Wpisy z Grudzień, 2019

Rozstrzygnięcie VI Rodzinnego Konkursu Kulinarnego na Najpiękniejszy Piernik

Na VI Rodzinny Konkurs Kulinarny na Najpiękniejszy Piernik wpłynęło kilkanaście prac. Wśród nich znalazły się przyprószone lukrowym śniegiem domki, choinki, bałwanki, zwierzątka, serduszka i mnóstwo cacuszek równie pięknych, co pysznych. Wszystko prace były zachwycające.
 
Wszystkie pierniki trafiły na szkolny kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczono na pomoc najbiedniejszym dzieciom.
 
Jury, któremu przewodniczyła szkolna plastyczka Marlena Kącicka, wyłoniło laureatów:
 
I miejsce:
 
Maja Milczarek, klasa 3
II miejsce:
 
Natalia Murawska, kl. 1.
Wiktoria Trafny, kl. 1.
Michał i Jakub Pikała, kl. 3. i 5.
 
III miejsce:
 
Adrian Szymlek, kl. 3.
Małgorzata Gałka, kl. 3.
Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Życzenia od Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, pogody ducha i nadziei w nowym 2020 roku życzy społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie. (więcej…)

Szkolne jasełka

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną przebiegł w naszej szkole pod hasłem jasełek. Inscenizacja, przygotowana przez katechetkę Agnieszkę Tyńską, otrzymała w tym roku wymiar poetycki i filozoficzny. Dotykała istoty świąt Bożego Narodzenia. Dla Boga nie ma nic niemożliwego; Bóg przyjmuje ludzką naturę i staje się człowiekiem. Przychodzi w postaci Dziecięcia, żeby objawić się człowiekowi. Podczas uroczystości wręczono nagrody przyznane w Rodzinnym Konkursie na najpiękniejszy Piernik Bożonarodzeniowy. Relacja z konkursu po świętach.

Słowu towarzyszyła muzyka. Zagrał i zaśpiewał szkolny zespół No Name. Nauczyciele zaangażowani w tegoroczne jasełka: Agnieszka Tyńska, Olga Sawicka, Marlena Kącicka, Norbert Pałysa, Jerzy Jakowski (CEKiS w Radzanowie). Relacja zdjęciowa z jasełek kliknij (więcej…)

Mikołajkowa wycieczka na PGE Narodowy

W poniedziałek, 16 grudnia br. uczniowie z klasy V i IV wzięli udział w mikołajkowej wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania był wielofunkcyjny stadion sportowy – PGE Narodowy. Pan przewodnik oprowadził uczniów po obiekcie oraz przekazał im najważniejsze informacje na temat konstrukcji i historii stadionu. Podczas trasy uczestnicy zobaczyli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej, zwiedzili szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w parku trampolin Jump World. Po krótkim przeszkoleniu uczestnicy mogli samodzielnie korzystać z atrakcji oferowanych przez park tj. basenu z gąbkami, ścieżek akrobatycznych, areny głównej, toru ninja, tyrolki, strefy siatkówki, strefy piłki nożnej, strefy Spidermana, zjeżdżalni i toru przeszkód. Szaleństwo w parku trampolin zagwarantowało wycieczkowiczom wyładowanie emocji, nabór pozytywnej energii oraz świetną zabawę. Organizatorkami wycieczki były wychowawczynie: Olga Sawicka i Agnieszka Wójcik. Pomagał im Iwona Zalewska.

Relacja zdjęciowa z wycieczki kliknij (więcej…)

Kiermasz bożonarodzeniowy

17 grudnia zorganizowaliśmy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Ozdoby świąteczne wykonały nasze dzieci podczas zajęć z Marleną Kącicką (szkolną plastyczką) oraz dzieci przedszkolne ze swoimi wychowawczyniami: Beatą Kisio, Anną Pałysą i Kamilą Zielińską. W sprzedaży znalazły się również przepiękne pierniki, wykonane na konkurs – istne dzieła sztuki. Efekty wspólnej pracy mogli podziwiać wszyscy uczestnicy kiermaszu: rodzice, dzieci i nauczyciele.

Pieniądze, jak co roku, przekazane zostaną na paczki świąteczne dla dla potrzebujących dzieci z naszej szkoły i przedszkola.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy i zapraszamy za rok. Relacja zdjęciowa kliknij (więcej…)

Przedświąteczna integracja klasy 6a

19 grudnia uczniowie klasy szóstej w ramach integracji klasy i miłego spędzenia czasu wyjechali na wycieczkę do Płocka. Najpierw byli w kinie na projekcji filmu „Był sobie pies 2”, a następnie uczestniczyli w klasowych rozgrywkach w kręgle. Wychowawczynią klasy VI a jest Sylwia Witkowska.

Zdjęcia kliknij (więcej…)

Pierwsza rocznica powstania szkolnej drużyny harcerskiej

Już rok minął od reaktywowania szkolnej drużyny harcerskiej. Harcerze złożyli swoje przyrzeczenie dokładnie w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, 11 listopada 2018 roku. W tym roku, na urodzinową zbiórkę zaprosiliśmy dyrektora ZSP w Rogozinie, Roberta Majewskiego, który był pomysłodawcom odrodzenia ruchu harcerskiego w Rogozinie po 25 latach przerwy. Na harcerzy z drużyny czekała niespodzianka. Był nią duży i smaczny tort. Podczas zbiórki wspominaliśmy wspólnie nasze biwaki i wyjazdy. Wspólnie pląsaliśmy i śpiewaliśmy piosenki harcerskie. Na koniec przypomnieliśmy sobie wszystkie punkty Prawa Harcerskiego.

Opiekunami „Wilczej Watahy” są Iwona Zalewska i Kamil Jakubowski.

Zdjęcia z uroczystości kliknij (więcej…)

Wigilia harcerska

Święta Bożego Narodzenia sprzyjają organizacji spotkań wigilijnych. Swoją uroczystość mieli też szkolni harcerze. Oto relacja zdjęciowa, kliknij (więcej…)

Warsztaty florystyczne dla przedszkolaków

Grypy przedszkolne „Mali odkrywcy” i „Odważne krasnoludki” gościły florystki z kwiaciarni „La Flor” w Rogozinie. Panie Dorota i Aneta zapoznały dzieci ze swoim zawodem, wytłumaczyły niezrozumiałe dla dzieci terminy z zakresu florystyki i przyrody.
 
W dalszej części warsztatów, nasze przedszkolaki, pod czujnym okiem pań florystek, krok po kroku same wykonały świąteczne choinki.
 
Zabawa przy stole pełnym gałązek, szyszek, bombek i ozdób była niezwykle atrakcyjna dla przedszkolaków, które wg wskazówek z zapałem tworzyły swoje własne kompozycje poznając przy tym tradycje związane ze zbliżającymi się świętami. Wykonane stroiki z pewnością będą wspaniałą dekoracją świątecznego stołu!
Zdjęcia z warsztatów kliknij

(więcej…)

Nasi harcerze przywieźli Światełko Betlejemskie ze Słowacji

Szkolna drużyna harcerska, razem z drużynami z Radzanowa, Gąbina, Bodzanowa, Bielska, Łęgu, Gąbina wyruszyła w trzydniową wycieczkę po Światełko Betlejemskie. Wyjazd zaczął się wczesnym rankiem w piątek 13 grudnia, o godzinie 5:00. Do Białego Dunajca dotarliśmy ok. 13:00 i od razu zakwaterowaliśmy się, zjedliśmy pyszny obiad u Pani Stasi. Potem ruszyliśmy do Zakopanego, zwiedzając popularne „Krupówki”.

W sobotę z samego rana ruszyliśmy na Słowację. Najpierw zwiedzaliśmy Zamek Orawski, po tym udaliśmy się do słynnej „Tatralanadii”, czyli dużych basenach termalnych a cześć druga grupy zwiedzała Liptowskie Mikulice.

W niedzielę z samego rana udaliśmy do Zakopanego na Mszę Świętą do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, na zakopiańskich Krzeptówkach, aby odebrać światełko od Słowackich skautów.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

Za pośrednictwem harcerzy światło dociera do mieszkańców miast i wsi. Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy uroczyście przyjmuje m.in. Prezydent RP, Prezes Rady Ministrów, Marszałek Sejmu i Prymas Polski. Polscy harcerze przekazują światło również do wschodnich sąsiadów – do Rosji, na Litwę, Białoruś, Ukrainę. Czasami na zachód Niemiec i na Północ Danii.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

Drużyna harcerska działa pod opiekom naszych nauczycieli: Iwony Zalewskiej i Kamila Jakubowskiego.

Zdjęcia kliknij (więcej…)

Go to Top