Wpisy z Czerwiec, 2018

Rodzice dzieci z klas I-III podjęli pozytywną decyzję w sprawie rozlokowania tych klas w Domu Ludowym na czas rozbudowy szkoły

Dziś zakończyliśmy ankietowanie rodziców z klas młodszych i zerówki. Pytaliśmy ich czy wyrażają zgodę na umieszczenie w roku szkolnym 2018/2019 w Domu Ludowym klas II i III, a w roku szkolnym 2018/2019 klas I i II (przyszłoroczna „zerówka” i klasa I). W oparciu o to rozwiązanie każda klasa I, II i III będzie uczyła się w Domu Ludowym jeden rok szkolny.
 
Rodzice większością głosów wyrazili zgodę na to rozwiązanie. Rozwiązanie będzie praktykowane jedynie w czasie rozbudowy szkoły.
 
Ankietę wypełniło 45 rodziców. 31 rodziców (69%) wyraziło zgodę, 14 rodziców (21%) było przeciwnych.

 

 

Zmiana godzin pracy sekretariatu w okresie wakacyjnym

W okresie wakacyjnym sekretariat Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie czynny będzie w godzinach 08:00-14:00. Tel./fax 24 263 77 77

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

 
Za nami kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń, przeżyć i osobistych sukcesów. Gratulujemy wszystkim uczniom i rodzicom!
3
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego gościliśmy wójta gminy Radzanowo Sylwestra Ziemkiewicza. Wójt Ziemkiewicz złożył całej społeczności szkolnej gratulacje i życzenia udanych wakacji. Poinformował też, że został ogłoszony przetarg na rozbudowę szkoły. Mamy nadzieję, że pierwsze prace rozpoczną się w sierpniu lub we wrześniu tego roku.
 
Głos zabrała też przewodnicząca szkolnej rady rodziców Ewa Kukawska. Pani Ewa w ciepłych słowa złożyła wszystkim gratulacje i życzenia udanych wakacji.
 
Był to dla nas rok szczególny. W całym Zespole przekroczyliśmy liczbę 200 uczniów. Rozszerzyliśmy obwód szkoły po likwidacji szkoły w Ciółkówku. W wyniku reformy oświaty musieliśmy odbywać zajęcia w dwóch budynkach. Pomimo trudności, myślę, że wspólnie udało nam się wszystko poukładać jak należy.
 
Udziałem wielu naszych uczniów i nauczycieli były sukcesy w konkursach naukowych, sportowych i artystycznych. Gratuluję wszystkim. Zorganizowaliśmy wiele imprez i uroczystości o ponadszkolnym zakresie. Za to wszystko dziękujemy uczniom, rodzicom, a szczególnie Radzie Rodziców, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji naszej szkoły.
 
Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Uczniom życzymy udanych i słonecznych wakacji. Wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny. Nigdy jednak nie zapomnijcie o bezpieczeństwie. Bądźcie radośni i swobodni, ale jednocześnie rozważni, przewidujący i ostrożni. Wszak wszyscy pragniemy spotkać się we wrześniu zdrowi i szczęśliwi.
 
Do zobaczenia 3 września!
Zdjęcia Michał Gąsiorowski

(więcej…)

Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu

Niesamowite, jak ten rok nam szybko minął. Było wiele różnych wydarzeń, uroczystości, akcji – może to dlatego…
 
Tak niedawno rozpoczynaliśmy naukę i zabawę w przedszkolu, a już trzeba się pożegnać na dwa miesiące wakacji. Trochę żal. Nie mniej, wszystkim nam – a szczególnie dzieciom – należy się zasłużony wypoczynek.
 
Podczas dzisiejszego zakończenia były wiersze, piosenki i ciepłe słowa pożegnania, kierowane zarówno pod adresem sześciolatków opuszczających nasze przedszkole, jak i nauczycieli, pań opiekunek i administracji przedszkola.
 
Podziękowaniom nie było końca. Dzieci otrzymały od rady rodziców zabawki, łakocie i książki, od przedszkola dostały dyplomy.
 
Drodzy Rodzice, gratulujemy Wam tak wspaniałych dzieci. Życzymy Wam zadowolenia z Waszych pociech, a sześciolatkom życzymy wielu sukcesów w szkole.

(więcej…)

Zielona szkoła w Karkonoszach

Dzieci z klas IV-VII od dwóch dni uczą się i aktywnie wypoczywają na zielonej szkole. Wyjechały we wtorek w godzinach porannych, po drodze zwiedziły zamek Książ koło Wałbrzycha, a wieczorem dotarły do miejsca pobytu w Karpaczu. Drugiego dnia odbyły pasjonującą wycieczkę na Śnieżkę – najwyższy szczyt w Karkonoszach 1602 m. n.p.m. Poniżej relacja zdjęciowa autorstwa nauczycieli opiekunów: Olgi Sawickiej, Sylwii Witkowskiej i Iwony Zalewskiej. (więcej…)

Dzień Dziecka 2018

Niezastąpiona rada rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie zorganizowała dla naszych dzieci wspaniały Dzień Dziecka. Mnóstwo atrakcji, wesołe miasteczko, pop-corn, wata cukrowa, kiełbaski, foto-budka, zabawy z animatorami, zajęcia z policjantami, strażakami sprawiły, że cztery godziny zabawy minęły nie wiadomo kiedy.

W trakcie zabawy odwiedził nas Sylwester Ziemkiewicz – wójt gminy Radzanowo.

Szkolne święto dzieci nie mogłoby się obyć bez pomocy Janusza Balskiego – kierownika Zakładu Komunalnego w Radzanowie, radzanowskiej policji oraz Rogozińskiej straży pożarnej.

Relację zdjęciową zawdzięczamy Marcie Ostrowskiej.

Organizację Dnia Dziecka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym zawdzięczamy też pomocy darczyńcom i sponsorom. Dziękujemy państwu:

 • Iwona i Marek Wąsowscy – IwMar
 • Polisa „Życie”
 • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Okruszek”
 • Ewa Przygoda

(więcej…)

Bezpieczne wakacje

Tuż przed końcem roku szkolnego policjanci odwiedzili nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie. Wizyta miała na celu przypomnienie zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Właśnie w lipcu i sierpniu wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci i młodzież spędzają wakacje nad wodą, w górach, czy na koloniach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zwłaszcza, że to głównie rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoich pociech. Chcąc więc ograniczyć zagrożenie skorzystajcie Państwo z naszych porad:

 • zapewnijcie dziecku maksimum opieki i zainteresowania;
 • samemu uczestniczcie w pozytywnym wypełnieniu mu czasu wolnego;
 • wykształćcie w nim zdrowy styl życia – wolny od nałogów;
 • sprawdźcie miejsce jego zabawy!! Czy jest bezpieczne;
 • nauczcie dziecko nie brania nic od obcych (lizaków, cukierków, itp.);
 • zabrońcie mu otwierania drzwi pod nieobecność domowników;
 • zabrońcie oddalania się z nieznajomym, czy wsiadania do jego samochodu;
 • dowiedzcie się gdzie Wasza pociecha idzie, z kim i kiedy wróci;
 • nauczcie ostrożności przy zabawie w pobliżu wody, placu budowy, ruchliwych ulic, itp. niebezpiecznych miejsc;
 • nauczcie dziecko poruszania się po drodze pieszo czy rowerem;
 • zabrońcie mu chwalenia się innym co fajnego jest w domu;
 • dowiedzcie się z kim ono przebywa podczas zabawy poza domem (wypytajcie o koleżanki, kolegów – co robią, gdzie mieszkają, czy mają w domu telefon);
 • sprawdźcie także przygotowanie oferujących wyjazdy kolonijne (warunki pobytu, kwalifikacje opiekunów, zakres i rodzaj zajęć wypełniających czasu wypoczynku).

Uroczystości zakończenia roku szkolnego w przedszkolu i w szkole

Uroczystości zakończenia roku szkolnego w przedszkolu i w szkole odbędą się:

Dla przedszkola – 21 czerwca (czwartek), godz. 10:00;

Dla szkoły – 22 czerwca (piątek), godz. 09:00;

W przypadku dobrej pogody spotykamy się na dziedzińcu szkoły, w przypadku kiepskiej pogody uroczystości odbędą się wewnątrz budynku.

Serdecznie zapraszamy!

Sukcesy naszych uczniów na lidze przedmiotowej w Radzanowie

Nasi uczniowie wrócili z Radzanowskie ligi przedmiotowej z licznymi sukcesami. Oto one:

Kształcenie zintegrowane klasa II
III miejsce Marcin Cichocki
VI miejsce Dawid Pawłowski

Liga matematyczna
II miejsce Mateusz Zając z klasy V

Liga humanistyczna
II miejsce Laura Fleming klasa VI

Liga chemiczno-przyrodnicza
IV miejsce Alicja Murlikowska klasa VII
V miejsce Aleksandra Murlikowska klasa VII

Liga z języka angielskiego
V miejsce Laura Fleming z klasy VI
VI miejsce Domini Raczyński z klasy VII

Otrzymaliśmy też wyniki konkursu matematycznego „Kangurek”. Dwóch naszych uczniów z klasy drugiej – Marcin Cichocki i Dawid Pawłowski – zdobyli wyróżnienia.

Gratulujemy laureatom i ich nauczycielom: Krystynie Tron (klasa II), Małgorzacie Konopackiej (matematyka), Agnieszce Wójcik (jęz. polski), Oldze Sawickiej (historia), Małgorzacie Rackiej (przyroda), Sylwii Witkowskiej (jęz. angielski), Jolancie Sochackiej (chemia, fizyka).

(więcej…)

Spotkanie w sprawie wykorzystania sal w Domu Ludowym w przyszłym roku szkolnym

Zapraszamy Państwa na spotkanie nauczycieli i rodziców w sprawie wykorzystania sal w Domu Ludowym w przyszłym roku szkolnym.

Spotkanie ma na celu poznanie stanowisk i wymianę argumentów rodziców i nauczycieli oraz wypracowanie wspólnego rozwiązania.

Spotkanie odbędzie się 19 czerwca 2018 r., o godz. 16:00, w sali sportowej naszej szkoły, przy ulicy Mazowieckiej 25.

Liczymy na Państwa przybycie.

Go to Top