Wpisy z Luty, 2020

Nadzwyczajne zebranie ogólne z rodzicami w związku profilaktyką zdrowotną

Szanowni Państwo,

Zgodnie z zaleceniami Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczącymi przekazania rodzicom informacji na temat profilaktyki zdrowotnej, w związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronawirusa, zwołuję nadzwyczajne zebranie ogólne dla rodziców/opiekunów dzieci szkolnych i przedszkolnych. Odbędzie się ono 3 marca 2020 r. (wtorek), o godz. 15:30, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie.

 

Z poważaniem,

Robert Majewski

dyr. ZSP w Rogozinie

Ruszają zapisy do Przedszkola Samorządowego w Rogozinie

Od 2 marca 2020 r. rusza rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Rogozinie. Wnioski i deklaracje należy składać do 26 marca 2020 r., do godz. 15:00, w sekretariacie ZSP w Rogozinie, ul. Mazowiecka 25. Na naszej stronie, w zakładce „Dokumenty do pobrania”, znajdziecie Państwo:

– Deklarację kontynuowania wychowania przedszkolnego – dla rodziców dzieci już chodzących Przedszkola Samorządowego w Rogozinie;

– Kartę zgłoszenia do przedszkola – dla rodziców dzieci rozpoczynających wychowanie przedszkolne w naszej placówce od 1 września 2020  r.;

– Regulamin rekrutacji dzieci do Przedszkola Samorządowego w Rogozinie;

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie ZSP osobiście, od poniedziałku do piątku, w godzinach 07:15-15:15 lub przesłać (najlepiej listem poleconym) na adres placówki:Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie, ul. Mazowiecka 25, 09-442 Rogozino.

Rekrutację do przedszkola prowadzi się zgodnie z harmonogramem :

  • od 2 do 26 marca – wydawanie i przyjmowanie  kart zgłoszenia do przedszkola;
  • do 30 marca – rozpatrywanie złożonych kart  przez Komisję Kwalifikacyjną;
  • 31 marca do godziny 12.00 – wywieszenie  na tablicy informacyjnej przedszkola imiennej listy dzieci przyjętych do przedszkola
  • od 29 marca do 6 kwietnia – potwierdzenie przez rodzica w formie pisemnej oświadczenia woli o uczęszczaniu dziecka do przedszkola:
  • do 6 kwietnia – składanie odwołania  do  dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie
  • do 8 kwietnia, do  godz. 12:00 – przekazanie do organu prowadzącego listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych dzieci do przedszkola

Kodowanie na dywanie. Cykl edukacyjny dla dzieci

W grupie Dzielne Skrzaty, od lutego 2020, rozpoczął się nowy cykl edukacyjny pt.: „Kodowanie na dywanie”, mający na celu rozwój uniwersalnych kompetencji dzieci już od wczesnych lat. Przy nauce kodowania nie ma granic wieku, co pozwala na zabawę, uczy systematyczności, wytrwałości, logicznego myślenia, wyciągania wniosków oraz pracy w małych zespołach.
 
„Ułóż tak jak ja” – to temat pierwszych zajęć, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły i były zainteresowane układaniem wierzy z kubeczków według określonego schematu i określonych cech. Zadania te rozwijają pamięć wzrokową, utrwalają poznane kolory, uczą liczenia w dostępnym zakresie, uczą cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu, a co najważniejsze wywołują dużo radości i dają dużo satysfakcji z wykonanego zadania. Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Starszaki upiekły pizzę

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszym przedszkolu, co prawda kilka dni wcześniej, również obchodziliśmy ten smaczny dzień. Nie mogliśmy pominąć takiego święta, ponieważ to danie, pochodzące z Włoch, jest ulubione przez dzieci i dorosłych. Smakuje wyjątkowo zwłaszcza wtedy, gdy można go własnoręcznie przygotować i ułożyć na nim tylko to, co lubimy.
 
Dzieci z grupy „Mali Odkrywcy”, pod bacznym okiem pani Kamili i pani Ani, mogły własnoręcznie i samodzielnie przyrządzić pizzę. Do pizzy użyliśmy 3 składników: sos pomidorowy, ser mozzarella i szynka.
 
Dzieci wspaniale dostosowały się do ustalonych zasad związanych z używaniem sprzętów i oddalaniem się od gorącej blachy z upieczoną pizzą. Spisały się na medal, a nagrodą była pyszna pizza z naszej przedszkolnej restauracji. Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch, w związku z zaobserwowanymi tam zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2

Na prośbę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku przedstawiamy Państwu następującą informację:
 
INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH
(Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO)
Warszawa, 24.02.2020 r.
 
W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.
 
Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:
 
1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:
 
• bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
• lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
 
2) nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).
 
a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.
b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:
 
• bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
• lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
 
3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.
 
Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.
Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą
 
z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.
Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się poniżej.
 
Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Trzecia edycja programu

Po raz trzeci zorganizowaliśmy zabawę w formule zaczerpniętej z telewizyjnego programu rozrywkowego Twoja Twarz Brzmi Znajomo. W przygotowaniach wzięło udział około 50 uczniów z przedszkola i szkoły. Koordynatorem zabawy była Iwona Zalewska, nauczyciela wychowania fizycznego i rytmiki. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej, którą przygotował Radosław Karwowski z Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie https://www.youtube.com/watch?v=RCLMJs3wYsA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0TmXLSQadoYt7F8xG_TNC5DS-FsW-eS59klfqig5N1_9qbKRrtQFcfjJw

Bezpieczne ferie

Dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w czasie ferii zimowych, jeszcze przed feriami, w naszym przedszkolu i w szkole, odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z udziałem przedstawicieli Policji. Spotkanie poświęcone było między innymi zasadom bezpiecznego spędzania zimowej przerwy. Policjanci omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Na zakończenie dzieci skosztowały pyszne cukierki! Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Rodzinka jak malinka

Przedszkolaki i uczniowie z klas I-III wzięły udział w przedstawieniu „Rodzinka jak malinka”. Szkołę odwiedził Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „MAGIK”. Humorystyczna bajka o rodzinie ukazywała takie wartości jak dobro, szacunek, wyrozumiałość, akceptacja. Dzięki zabawnym perypetiom dzieci uczyły się również zachowań prozdrowotnych – zdrowego odżywiania, higieny osobistej i aktywnego spędzania czasu wolnego. Ważny okazał się także odpoczynek i pozytywne nastawienie do życia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu. Była to doskonała zabawa z dużą dawką humoru i jednocześnie ważnym przekazem treści. Widzowie dziękując aktorom za spektakl, nagrodzili ich gromkimi brawami. Zdjęcia ze spektaklu kliknij (więcej…)

Żywa lekcja historii

29 stycznia 2020 roku naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna Patriotic. Tematem ,,żywej” lekcji historii była II wojna światowa. Najpierw w spotkaniu wzięły udział młodsze dzieci, a następnie uczniowie z klas IV-VIII. Uczestnicy wysłuchali opowieści na temat układu Ribbentrop-Mołotow, Kampanii Wrześniowej, obrony Warszawy oraz ważnych bitew. Ciekawym punktem spotkania był fakt, ze uczniowie mieli możliwość założenia munduru wojskowego, czapki, hełmu, wzięcia do ręki karabinu i saperki, co pozwoliło na poczucie choć przez chwilę żołnierskiego, wojennego  trudu. Dzięki użyciu różnorodnego sprzętu wojskowego ten pokaz historyczny pozwolił wszystkim obecnym przenieść się w przeszłość. Koordynatorem lekcji była nauczycielka historii Olga Sawicka. Relacja zdjęciowa kliknij (więcej…)

Go to Top