Wpisy z Maj, 2019

Akcja czytelnicza: dzieci dzieciom

Kamil Żabolicki, uczeń klasy VIII, przyjął zaproszenie przedszkolaków z grupy „Dzielne Skrzaty”, żeby przeczytać im baśń. To kontynuacja cyklu czytelniczego dla dzieci pod nazwą „Dziecięce czytanki – dzieci dzieciom”. Kamil przeczytał przedszkolakom baśń Braci Grimm pt.: „Stoliczku nakryj się”.
 
Czytanie odbyło się we wszystkich trzech grupach. Kamil z dużym zaangażowaniem wykonał swoje zadanie, sprawiając tym samym wiele radości przedszkolakom. Dzieci z uwagą wysłuchały baśni i z niecierpliwością czekają na kolejną opowieść, dzięki której przeniosą się w świat baśni, czarów i magii, by wraz z bohaterami przeżywać ich niezwykłe przygody.

(więcej…)

Dzień Dziecka

30 maja świętowaliśmy Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci uczestniczyły w grach i zabawach, przygotowanych przez nauczycieli naszej placówki.

W czasie święta można było też skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i karuzeli, była wata cukrowa i popcorn. wielu uczniów zainteresował wóz strażacki i spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogozinie. Pyszna zabawa trwała przez 3 godziny.

Wynajęcie zjeżdżalni i karuzeli oraz zakup napojów sfinansowała Rada Rodziców.

(więcej…)

Nasi uczniowie wykazali się wiedzą o krajach anglojęzycznych

27 maja uczniowie klas 4. i 6. (Natalia Malinowska, Agata Gołębiewska, Jakub Ośka) wzięli udział w Międzygminnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Bodzanowie.

Nasi uczniowie zdobyli V miejsce, co jest dla nich wielkim sukcesem ponieważ brali udział w konkursie po raz pierwszy i rywalizowali ze starszymi uczniami z klas 8. Dodać należy, że różnica punktów między poszczególnymi miejscami była nieznaczna. Uczniów do konkursu przygotowała szkolna anglistka, Joanna Lis.

Głównym celem konkursu było sprawdzenie i wzbogacenie wiedzy z zakresu znajomości najważniejszych zagadnień historycznych, geograficznych, kulturowych Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Każda szkoła musiała wystawić 3-osobową reprezentację, składającą się z uczniów klas IV-VIII. Uczestnicy drużynowo wykonywali zadania otwarte oraz zamknięte, dotyczące znajomości obiektów, miejsc, osób, postaci, najważniejszych faktów historycznych oraz świąt w krajach anglojęzycznych, określali położenia największych miast i państw na mapie. Wszystkie zadania były wykonywane w języku angielskim. (więcej…)

Wycieczka do Telewizji Polskiej i na Stadion Narodowy

20 maja klasy druga i trzecia uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Dzieci zwiedziły budynek Telewizji Polskiej i Stadion Narodowy. Poniżej relacja zdjęciowa z wycieczki. (więcej…)

Harcerze na rajdzie „Wisła”

25 Drużyna Harcerska „Wilcza Wataha” wyruszyła na ogólnopolski rajd „Wisła”. Podążaliśmy trasą nr 3 z Gąbina do Szczawina Kościelnego oraz do Gorzewa, gdzie znajduje się stanica harcerska. Szło z nami 11 drużyn harcerskich z całego Mazowsza. Wszystkich tras było osiem.

Rajd rozpoczął się w 24 maja, w piątek. Ruszyliśmy z Gąbina. Na trasie znajdowały się ciekawe zadania związane z bohaterami lektury „Kamienie na Szaniec”. Po przebyciu dwunastu kilometrów i dotarciu do Szczawina czekała nas nocna na gra terenowa. W sobotę o godzinie 10:00 ruszyliśmy na najdłuższy nasz rajd do Gorzewa. Podczas drogi wykonywaliśmy zadania z pierwszej pomocy i wiele innych. Po ponad siedmiu godzinach marszu i wykonaniu ciężkich zadań dotarliśmy do stanicy harcerskiej w Gorzewie. Było z nami ponad 850 harcerzy. Poznaliśmy nowe pląsy, nauczyliśmy się nowych pieśni harcerskich, nawiązały się nowe przyjaźnie. W niedziele rano czekała nas jeszcze msza polowa oraz zbiórka i ogłoszenie wyników za zadania z trasy. Był to nasz pierwszy duży rajd, zmęczeni ale szczęśliwi z żalem wróciliśmy do domu. Przeżyliśmy niezapomniane chwile. Za rok tu wrócimy. Czuwaj!

Opiekunami harcerzy byli Iwona Zalewska i Kamil Jakubowski.

(więcej…)

30 maja (czwartek) zmiana godzin odjazdu szkolnego busa

Ze względu na planowane w naszej placówce 30 maja (czwartek) obchody Dnia Dziecka, ulegają zmianie kursy powrotne szkołobusa. Tego dnia będą wyglądały następująco:
 
– pierwszy kurs 12:10 – dla klas młodszych;
– drugi kurs 13:10 – dla przedszkola i klas starszych;
– trzeci kurs 14:10 – o ile będą chętni;
 
Po zakończeniu zabawy (po godz. 12:00) dzieci mogą wrócić do domów, po uprzedniej zgodnie rodzica/opiekuna, przesłanej na dzienniku Librus lub przedstawionej na piśmie wychowawcy. Świetlica tego dnia pracuje bez zmian.
 
Dzieci dowożone szkołobusem, które nie mogą odjechać zgodnie z przedstawionym wyżej rozkładem, pozostają na świetlicy i muszą być odebrane przez rodziców na własną rękę.

Uczniowie klasy 5b na spotkaniu z Joanną Olech

20 maja uczniowie klasy 5b – Martyna Piasecka oraz Sebastian Piątkowski reprezentowali naszą szkołę na V Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Spotkanie z Autorem”, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Bodzanowie.

W tym roku uczestnicy konkursu literackiego musieli wykazać się znajomością dwóch książek zaproszonego gościa – Joanny Olech: „Dynastii Miziołków” oraz „Pompona w rodzinie Fisiów”. Zadaniem konkursowym było rozwiązywanie testu składającego się z bardzo szczegółowych pytań otwartych i zamkniętych oraz krzyżówki. Uczestnicy wykazali się świetnym przygotowaniem, dlatego rywalizacja o miejsca na podium była wyrównana. Szczególnie gratulujemy Sebastianowi Piątkowskiemu, który zdobył wyróżnienie. Wszyscy jednak mogą czuć się zwycięzcami – osobisty kontakt z twórcą, możliwość zdobycia autografu oraz odebranie dyplomu i książki z jego rąk stanowią najlepszą nagrodę.

Uczniów do konkursu przygotowała polonistka, Olga Sawicka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (więcej…)

Sebastian Piątkowski w finale konkursu „Świat według Andrzeja Maleszki!”

13 maja odbył się finał konkursu czytelniczego organizowanego przez Książnicę Płocką, Filię biblioteczną nr 7.

W drugim etapie konkursu uczestnicy pokazali, jaką literaturą się interesują, co musi mieć dobra książka, żeby chcieli ją czytać i polecać innym. Finaliści przygotowali najrozmaitsze prezentacje: plakaty, gra interaktywna, robienie zakładek, poszukiwanie książek, instalacje plastyczne, makiety, opowiadania, wiersze oraz piosenki.

Reprezentujący naszą szkołę, uczeń klasy 5b – Sebastian Piątkowski spróbował swoich się mierząc się z poezją. Napisał wiersz, w którym zareklamował Małego Księcia.

Sebastiana do konkursu przygotowała jego polonistka, Olga Sawicka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (więcej…)

Niezwykły gość

Odwiedził nas dzisiaj niezwykły gość. Podczas sianokosów na szkolnym boisku pozwolił się sfotografować tylko z ciągnika. Pouczające – boi się ludzi a nie warczącej maszyny… (więcej…)

Zielone podwórko. Dzień dla społeczności – akcja wolontarystyczna

Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” oraz Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku wspólnie z Fabryką Levi Strauss Poland sp. z o.o. w Płocku w dniu 13 maja 2019r. przeprowadziła Dzień dla społeczności – akcję wolontarystyczną.

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie wolontariusze utworzyli „Zielone podwórko”. Stworzono teren do nauki ogrodnictwa dla dzieci.

Naturalnym działaniem, zmierzającym do przekształcania otoczenia szkoły w miejsca bogate przyrodniczo jest sadzenie roślin. W tworzenie przyszkolnego zaangażowali się wolontariusze z Fabryki.

Ogród będzie pełnił funkcję terenu do nauki ogrodnictwa dla dzieci, pełniąc funkcję dydaktyczną, poznając i chroniąc przy tym przyrodę.
Podczas akcji powstał ogród owocowo- warzywny.

Dla dzieci powstanie terenu do nauki ogrodnictwa to dobry pomysł na obcowanie z przyrodą oraz kształtowanie odpowiedzialności i konsekwentnego postępowania. To także doskonały punkt wyjścia dla rozwijania edukacji na temat zdrowego odżywania, tradycji kulinarnych, lokalnych produktów, a nawet zagadnień związanych z transportem.

Z ramienia Fundacji „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” koordynatorką akcji była Iwona Marczak, a z ramienia ZSP w Rogozinie Kamila Zielińska. (więcej…)

Go to Top