Wpisy z Czerwiec, 2020

Kangur Matematyczny 2020. Mamy wyróżnienie

Na przełomie maja i czerwca odbył się konkurs matematyczny Kangur 2020 w formie zdalnej. Kilkoro uczniów z naszej szkoły postanowiło zmierzyć się z zadaniami matematycznymi. Byli to uczniowie z klasy 2, 3, 4 i 7. Wszystkim uczestnikom poszło bardzo dobrze, jednakże najlepiej ze wszystkich uczniów z naszej szkoły poradziła sobie uczennica klasy trzeciej – Natalia Piotrowska. Otrzymała wyróżnienie, jako jedną z dwóch najwyżej przyznawanych kategorii. Wszystkim serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni z naszych matematyków. Natalię do konkursu przygotowała jej wychowawczyni Anna Śliwińska.

Studium owocu. Wspaniałe prace plastyczne szóstoklasistów

Uczniowie klas szóstych, na zajęciach plastycznych, wykonali studium owocu. Piekne, wręcz fotorealistczne prace, dzieci wykonały pod czujnym i doświadczonym okiem szkolnej plastyczki Marleny Kącickiej. Galeria prac kliknij (więcej…)

Szkolna drużyna harcerska Wilcza Wataha biegnie z Zosią

Dziękujemy za nominacje od 36 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Niezłomni” do #gaszynchallenge 🙂
Wilcza Wataha nominuje:
1. Próbną Drużynę Zuchową „Lisia Gromada z Rogozina”
2. 3 Drużyna Harcerska „Wiercipięty” z Radzanowa

Zaśpiewaj piosenkę po angielsku: szkolny konkurs

Szkolna anglistka, Joanna Lis, w ramach prowadzonych przez siebie zajęć, zorganizowała konkurs muzyczny. Uczniowie podczas pracy zdalnej mogli wykonać nagrania przerobionych przez siebie piosenek w języku angielskim. Zamiast zaśpiewania piosenki, mogli też recytować wiersze. Dzieci przygotowywały się samodzielnie lub przy pomocy rodziców. Zadanie wszystkim wyszło znakomicie. Uczniowie zostaną nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Poniżej przykłady prezentacji, kliknij (więcej…)

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Odbiór świadectw i nagród

26 czerwca 2020 r. to dzień zakończenia roku szkolnego 2019/2020.

Tego dnia, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, odbiór świadectw i nagród będzie wyglądał inaczej niż co roku.

Uczniowie klasy 8. odbiorą świadectwa i nagrody na boisku Orlik o godz. 9:00. Uczniów i osoby towarzyszące prosimy o założenie tego dnia maseczek i rękawiczek ochronnych oraz ustawienie się z zachowaniem dystansu społecznego.

Uczniów klasy 3. zapraszamy do głównego budynku szkoły na godz. 10:00. Prosmy wchodzić do szkoły wejściem od dziedzińca. O tej porze uczniowie będą mogli odebrać świadectwa i nagrody oraz pożegnać się z wychowawczynią Anną Śliwińską. Uczniów i osoby towarzyszące prosimy o założenie tego dnia maseczek i rękawiczek ochronnych oraz ustawienie się z zachowaniem dystansu społecznego. Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa do sal będą mogli wejść tylko uczniowie. Grupa może liczyć do 12 osób.

Uczniów albo rodziców/opiekunów zapraszamy do szkoły po odbiór świadectw i nagród według poniższego harmonogramu:

8.00 – 8.30 klasa I
8.30 – 9.00 klasa II
9.00 – 9.30 klasa IV
9.30 – 10.00 klasa V
10.00 – 10.30 klasa VIa
10.30 – 11.00 klasa VIb
11.00 – 11.30 klasa VII

Odbiór świadectw odbędzie się w holu na parterze. Prosimy o zabranie maseczek, rękawiczek i zachowanie dystansu społecznego.

Kto nie odbierze świadectwa w piątek, będzie mógł to zrobić w tygodniu po zakończeniu roku szkolnego (29 czerwca – 3 lipca 2020 r.) lub w ostatnich dwóch tygodniach sierpnia albo we wrześniu. W lipcu i do połowy sierpnia planujemy remont szkoły i przenosiny sekretariatu i gabinetu dyrektora w celu wygospodarowania sali dla jednej klasy i uniknięcia dwuzmianowości.

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Drogie Dzieci!

Duży czy mały dzisiaj świętuje,
Dziś każdy jest dzieckiem i się raduje.
Małych przyjemności, wielkich miłości,
zdrowia, szczęścia i wielu gości.
Każdemu życzymy tego, co potrzebuje!
W Dniu Dziecka każde z Was niechaj króluje!

Tego życzą Wam wszyscy Nauczyciele i Dyrekcja ZSP w Rogozinie!