Wpisy z Październik, 2018

Podchody warszawskie

25 października klasy 2. i 3. wyjechała na wycieczkę do Warszawy, gdzie uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Podchody po warszawsku”. Zanim jednak dzieci udały się na Stare Miasto,  wybrały się  do Planetarium „Niebo Kopernika” na seans filmowy pt.„Ziemia, Księżyc, Słońce”. Dzięki temu, dowiedziały się, dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać, jak zmieniają się pory dnia i roku oraz co dzieje się na niebie.

Następnie wyruszyli w kierunku Kolumny Zygmunta, na Stare Miasto, skąd rozpoczęli 2 godzinny spacer, wykorzystując przy tym interaktywną kartę edukacyjną. Pomagając Jerzemu Baryczce w poszukiwaniu zaginionego towaru wykonywali wiele zadań, dowiadując się niezwykle cennych informacji dotyczących Warszawy.

W dalszej części odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci stworzyły swoje wizje przestrzeni Starego Miasta, tym samym, ułatwiając zapamiętanie zdobytych informacji podczas spaceru. Z powstałych prac utworzona będzie profesjonalna ekspozycja, która zostanie zaprezentowana w Centrum Zdrowia Dziecka. Prace te staną się swoistym oknem na świat dla ich rówieśników – pacjentów placówki, którzy nie mogą samodzielnie eksplorować Warszawy.

Wszyscy pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć wycieczkę zakończyli wizytą w McDonald’sie. Relacja zdjęciowa kliknij (więcej…)

Lekcja języka migowego

24 października klasa 2. i 3. gościła w Domu Ludowym 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 z Płocka wraz ze swoimi opiekunami. Było to niesamowite spotkanie, gdyż dzieci miały okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji języka migowego.

Wszyscy niezwykle zaangażowani wzięli udział w zajęciach,  poznając w  języku migowym przybory szkolne, a także podstawowe zwroty w codziennej komunikacji. Ponadto dzieci uczyły się piosenki związanej również ze szkołą, która bardzo przypadła do gustu. Celem tego niezwykłego spotkania nie była jedynie nauka dość trudnego jednak  języka migowego, ale  przede wszystkim kształtowanie wśród uczniów tolerancji oraz otwartości na drugiego człowieka. Relacja zdjęciowa kliknij (więcej…)

Zmiana: Odjazdy szkołobusa w dniu 31 października

Szanowni Państwo,

w związku z zabawą szkolną w dniu 31 października (środa) odjazdy szkołobusa odbywać się będą zgodnie z następującym harmonogramem:

– godzina 12:45 dla dzieci z klas I-IV plus przedszkole;
– godzina 13:45 dla dzieci z klas V-VIII

Z wyrazami szacunku
Robert Majewski
dyrektor ZSP w Rogozinie

12 listopada 2018 r. dniem wolnym

Sejm przegłosował projekt ustanawiający 12 listopada br. dniem wolnym.
 
Sejm przyjął projekt ustawy, który ustanawia 12 listopada bieżącego roku dniem wolnym od pracy. Ma to związek z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
Zgodnie z projektem dzień 12 listopada 2018 r. jest uroczystym świętem narodowym oraz dniem wolnym od pracy. Autorzy projektu przypomnieli, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym. 11 listopada jest świętem państwowym i dniem wolnym od pracy. Więcej informacji https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-przyjal-projekt-ustawiajacy-12-listopada-br-dniem-wolnym/bjz4kws

2256,11 zł. Tyle ZSP w Rogozinie pozyskał z tzw. „jednego procenta” podatku.

2256,11 zł. Tyle Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie pozyskał z tzw. „jednego procenta” rozliczeń podatku.
 
Dziękujemy Państwu za wsparcie. Pieniądze zostaną przeznaczone na organizowanie warsztatów, konkursów i wspieranie imprez dla naszych dzieci. Środki zostaną przekazane na konto komitetu rodzicielskiego.
 
Darczyńcą (organizacją, która w naszym imieniu zbierała pieniądze) jest Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem”. Dziękujemy!

Piątek, 19 października, zmiana kursu powrotnego szkołobusa z 12:45 na 13:40

Szanowni Rodzice/Opiekunowie!

Ze względu na późniejszy powrót z wycieczki dzieci przedszkolnych i z klas I-III, w piątek, 19 października, pierwszy kurs powrotny szkołobusa został zmieniony z godziny 12:45 na 13:40.

Z wyrazami szacunku,
Robert Majewski
dyrektor ZSP w Rogozinie

Przedszkolaki uczyły się opieki nad zwierzętami

W środę, 10 października, wszystkie grupy przedszkolne pojechały do Czerniewa, aby spotkać się z myśliwymi z Koła Łowieckiego „TROP Płock”. Prowadzący spotkanie Andrzej Czerniakowski oraz Jacek Gackowski opowiedzieli dzieciom czym zajmują się myśliwi, jak pomagają zwierzętom, dokarmiając je, chroniąc, obserwując ich zachowania w rożnych porach roku.

Przedszkolaki miały okazję do poznania różnych środowisk przyrodniczych oraz kształtowania opiekuńczej postawy wobec zwierząt i roślin leśnych. Po wizycie w leśniczówce wszystkie dzieci poszły z myśliwymi do podsypu dla bażantów oraz do paśnika dla saren. Na zakończenie prowadzący przygotowali ognisko wraz z kiełbaskami oraz zapoznali dzieci z myśliwskim przywitaniem „Darz Bór!”.

Pomysłodawczynią spotkania była Kamila Zielińska, wychowawczyni grupy 6-latków.

(więcej…)

Dzień Edukacji Narodowej

15 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były kwiaty, życzenia, uśmiechy i wzruszenia od dzieci i rodziców. Nauczyciele za rok wytężonej pracy otrzymali nagrody. W imieniu Wójta Gminy Radzanowo Sylwestra Ziemkiewicza wręczył je Marcin Kuczkowski – sekretarz urzędu gminy w Radzanowie. Swoje nagrody wręczył też dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Rogozinie Robert Majewski.

Marcin Kuczkowski i Robert Majewski złożyli nauczycielom życzenia z okazji ich święta, aby bez przeszkód mogli realizować swoje cele dydaktyczne i wychowawcze. Dyrektor Zespołu podkreślił wytrwałość, oddanie oraz profesjonalizm, z jakimi nauczyciele przedszkola i szkoły realizują swoje posłannictwo.

Piękną akademię przygotowali uczniowie klas IV-VIII. Za część słowną odpowiadała Olga Sawicka, a za muzyczną Norbert Pałysa. Dekorację przygotowała Marlena Kącicka. (więcej…)

Amelka Rutecka z klasy pierwszej zaśpiewała na kuratoryjnych obchodach Dnia Edukacji Narodowej

12 października odbyły się kuratoryjne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Zaproszenie do uświetnienia tej uroczystości otrzymała nasza pierwszoklasistka, Amelia Rutecka, zwyciężczyni lutowego Festiwalu Piosenki Powstańczej.

Podczas uroczystości uczennica zaśpiewała piosenkę „Serce w plecaku”. Towarzyszył jej akompaniament Roberta Majewskiego. (więcej…)

Warsztaty profilaktyczno-edukacyjne

W środę i w czwartek (10 i 11 października) odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczno-edukacyjne. Wzięły w nich udział wszystkie dzieci. W zależności od wieku trenerzy-edukatorzy zrealizowali trzy projekty: „Potrafię być sobą”, „Smak życia, czyli debata o dopalaczach” i „Cukierki”.

Wszystkie programy miały na celu przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i odurzających, wzmacnianie pozytywnego obrazu samego siebie i samooceny, kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z inny mi, naukę postaw asertywnych.

Programy przeprowadzili edukatorzy z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Płocka.

Pomysłodawczynią warsztatów była szkolna pedagog, Maria Wieczorek. Relacja zdjęciowa z warsztatów kliknij

(więcej…)

Go to Top