu jakości powietrza, jakim oddychamy;
  3. Zainicjowanie współpracy oraz zaangażowanie się samych dzieci i młodzieży oraz ich rodziców do stworzenia pozytywnych zmian ekologicznych w swoim najbliższym otoczeniu, a także do samodzielnego wykonania prac porządkowych i nasadzeń drzewnych na swoim terenie, a tym samym uatrakcyjnienie prywatnych ogrodów lub wyznaczonej przestrzeni publicznej na terenie gminy Radzanowo;
  4. Motywowanie dzieci i młodzieży do rozwijania wyobraźni, kreatywności, zdolności plastycznych oraz pogłębiania wiedzy z zakresu ekologii.

Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, by wyłonić zwycięzców spośród wspaniałych 52 prac.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, natomiast laureaci odebrali dodatkowo kupony na drzewa tlenowe.

Lista laureatów:

Kategoria: PRZEDSZKOLAKI

I. Alicja Kozakiewicz,

II. Ada Pietrzak,

III. Amelia Maszenda i Franciszek Żaglewski.

Kategoria: kl. I-III

I. Zuzanna Jakowska,

II. Oliwia Kolasińska,

III. Mateusz Winiarek

Kategoria: kl. IV – VIII

I. Natalia Krupniewska

II. Julia Kozakiewicz, III. Oliwia Rolska

(więcej…)

SKŁADKA NA RADĘ RODZICÓW

W imieniu Rady Rodziców informujemy, że:

dobrowolna składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/22 wynosi 40 zł za ucznia na rok (za pierwsze dziecko), 30 zł. za drugie dziecko, 0 zł. za trzecie i kolejne dziecko.


Składkę należy wpłacać w sekretariacie lub na konto bankowe Rady Rodziców 10 9042 1013 0130 0534 2000 0010 (to preferowana przez nas forma).


W tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę, do której chodzi dziecko.


Termin wpłat: do końca października 2021.

Cały wpływ ze składek zostanie przeznaczony na cele szkolne, m.in. na dofinansowanie:


– konkursów i akcji szkolnych

– nagród dla wyróżnionych uczniów

– wyjazdów / zajęć integracyjnych

– bali i dyskotek szkolnych

– upominków z okazji Dnia Dziecka

Go to Top