Wpisy z Luty, 2019

Ruszają zapisy do Przedszkola Samorządowego w Rogozinie

Od 1 marca rusza rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Rogozinie. W zakładce „Dokumenty do pobrania” znajdziecie Państwo:

– Deklarację kontynuowania wychowania przedszkolnego – dla rodziców dzieci już chodzących Przedszkola Samorządowego w Rogozinie;

– Kartę zgłoszenia do przedszkola – dla rodziców dzieci rozpoczynających wychowanie przedszkolne w naszej placówce od 1 września 2019 r.;

– Regulamin rekrutacji dzieci do Przedszkola Samorządowego w Rogozinie;

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie ZSP osobiście, od poniedziałku do piątku, w godzinach 07:15-15:15 lub przesłać (najlepiej listem poleconym) na adres placówki:Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie, ul. Mazowiecka 25, 09-442 Rogozino.

Rekrutację do przedszkola prowadzi się zgodnie z harmonogramem :

  • od 1 do 29 marca – wydawanie i przyjmowanie kart zgłoszenia do przedszkola;
  • do 5 kwietnia – rozpatrywanie złożonych kart  przez Komisję Kwalifikacyjną;
  • 12 kwietnia, do godziny 14.00 – wywieszenie  na tablicy informacyjnej przedszkola imiennej listy dzieci przyjętych do przedszkola;
  • do 26 kwietnia – składanie odwołania  do  dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie;

Natalia Krupniewska z klasy IV zajęła 3. miejsce na Turnieju Wiedzy Pożarniczej

13 lutego 2019 r. w sali posiedzeń Urzędu Gminy Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP Jacek Gackowski przy udziale Wójta Gminy Radzanowo Sylwestra Ziemkiewicza przeprowadził eliminacje 42 edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. 3. miejsce zajęła uczennica klasy czwartej Natalia Krupniewska

Celem Turnieju była popularyzacja znajomości przepisów ppoż. oraz zasad postępowania na wypadek powstania pożaru – zgodnie z wytycznymi Komendy Głównej PSP, Zarządu Głównego ZOSP RP oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Eliminacje przebiegły w dwóch grupach wiekowych (I – grupa uczniowie szkół podstawowych klasa I-VI, II – grupa uczniowie szkół podstawowych klasa VII-VIII) na szczeblu gminy.

Dla uczestników nagrody ufundował Wójt Gminy Radzanowo. Relacja zdjęciowa (więcej…)

Od 1 marca rusza Orlik w Rogozinie

ORLIK w Rogozinie udostępniamy bezpłatnie – w oparciu o regulamin dostępny na dole strony – wszystkim chętnym: dzieciom,

Uwaga! Wszystkie potrzebne dokumenty do wynajmu i korzystania z Orlika w Rogozinie znajdują się na dole tej strony.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Radzanowo do korzystania z boisk:

Podajemy Państwu harmonogram pracy w marcu 2019 r. W marcu obiekt nie będzie czynny w niedziele i w środy. Od kwietnia harmonogram ulegnie zmianie. Orlik będzie czynny przez cały tydzień.

Zachęcamy do rezerwowania obiektu. Rezerwacją objęte jest tylko boisko zielone – do piłki nożnej – w godzinach podanych w harmonogramie. Rezerwacji, w oparciu o regulamin, dokonywać należy poprzez kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły, złożenie dokumentów i podpisanie umowy.

Telefon: 24 263 77 77

Oświadczenia osób korzystających z Orlika, harmonogram pracy Orlika znajdują się tutaj –> http://sp-rogozino.pl/?page_id=2053

Harmonogram pracy Orlika w marcu 2019 r. (więcej…)

Poczytanki dziecięce

W czwartek, 14 lutego, gościliśmy we wszystkich grupach przedszkolnych uczennicę klasy 5b – Anię Mazur w ramach cyklu czytelniczego pt. „Poczytanki dziecięce”. Ania przeczytała dzieciom bajkę pt. „Czerwony Kapturek” pokazując przy tym prawdziwy strój dziewczynki w czerwonej pelerynce. Dzieci były zachwycone! Ponadto na koniec każdej z wizyt przedszkolaki otrzymały słodki upominek. Zdjęcia kliknij (więcej…)

Przedszkolaki uczyły się udzielania pierwszej pomocy

15 lutego w naszym przedszkolu odbyły się godzinne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia przeprowadziła pani Monika Ulicka – ratownik Polskiego Czerwonego Krzyża, wraz z wolontariuszami PCK: Wiktorem Pacalskim oraz Bartoszem Maślanką – absolwentem Szkoły Podstawowej w Rogozinie.

Pani Monika opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Podczas zorganizowanego spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Relacja zdjęciowa kliknij (więcej…)

Walentynki-Watolinki

Bardzo oryginalnie spędziliśmy tegoroczne walentynki. Z inicjatywy pani Anny Wendołowskiej nasi harcerze produkowali watę cukrową. Każdy mógł spałaszować ile chciał. To były najsłodsze Walentynki-Watolinki w historii szkoły.

Walentynki w bibliotece

Z okazji Walentynek w Filii Bibliotecznej w Rogozinie miał miejsce niecodzienny teatr. Uczniowie z kl. II i III uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Beatę Kapowicką. Dzieci odegrały scenki dotyczące miłości i jej wszelkich zawiłości.  Pojawił się m.in. Kot, który uparł się poślubić Różę; Ogórek, który nie chciał ożenić się z Żabą i Biedronka, która chciała tylko Muchomora oraz cała plejada zwierzęcych bohaterów potwierdzająca regułę, że MIŁOŚĆ to skomplikowane uczucie. Relacja zdjęciowa kliknij (więcej…)

Wąż, żółw, jaszczurka i królik w naszym przedszkolu

12 lutego nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście: waż, jaszczurki brodate, 20-letni żółw oraz królik. Dzieci po raz miały okazję, żeby zobaczyć z bliska egzotyczne zwierzątka. Stało się tak dzięki wizycie pracowników ogrodu zoologicznego w Płocku.
 
Podczas zajęć, oprócz pokazu żywych zwierząt, dzieci mogły się dowiedzieć wszystkiego o ich życiu, mogły zobaczyć je z bliska, dotknąć, pogłaskać. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały ciekawostek na temat wyglądu i życia zwierząt w ich naturalnym środowisku. Lekcja prowadzona przez pracowników ZOO była bardzo ciekawa, a jej tematyka dostosowana do wieku naszych przedszkolaków.
 
Nasze przedszkolaki okazały się być bardzo dzielne, nie każdy dorosły odważyłby się pogłaskać węża czy jaszczurkę. Brawo!
 
Dzisiejsi goście sprawili wszystkim wiele radości i to spotkanie na długo pozostanie. Dziękujemy!
Obszerna relacja zdjęciowa kliknij

(więcej…)

Zabawa karnawałowa zakończyła pierwszy semestr

Zabawa karnawałowa, zorganizowana przez szkolny Samorząd Uczniowski, kierowany przez jego opiekunkę, Marlenę Kącicką, była ostatnim akordem pierwszego semestru roku szkolnego 2018/2019. Były konkursy, dobra muzyka i szalone tańce. Niektóre dzieci przyszły na bal przebrane w fantastyczne stroje. Niezawodni rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek. Przed nami dwa tygodnie zasłużonego odpoczynku. Do szkoły wracamy 11 lutego. Poniżej relacja zdjęciowa (więcej…)

Zdobyliśmy dwie Złote Gwiazdy i jedną Srebrną! XI Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek

Zespół No Name i Kinga Kalińska z klasy Va wywalczyli Złote Gwiazdy podczas X Szkolno-Parafialnego Festiwalu kolęd i Pastorałek w Rogozinie. Srebrną Gwiazdę wyśpiewała Amelia Rutecka, nasza pierwszoklasistka, najmłodsza uczestniczka festiwalu. Gratulujemy!

Do konkursu młodych artystów przygotowali Norbert Pałysa, Jerzy Jakowski, Małgorzata Majewska i Robert Majewski. (więcej…)

Go to Top