Wpisy z Maj, 2019

Uczniowie klasy 5b na spotkaniu z Joanną Olech

20 maja uczniowie klasy 5b – Martyna Piasecka oraz Sebastian Piątkowski reprezentowali naszą szkołę na V Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Spotkanie z Autorem”, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Bodzanowie.

W tym roku uczestnicy konkursu literackiego musieli wykazać się znajomością dwóch książek zaproszonego gościa – Joanny Olech: „Dynastii Miziołków” oraz „Pompona w rodzinie Fisiów”. Zadaniem konkursowym było rozwiązywanie testu składającego się z bardzo szczegółowych pytań otwartych i zamkniętych oraz krzyżówki. Uczestnicy wykazali się świetnym przygotowaniem, dlatego rywalizacja o miejsca na podium była wyrównana. Szczególnie gratulujemy Sebastianowi Piątkowskiemu, który zdobył wyróżnienie. Wszyscy jednak mogą czuć się zwycięzcami – osobisty kontakt z twórcą, możliwość zdobycia autografu oraz odebranie dyplomu i książki z jego rąk stanowią najlepszą nagrodę.

Uczniów do konkursu przygotowała polonistka, Olga Sawicka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (więcej…)

Sebastian Piątkowski w finale konkursu „Świat według Andrzeja Maleszki!”

13 maja odbył się finał konkursu czytelniczego organizowanego przez Książnicę Płocką, Filię biblioteczną nr 7.

W drugim etapie konkursu uczestnicy pokazali, jaką literaturą się interesują, co musi mieć dobra książka, żeby chcieli ją czytać i polecać innym. Finaliści przygotowali najrozmaitsze prezentacje: plakaty, gra interaktywna, robienie zakładek, poszukiwanie książek, instalacje plastyczne, makiety, opowiadania, wiersze oraz piosenki.

Reprezentujący naszą szkołę, uczeń klasy 5b – Sebastian Piątkowski spróbował swoich się mierząc się z poezją. Napisał wiersz, w którym zareklamował Małego Księcia.

Sebastiana do konkursu przygotowała jego polonistka, Olga Sawicka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (więcej…)

Niezwykły gość

Odwiedził nas dzisiaj niezwykły gość. Podczas sianokosów na szkolnym boisku pozwolił się sfotografować tylko z ciągnika. Pouczające – boi się ludzi a nie warczącej maszyny… (więcej…)

Zielone podwórko. Dzień dla społeczności – akcja wolontarystyczna

Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” oraz Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku wspólnie z Fabryką Levi Strauss Poland sp. z o.o. w Płocku w dniu 13 maja 2019r. przeprowadziła Dzień dla społeczności – akcję wolontarystyczną.

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie wolontariusze utworzyli „Zielone podwórko”. Stworzono teren do nauki ogrodnictwa dla dzieci.

Naturalnym działaniem, zmierzającym do przekształcania otoczenia szkoły w miejsca bogate przyrodniczo jest sadzenie roślin. W tworzenie przyszkolnego zaangażowali się wolontariusze z Fabryki.

Ogród będzie pełnił funkcję terenu do nauki ogrodnictwa dla dzieci, pełniąc funkcję dydaktyczną, poznając i chroniąc przy tym przyrodę.
Podczas akcji powstał ogród owocowo- warzywny.

Dla dzieci powstanie terenu do nauki ogrodnictwa to dobry pomysł na obcowanie z przyrodą oraz kształtowanie odpowiedzialności i konsekwentnego postępowania. To także doskonały punkt wyjścia dla rozwijania edukacji na temat zdrowego odżywania, tradycji kulinarnych, lokalnych produktów, a nawet zagadnień związanych z transportem.

Z ramienia Fundacji „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” koordynatorką akcji była Iwona Marczak, a z ramienia ZSP w Rogozinie Kamila Zielińska. (więcej…)

Zmiana terminu zebrania z rodzicami z 21 na 23 maja, godz. 16:00

Szanowni Państwo,

ze względu na niemożność przeprowadzenia spotkania z rodzicami przez prelegenta w dniu 21 maja, ogłaszamy, że termin zebrania z rodzicami dzieci szkolnych został przesunięty o 2 dni.

A zatem zebranie odbędzie się 23 maja (czwartek), o godz. 16:00. Zapraszamy!

Za utrudnienia przepraszamy,
dyr. ZSP w Rogozinie

Zmiana zebrania z rodzicami w szkole

Szanowni Państwo,

zebranie z rodzicami dzieci szkolnych odbędzie 21 maja (wtorek) o godz. 16-tej. W tej sytuacji wcześniej planowane na 7 maja zebranie nie odbędzie się. Zebranie 21 maja z rodzicami będzie poświęcone przedstawieniu proponowanych oceń na koniec roku szkolnego i koncepcji organizacji roku szkolnego 2019/2020 w naszej placówce. W czasie spotkania odbędzie się mini-szkolenia na temat zdrowego odżywiania dzieci w domach.

Rodzice dzieci zagrożonych oceną niedostateczną otrzymają informację o tym fakcie na dzienniku Librus. Informacja zostanie przesłana do 10 maja (piątek). Prosimy o śledzenie korespondencji w dzienniku.

Rodzice/opiekunowie zainteresowani uzyskaniem informacji o możliwościach poprawy ocen i innych sprawach dydaktycznych i wychowawczych, proszeni są bezpośredni kontakt z wychowawcą klasy lub danym nauczyciel poprzez korespondencje w dzienniku lub spotkanie osobiste na terenie szkoły. Termin spotkania należy wcześniej uzgodnić z nauczycielem.

Z poważaniem,
dyr. ZSP w Rogozinie