Wpisy z Grudzień, 2019

Na terenie przedszkolnego placu zabaw powstały ścieżka edukacyjno-przyrodnicza

Sylwester Ziemkiewicz Wójt Gminy Radzanowo, Robert Majewski dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie i Sekretarz Urzędu Gminy Radzanowo Marcin Kuczkowski otworzyli ścieżkę edukacyjną na terenie przedszkolnego placu zabaw. Pomysłodawczynią i autorką projektu pozyskania funduszy na ten cel była nauczycielka wychowania przedszkolnego Kamila Zileińska.

Akademia wirtualnej rzeczywistości

5 grudnia odbyły się w naszej szkole innowacyjne zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I-VI z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości (VR).

Akademia VR to pierwsze tego typu zajęcia edukacyjne w Polsce: duża porcja wiedzy oraz rozrywka dla całej klasy, i to z dojazdem do szkoły! Podczas 45-minutowych zajęć wszyscy uczniowie jednocześnie zakładają na głowy gogle VR, za pomocą których przenoszą się do niesamowitego świata wirtualnej rzeczywistości. Od tej pory widzą dookoła siebie realistyczne obrazy, mogąc w całości skupić na nich swoją uwagę, przez co efektywnie się uczą i wspaniale bawią. To robi wrażenie! Nad przygodą w VR czuwają doświadczone w pracy z dziećmi osoby prowadzące zajęcia.

Zajęcia pomagają rozwijać kreatywność i ciekawość świata. To potężna dawka wiedzy zaprezentowana w bardzo innowacyjny , ale i przystępny sposób.

Tematami lekcji były: Kosmos – dla klas I-III oraz Wulkany – dla klas IV-VI. Szkolnym koordynatorem zajęć
była nauczycielka biologii i informatyki Małgorzata Racka.
Zdjęcia kliknij

Mikołajki

Tradycją w naszym przedszkolu i szkole są odwiedziny Mikołaja. Mikołaj, z racji braku śniegu, w tym roku wyręczył się Wójtem Gminy Radzanowo Sylwestrem Ziemkiewiczem i dyrektorem szkoły. Sylwester Ziemkiewicz Wójt Gminy Radzanowo w przedszkolu, a dyrektor w szkole, rozdali dzieciom czekoladowe podobizny Mikołaja.

Zdjęcia kliknij (więcej…)

Takich mikołajków jeszcze nie było. Szkoła otrzymała nowe komputery

Takich mikołajków jeszcze nie było. Sylwester Ziemkiewicz Wójt Gminy Radzanowo obdarował naszą szkołę nowymi komputerami, które zostały pozyskane prze naszą gminę. Dzięki temu podarunkowi będziemy mogli stworzyć mobilną pracownię komputerową, co wydatnie pomoże w polepszeniu warunków nauki w całej szkole. Dziękujemy!

Zdjęcia kliknij (więcej…)

Razem na święta. Przystąpiliśmy do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej

Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie weźmie udział w akcji MEN-u „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Odbywa się to poprzez organizację zbiórek darów dla potrzebujących, pomocy seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzaniu osób chorych i samotnych.

W ramach akcji 17 grudnia zorganizujemy „Kiermasz świąteczny”. Będzie to podczas zebrania z rodzicami. Zachęcamy Państwa do zakupu rękodzieła dziecięcego, ozdób choinkowych i pierników z Rodzinnego Konkursu na „Najpiękniejszy Piernik”. Zapraszamy.

Gabrysia Kowalewska z klasy trzeciej zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Praca plastyczna uczennicy zdobyła uznanie jury Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi”. Konkurs zorganizowali Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz szkoły podstawowe i wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego. Wychowawcą Gabrysi jest Anna Śliwińska. Gratulujemy.

Ogłaszamy VI Rodzinny Konkurs Kulinarny na Najpiękniejszy Piernik

Jak ten czas szybko leci. Minął rok i przed nami kolejna edycja konkursu rodzinnego na najpiękniejszy piernik. Wykonane pierniki trafią się nasz coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy (17 grudnia), z którego dochód przeznaczymy dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. kiermasz zorganizujemy podczas zebrania z rodzicami.

Sukces czterech poprzednich edycji dodał nam skrzydeł. Już po raz szósty zapraszamy wszystkich przedszkolaków i uczniów z klas 1-8 do wzięcia udziału w Rodzinnym Konkursie Kulinarnym na Najpiękniejszy Piernik.

Przypomnijmy, co należy zrobić?

– w domowej kuchni wspólnie z rodzicami, dziadkami lub znajomymi upiec piernik;

– własnoręcznie ozdobić go pomysłowo i twórczo;

– przynieść do szkoły do 13 grudnia 2019 r. (piątek) i przekazać wychowawcom klas lub p. Marlenie Kącickiej (świetlica szkolna);

Wszystkie piernikowe prace oceni jury, po czym pierniki zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły, facebooku oraz na Kiermaszu Bożonarodzeniowym.

Dzieci, które wykonają najpiękniejsze pierniki, otrzymają nagrody rzeczowe!

Wszystkie pierniki będą wystawione na aukcji w czasie zebrania z rodzicami 17 grudnia 2019 r. (wtorek).

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na „Świąteczną paczkę” – coroczną akcję naszej szkoły, w ramach której zakupujemy najpotrzebniejsze artykuły szkolne i przekazujemy je najuboższym dzieciom.

Serdecznie zapraszamy!