Wpisy z Grudzień, 2020

Wigilia dniem wolnym w przedszkolu

Informujemy, że zgodnie z decyzją Wójta Gminy Radzanowo 24 grudnia 2020 r. (Wigilia świąt Bożego Narodzenia) jest dniem wolnym od pracy w jednostkach podległych Gminie Radzanowo. A zatem tego dnia Przedszkole Samorządowe w Rogozinie nie pracuje.

Zapraszamy po świętach, od 28 grudnia. W okresie między świętami a Sylwestrem przedszkole będzie funkcjonować normalnie.

Jasełka 2020 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie

Tegoroczne Jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rogozinie i dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie.
Zapraszamy do oglądania!

W piątek, 18 grudnia, premiera filmu video z Jasełkami

Już jutro, tj. w piątek, 18 grudnia, na naszym kanale Youtube zamieścimy premierowy film z tegorocznymi Jasełkami. Bożonarodzeniowy spektakl zaprezentują dzieci z naszego przedszkola i klas I-III naszej szkoły.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego przedstawienia. Galeria zdjęć kliknij

Weź udział w konkursie ZACZNIJMY OD PODSTAW

Drogie Dzieci! Szanowni Rodzice!

Zachęcamy do udziału w konkursie pn. ZACZNIJMY OD PODSTAW, który skierowany jest do młodzieży z klas IV-VIII szkół podstawowych.Wystarczy wypełnić krótki wniosek i odpowiedzieć na pytanie: Jakiego sportu chciałbyś/chciałabyś nauczyć się od podstaw w 2021 roku? Dlaczego akurat tego?” (max. 100 słów).Do wygrania są bony o wartości 500 zł do wykorzystania w sklepach stacjonarnych 4F.Na zgłoszenia czekamy do 17 grudnia br.Organizatorem konkursu jest Fundacja 4F Pomaga i Federacja Funduszy Lokalnych przy wsparciu Fundacji „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”. Szczegóły na http://www.mlodzirazem.pl/ lub na facebook – https://www.facebook.com/flzpmlodzirazem

Jakub Cieszkowski z klasy trzeciej zwycięzcą konkursu na kartkę bożonarodzeniową. Mamy i innych laureatów

Uczeń klasy trzeciej, Jakub Cieszkowski, zajął w kategorii klas I-III pierwsze miejsce w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową „Z sercem dla Jasia”. Wychowawczynią i koordynatorką artystycznych działań uzdolnionego plastycznie chłopca jest Małgorzata Majewska.

To nie jedyny sukces naszych uczniów. W kategorii przedszkolnej drugie miejsce zajęła Zofia Łabędzka (opieka artystyczna Beata Kisio), a trzecie miejsce w kategorii klas I-III zajął Mikołaj Adamczyk (opieka artystyczna Małgorzata Majewska).

W kategorii klas IV-VIII drugie miejsce przypadło Filipowi Dylewskiemu, a trzecie Mai Milczarek, Wiktorowi Sobierajowi. Opiekunem artystycznym dzieci jest Marlena Kącicka.

Konkurs zorganizowało Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, a patronat objął Sylwester Ziemkiewicz – Wójt Gminy Radzanowo.

Laureaci miejsc 1., 2., i 3. w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe. Odbiór nagród CEKiS w Radzanowie uzgodni telefonicznie z ich rodzicami, zaś po dyplomy i słodycze pozostałych uczestników konkursu organizatorzy zapraszają do siedziby CKiS w Radzanowie już od 14 grudnia (poniedziałek).

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka i czat internetowy dedykowany dzieciom

Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, uruchomił całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania –  800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Bezpieczny czat internetowy prowadzony jest na stronie – https://brpd.gov.pl/sos-czat/.

Więcej na ten temat przeczytać można na stronie https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-
internetowy/
.

Mikołajki w przedszkolu i w szkole

Mikołajki są od wielu lat dniem, w którym w naszym przedszkolu i w szkole podtrzymujemy świąteczną tradycję. Również w tym roku, pomimo trudności w dotarciu do wszystkich dzieci, Mikołaj odwiedził nasza placówkę.

Dzieci powitały go z ogromnym entuzjazmem. W podziękowaniu za prezenty uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Przedszkolaki dostały zabawki i książki. Dodatkowo obie grupy przedszkolne dostały od św. Mikołaja zabawki, pomoce dydaktyczne i sportowe.

Dzieci szkolne otrzymały drobne suweniry w postaci materiałów odblaskowych, które poprawią ich bezpieczeństwo na drodze. Prezenty czekają na wszystkich. Dzieci, które uczą się zdalne, dostaną je po powrocie do szkoły. Galeria zdjęć kliknij

Spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży

Zgodnie z prośbą Komendanta Miejskiego Policji w Płocku przekazujemy linku do spotu profilaktycznego o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży, adresowanego głównie do rodziców: https://drive.google.com/file/d/1f7TVddZbsjRQtqwLhV6NCi49Y02Zgm6L/view