Wpisy z Listopad, 2020

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada wszystkie nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. W tym roku nieco inaczej niż zwykle, bo bez udziału pluszowych zabawek. W przedszkolnej krainie pluszowych misiów nie zabrakło fantastycznych przebrań, misowych stylizacji i makijaży.

Dzień upłynął w niecodziennej i wyjątkowej atmosferze. Nie zabrakło okazjonalnych konkursów, tańców, zabaw i niezwykłej współpracy w czasie zespołowych zajęć plastycznych. Dzieci oglądały również prezentację i filmy edukacyjne dotyczące historii pluszowego misia oraz poznały wiele ciekawostek o niedźwiadkach.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów i przebrań dla dzieci. Dzięki nim przedszkolaki bardziej mogły poczuć atmosferę Światowego Dnia Pluszowego Misia. Galeria zdjęć kliknij

Zdalne nauczanie w naszej szkole. Ankieta dla rodziców

Drodzy Rodzice!

W związku z ciągłym doskonaleniem zdalnego nauczania, zwracam się do Państwa z prośbą o informację, jak ten proces przebiega z perspektywy Rodzica.

Link do ankiety otrzymali Państwo na dzienniku Librus.

Proszę Państwa o ocenę i opinię, gdyż zależy nam prowadzeniu nauki w formie zdalnej na jak najwyższym poziomie.

Proszę wybaczyć liczne pytania, w tym szereg otwartych, wymagających wpisywania odpowiedzi. Wciąż wiele kwestii wymaga kształtowania. Szczerość i rzetelność w przeprowadzeniu tego badania uchroni nas przed popełnianiem błędów i pomoże zobaczyć perspektywę zapracowanego Rodzica, którego postawiono w roli nauczyciela. Szeroka informacja zwrotna od Państwa pozwoli stworzyć nam precyzyjny obraz zdalnego nauczania w naszej szkole.

Zachęcam wszystkich Rodziców – wypełnijcie ankietę. To pomoże nam pracować lepiej.

dyrektor ZSP w Rogozinie

Zostań wolontariuszem WOŚP-u

Drogie Dzieci! Szanowni Rodzice!

Oto informacja od Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, który jak co roku, tak i w przyszłym, organizuje finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasza szkoła również pomaga przy organizacji tego wydarzenia:

Mamy to! Nasz Sztab #4840 działający w 29. Finale WOŚP został wczoraj zarejestrowany 🙂

Przechodzimy więc do rejestracji Wolontariuszy. Podobnie jak w roku ubiegłym mamy tylko 55 miejsc. Dlatego też pierwszeństwo będą mieli wolontariusze, z którymi mieliśmy już przyjemność współpracować w roku ubiegłym.

Dla bezpieczeństwa i zachowania obowiązujących wytycznych w związku z epidemią COVID-19 kandydatów na tegorocznych Wolontariuszy prosimy o zastosowanie się do następującej ścieżki rejestracji:

KROK 1: niezwłocznie zgłoś zamiar bycia wolontariuszem 29. Finału WOŚP swojemu opiekunowi w szkole (p. Jolanta Sochacka, p. S. Wajdowicz, p. I.Pikała i p. J. Kwiatkowska w Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie oraz p. M. Kącicka w Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie);

KROK 2: wspólnie z rodzicem przeprowadź rejestrację online poprzez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl. Pamiętaj, że najpierw rejestruje się Twój rodzić, a potem dokonuje rejestracji dziecka/dzieci, aktualizując dane osobowe i kontaktowe.
Jeśli ktoś chce zmienić swoje ubiegłoroczne zdjęcie na identyfikatorze musi mieć przy rejestracji scan zdjęcia w formacie jpg, który wczyta w miejsce starego zdjęcia. UWAGA! Ważna jest tu jakość zdjęcia (600×800 pixeli);

KROK 3: wyślij w wiadomości messenger do Centrum Kultury i Sportu informację o przeprowadzeniu swojej rejestracji on-line.
Na Wasze rejestracje on-line czekamy do końca tygodnia tj. do 22 listopada br. Dla osób, którym z jakiegoś powodu nie powiedzie się rejestracja on-line uruchomimy w przyszłym tygodniu możliwość rejestracji w siedzibie sztabu (szczegółową ścieżkę postępowania podamy do wiadomości.

Pamiętajcie, że decyzja o akceptacji zgłoszenia wolontariusza podejmowana będzie każdorazowo przez Szefa Sztabu, który zgodnie z obowiązującym regulaminem ma prawo odmówić rejestracji wolontariusza.

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Internecie

Rzeczywistość wymusza nowe rozwiązania. W tym roku nie mogliśmy spotkać się w przedszkolu i w szkole na uroczystej akademii z okazji Święta 11 Listopada. Postanowiliśmy przenieść ją do Internetu. Przedszkolaki i dzieci z klas I-III nagrały patriotyczne wierszyki i piosenki.

Dziękujemy wychowawczyniom, paniom Annie Pałysa (grupa młodsza), Beacie Kisio (grupa starsza), Agnieszce Jastrzębskiej (grupa młodsza), Annie Śliwińskiej (kl. I), Krystynie Tron i Kamili Zielińskiej (kl. II) i Małgorzacie Majewskiej (kl. III) za przygotowanie dzieci i sfilmowanie występów. W przygotowaniu występu brały udział też panie woźne oddziałowe: Marzena Mazur i Paulina Cieszkowska, sekretarz szkoły – pani Aneta Rutkowska i szkolny informatyk – pan Tomasz Siekierski, którym również dziękujemy.

Ślubowanie klasy pierwszej

23 października odbyło się w naszej szkole ślubowanie pierwszoklasistów. Tegoroczna uroczystość odbyła się w wyjątkowej scenerii, spowodowanej pandemią.

Bohaterów uroczystości odwiedził Sylwester Ziemkiewicz – Wójt Gminy Radzanowo, który życzył uczniom sukcesów w nauce i samych dobrych chwil spędzonych w murach naszej szkoły. Wójt Sylwester Ziemkiewicz wręczył uczniom klasy pierwszej drobne suweniry.

Uczniowie, świetnie przygotowani przez swoją wychowawczynię Annę Śliwińską, zaprezentowali część artystyczną, na którą złożyły się poważne i pełne humory wiersze i piosenki. Potem cała klasa złożyła ślubowanie i otrzymała pasowanie na pierwszoklasistę. Dokonał tego, trzymając w ręku magiczny ołówek, Robert Majewski, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie.

Pierwszoklasiści otrzymali również drobne prezenty od rodziców i od Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego. Były to materiały odblaskowe, poprawiające widoczność dzieci na drodze szczególnie w czasie ciemnych jesienno-zimowych miesięcy.

Informujemy również, że z uroczystości pozostały zdjęcia i film wideo. Te materiały można uzyskać, kontaktując się z wychowawczynią klasy pierwszej, Anną Śliwińską.

Relacja zdjęciowa kliknij