Wpisy z Kwiecień, 2018

Zaczarowany świat Jana Brzechwy. Konkurs recytatorski rozstrzygnięty

W minioną środę rozegrany został szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III „Zaczarowany świat Jana Brzechwy”. Wiersze dla dzieci naszego wielkiego poety dla dzieci recytowali przedstawiciele klas młodszych. Konkurs wygrała uczennica klasy IIIa Michalina Malinowska. Drugie miejsca zajęli Julia Konieczkowska (IIIa), Natalia Krupniewska (IIIb), Krzysztof Paduchowski (I), Tomasz Wojciechowski (I) i Lena Kargulewicz (II), a miejsca trzecie przypadły Alicji Jankowskie (IIIb), Magdalenie Góreckiej (II), Michałowi Jankowskiemu (II), Wiktorowi Chybińskiemu (I) i Mai Milczarek (I).

Kolejnym etapem zmagań będzie będzie konkurs międzyszkolny, rozegrany 11 maja w Staroźrebach. W tym konkursie naszą szkołę reprezentować będą Michalina Malinowska i Tomasz Wojciechowski.

Gratulujemy laureatom i nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do konkursu: Justynie Drajkowskiej, Małgorzacie Majewskiej, Krystynie Tron i Katarzynie Tybuś. Szkolny konkurs przygotowała i przeprowadziła Krystyna Tron. Poniżej relacja zdjęciowa (więcej…)

Muzykalni aktorzy. Koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej

Czy muzyka naśladuje? Czy muzyka opowiada? Na te i podobne pytania odpowiedzi udzieliły dwa uzdolnione aktorsko instrumenty dęte drewniane – flet i fagot. Poniżej relacja zdjęciowa

(więcej…)

Ekopomysł – twórcze warsztaty ekologiczne w przedszkolu

8 kwietnia w przedszkolu, w grupie „Dzielne Skrzaty”, odbyły się warsztaty o tematyce ekologicznej w ramach projektu „Ekopomysł – twórcze warsztaty upcyklingowe”, podczas których starszaki pracowały na starych niepotrzebnych, bądź zniszczonych płytach CD, których rozkład szacuje się na tysiące lat. Uczestnicy warsztatów wykonali bardzo ciekawe i staranne prace plastyczne, tj. ślimaki, których podstawowym elementem były płyty CD. 

Część praktyczną poprzedziła krótka pogadanka o tym jak segregować odpady, jak mądrze kupować oraz o tym jak ciekawie wykorzystać używane już rzeczy.

Ekopomysł – twórcze warsztaty upcyklingowe” to projekt Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku, który uzyskał dofinansowanie z programu grantowego Fundusz Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A., a partnerem Fundacja „Nasza Ziemia”. (więcej…)

Dzień z książką. Franklin i dzidziuś

We wtorek, 17 kwietnia odbyło się ostatnie kwietniowe spotkanie w ramach akcji „Dzień z książką”, zaproszona osobą był tata Kingi Mężyk. Pan Tomasz przeczytał dzieciom bajkę pt. „Franklin i dzidziuś” autorstwa Bourgeois Paulette’a i Clarka Brenda. Bajka opowiadała historię żółwia o imieniu Franklin, który chciał się dowiedzieć, jak to jest mieć rodzeństwo i trochę zazdrościł swojemu przyjacielowi misiowi, który wkrótce miał zostać starszym bratem. Z czasem żółwik przekonuje się, że wiążą się z tym nie tylko przyjemności, ale też pewne wyrzeczenia. 

Bajka sprawiła dzieciom mnóstwo radości, a niektóre z nich opowiadały własne przeżycia z tym jak wyczekiwały przyjścia na świat swojego rodzeństwa.

Kolejną zaproszoną osobą jest mama Wiktorii Opalczewskiej, która odwiedzi naszą grupę już w maju. Poniżej relacja zdjęciowa.
(więcej…)

Młodzi łatwopalni

Problem kondycji emocjonalnej dzieci i młodzieży staje się coraz poważniejszy. Proponujemy Państwu lekturę bardzo interesującego artykułu na ten temat. Artykuł nie jest krótki, ale warto poświęcić mu trochę czasu.

 

Młodzi łatwopalni /Przemysław Wilczyński, Tygodnik powszechny, 22.04.2018 r., czyta się około 11 min./

 

Trudno o równie fatalny zbieg czynników: o ile ze zdrowiem psychicznym młodych Polaków jest źle, o tyle system pomocy dla nich jest na krawędzi katastrofy.

e historie zaczynają być głośne, gdy nic się już nie da zrobić. Kielce, początek roku. W jednym z mieszkań odkryte zostaje ciało 13-letniej dziewczynki. W szkole uczennicy VII klasy zostaje zwołana rada pedagogiczna. W opinii nauczycieli nic nie wskazywało na problemy, a nastolatka była „bardzo aktywna w życiu szkoły”.

Kraków, zeszły rok. 16-latka skacze z dachu na jednym z osiedli.

Białostockie Dziesięciny, końcówka ubiegłego roku. Z okna bloku wyskakuje 13-letni chłopiec. W tym samym miesiącu samobójstwo – w podobny sposób – popełnia 14-latka.

Przebodźcowani

Inną historię – zakończoną szczęśliwie – opowiada mi jedna ze specjalistek pomagających ludziom młodym w kryzysie.

Nastolatka robi sobie zdjęcie w staniku. Fotografię wysyła do chłopaka, a ten – do znajomych. Zdjęcie ląduje w sieci, pojawiają się pod nim wulgarne komentarze. Kiedy nastolatka przychodzi do szkoły, niemal każdy zna fotografię. Jest poranek – uczennica zażywa leki. Podczas pierwszych zajęć zaczyna zasypiać, tracić kontakt z rzeczywistością. Nauczycielka wzywa pogotowie. Historia kończy się na szpitalnym oddziale toksykologii, potem na oddziale psychiatrii. Dziewczyna zmieni szkołę – w tej nie pojawi się już nigdy.

Podobnych historii zdarza się w Polsce wiele. Motyw cyberprzemocy jest brany pod uwagę m.in. w sprawie głośnego samobójstwa 17-letniej Nikoli spod Olsztyna. Dziewczyna wzięła dużą ilość substancji odurzających, a podczas imprezy w dwuznacznej sytuacji mieli ją nagrywać rówieśnicy. Do samobójstwa dziewczyny przyczynić się miała obawa, że film trafi do sieci. (więcej…)

Rekrutacja do przedszkola. Opublikowaliśmy listę dzieci przyjętych

Opublikowaliśmy listę dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Rogozinie w roku szkolnym 2018/2019. Listę została wywieszona na przedszkolnej tablicy ogłoszeń, w budynku Zespołu szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie przy ulicy Mazowieckiej 25.
 
Ze względu na ochronę danych osobowych nie możemy jej upubliczniać w internecie. Przepraszamy.

Reportaż o rozbudowie szkoły

Oto reportaż o inwestycjach w gminie Radzanowo, w tym o rozbudowie szkoły w Rogozinie. Zapraszamy do oglądania całości. O szkole od piątej minuty materiału. https://www.youtube.com/watch?v=L21L0zCsjh4&feature=youtu.be

Fantastyczny Community Day z firmą Levi Strauss

Levi’s kształci następne pokolenia – tak można podsumować tegoroczną edycję Community Day, który firma Levi Strauss zorganizowała po raz drugi w naszej szkole.
 
Community Day (Dzień Wspólnoty) to wieloletnia akcja firmy Levi Strauss, mająca na celu rozwijanie związków tej najsłynniejszej, amerykańskiej fabryki spodni jeansowych z regionem, w którym funkcjonuje. W tym roku po raz drugi nasza szkoła nawiązała współpraca z płocką fabryką Levisa.
 
Szesnaście wolontariuszek (pracownic Levisa) odwiedziło naszą szkołę. Panie uczyły dzieci z klas I-IV kroju i szycia. Pod ich czujnym okiem dzieci wykonały poduszki, które ozdobiły później kolorowymi tkaninami i guzikami. Ukończone poduszki uczniowie wzięli do domów.
 
Współpracę z Levisem zawdzięczamy pani Jolancie Brudzyńskiej, – pracownicy Levisa, mieszkance Rogozina.
 
Pracujące dzieci i wolontariuszki odwiedził Sylwester Ziemkiewicz wójt gminy Radzanowo.
 
Community Day posłużył też do prezentacji naszych umiejętności artystycznych. Dzieci zaprezentowały gościom program artystyczny „Twoja twarz brzmi znajomo”. Program wyreżyserowała i przygotowała Iwona Zalewska, nauczycielka wf-u i muzyki.
 
W przerwach znaleźliśmy czas na pogawędkę, kawę, ciastko i grochówkę. Przemiłą atmosferę i ogromną pomoc – jak zwykle – zawdzięczamy mamom z Rady Rodziców.
 
W organizację święta aktywnie włączyli się wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, za co składamy im serdeczne podziękowania. Poniżej galeria zdjęć autorstwa Marty Ostrowskiej

(więcej…)

W najbliższy piątek (20 kwietnia) zmiana organizacji pracy w naszej szkole

W najbliższy piątek (20 kwietnia) zmiana organizacji pracy w naszej szkole. Tego dnia będziemy prowadzić Community Day – uroczystość organizowaną wspólnie z płocką fabryką Levis Straussa i Radą Rodziców. To już druga edycja tej imprezy. W ramach Community Day pracownice Levisa będą uczyć nasze dzieci umiejętności kroju i szycia. W trakcie zajęć młodsze dzieci z klas I-IV same wytną, zszyją i ozdobią szmaciane maskotki lub poduszki.

O godz. 11:00 starsze dzieci z klas V-VII zaprezentują gościom program artystyczny „Twoja twarz brzmi znajomo”. Młodsze dzieci, ze względu na małą pojemność sali sportowej, obejrzą ten program w najbliższym możliwym terminie.

Ze względu na zmianę organizacji program tego dnia wygląda następująco:

– o godz. 8:00 zbiórka wszystkich klas w głównym budynku szkoły. Klasy IVa i IVb nie jadą do Domu Ludowego.

– godz. 9:00-11:00 zajęcia z paniami z Levisa dla klas I-IV. Po zajęciach dzieci z tych klas wracają do domów lub zostają pod opieką nauczyciela świetlicy. Klasy V-VII w tym czasie odbywają próbę do programu lub planowe zajęcia. O tym decydują nauczyciele prowadzący trzy pierwsze godziny lekcyjne.

– 11:15 powrót do domów dzieci z klas I-IV korzystających z dowożenia. Dzieci, które nie mogą o tej porze wrócić do domu, pozostają na świetlicy i powinny być odbierane samodzielnie przez rodziców w późniejszych godzinach. UWAGA: Na wcześniejszy powrót do domu dziecka potrzebna jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna (może być wysłana do wychowawcy lub opiekuna świetlicy przez dziennik elektroniczny). UWAGA! Kolejnego transportu szkoło-busa dla tej grupy dzieci nie przewidujemy.

– w godz. 11:00-13:00 program artystyczny dla gości i klas V-VII „Twoja twarz brzmi znajomo”.

– godz. 13:00 powrót do domów dzieci z klas V-VII. Dzieci, które nie mogą o tej porze wrócić do domu, pozostają na świetlicy i powinni być odebrani samodzielnie przez rodziców w późniejszych godzinach. UWAGA: Na wcześniejszy powrót do domu dziecka potrzebna jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna (może być wysłana do wychowawcy lub opiekuna świetlicy przez dziennik elektroniczny).

– godz. 13:45 powrót do domów dzieci z klas V-VII korzystających z dowożenia. Dzieci, które nie mogą o tej porze wrócić do domu, pozostają na świetlicy i powinni być odbierani samodzielnie przez rodziców w późniejszych godzinach. UWAGA: Na wcześniejszy powrót do domu dziecka potrzebna jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna (może być wysłana do wychowawcy lub opiekuna świetlicy przez dziennik elektroniczny). UWAGA: Kolejnego transportu szkoło-busa dla tej grupy dzieci nie przewidujemy.

Jaromir Zienkiewicz zajął 2. miejsce na prestiżowym konkursie językowym. Dobre miejsca uczniów w konkursie matematycznym

Uczeń klasy Vi, Jaromir Zienkiewicz, zajął 2. miejsce na zorganizowanym przez STANISLAUM – Szkoły Katolickie w Płocku konkursie z języka angielskiego. Jaromir zdobył łącznie 33 punkty, zaledwie jeden punkt mniej od zwycięzcy.
 
Konkurs odbył się 22 marca 2018 r., a uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 7 kwietnia w siedzibie szkoły przy ulicy Nowowiejskiego w Płocku. Odbierającemu nagrodę Jaromirowi towarzyszyła jego mama. Do konkursu naszego ucznia przygotowywała anglistka Sylwia Witkowska. Gratulujemy Jaromirowi i wszystkim, którzy przyczynili się do odniesionego sukcesu!
 
Konkurs zorganizowany przez STANISLAUM odbywał się też w kategorii matematyka. Tu też mieliśmy naszych reprezentantów. Nasi uczniowie znaleźli się w czołówce: Alicja Murlikowska zajęła 5. miejsce, Dominik Raczyński zdobył 6. miejsce, Aleksandra Murlikowska i Dominika Murlikowska zajęły ex aequo 7. miejsce. Wszyscy ci uczniowie chodzą do klasy siódmej. Gratulujemy całej czwórce i ich nauczycielowi matematyki Małgorzacie Konopackiej.
 
Konkursy przedmiotowe organizowane przez STANISLAUM – Szkoły Katolickie w Płocku mają już wieloletnią tradycję i należą do najbardziej prestiżowych w Płocku.

(więcej…)

Go to Top