Wpisy z Styczeń, 2021

Dzień Babci i Dzień Dziadka w przedszkolu – Odważne Krasnoludki [video]

Przedszkole Samorządowe w Rogozinie zaprasza do obejrzenia filmu z uroczystości z okazji Dania Babci i Dziadka, w wykonaniu grupy Odważne Krasnoludki. Dzieci przygotowała Beata Kisio.

Dzień Babci i Dzień Dziadka w przedszkolu – Dzielne Skrzaty [video]

Przedszkole Samorządowe w Rogozinie zaprasza do obejrzenia filmu z uroczystości z okazji Dania Babci i Dziadka, w wykonaniu grupy Dzielne Skrzaty. Dzieci przygotowała Anna Pałysa z pomocą Agnieszki Jastrzębskiej.

Zachęcamy do udziału w programie: „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”

Kuratorium Oświaty w Warszawie wraz z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, NASK Państwowym Instytutem Badawczym, Komendą Stołeczną Policji, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli przygotowało program „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”. Kierowany jest on do rodziców i nauczycieli. Celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w nauce w czasie zdalnej edukacji.   Każdy zainteresowany będzie mógł też śledzić webinarium on – line. Podajemy link do najbliższego spotkania 21 stycznia o godz. 18.00 https://youtu.be/ohhXySQM4g8(będzie on uaktywniony w terminie emisji).   Harmonogram spotkań

l.p.  Tematyka webinarów  Termin emisji
Webinary adresowane do rodziców (czas trwania ok. 40 min.)
1.  Potrzeby psychiczne, społeczne i emocjonalne dzieci i młodzieży w okresie pandemii.   21.01.2021r.   godz.18.00
2.  Sposoby wspomagania dzieci w nauce. Czas na naukę i relaks. Atrakcyjne narzędzia i materiały online.  11.02.2021r.   godz.18.00
3.  Młodzi użytkownicy internetu – wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku  w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy , a czego się nie domyślamy czyli jak towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie ?    25.02.2021r.   godz.18.00
Webinary adresowane do kadry pedagogicznej (czas trwania ok. 60 min.)
4.  Uczeń bezpieczny w sieci – jak przeciwdziałać zagrożeniom online. Kiedy i jak reagować?  04.03.2021r.   godz.14.00
5.  Bezpieczeństwo danych osobowych w okresie kształcenia na odległość.  11.03.2021r.   godz.14.00
6.  Organizacja procesu wspomagania  ucznia ze specjalnymi potrzebami w okresie pandemii.   25.03.2021r.   godz.14.00

Uwaga rodzice/opiekunowie dzieci z klasy I-III: prosimy o zwrot wypożyczonych laptopów

Od poniedziałku, 18 stycznia, dzieci z klas I-III wracają do szkoły. W związku z tym w ciągu dwóch dni roboczych (poniedziałek, wtorek) prosimy o zwrot wypożyczonych komputerów typu laptop. Urządzenia muszą być oddane w takim stanie technicznym, w jakim Państwo otrzymali je w dniu wypożyczenia i przekazania.

Dzieci z klas I-III będą potrzebowały tych urządzeń do nauki w szkole.

O terminie zwrotu i stanie technicznym komputera mówi „Regulamin wypożyczenia laptopów na czas zdalnego nauczania w ZSP w Rogozinie”, który stanowi część umowy podpisanej przez Państwa i Szkołę.

Oczywiście, w razie ponownego uruchomienia zdalnego nauczania przez Rząd RP, będziemy znowu mogli udostępnić Wam sprzęt komputerowy.

Powrót dzieci z klas I-III do szkoły. Dowożenie, dożywianie i działalność świetlicy szkolnej

W związku z powrotem dzieci z klas I-III do szkoły (nauczanie stacjonarne na terenie placówki), dowożenie dzieci odbywać się będzie zgodnie z następującym harmonogramem:

– kursy poranne bez zmian

– kursy popołudniowe: 12:45 i 14:40.

Dożywianie dzieci – zgodnie z informacją otrzymaną z GOPS-u – jest nadal wstrzymane. Prosimy rodziców o wyposażenie dzieci w prowiant na czas pobytu w szkole.

Świetlica szkolna w czasie nauczania zdalnego działać będzie bez zmian: 6:30 – 16:30.

Po feriach dzieci z klas 1-3 wracają do stacjonarnej szkoły. Pozostałe obostrzenia przedłużone

Zgodnie z komunikatem Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego i Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, podanego podczas konferencji prasowej w dniu 11 stycznia 2021 r., dzieci z klas I-III wracają do szkół w poniedziałek 18 stycznia 2021 r.

Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. MEiN wspólnie GIS i MZ przygotowało wytyczne dla szkół. Można się z nimi zapoznać , klikając na ten link

Rodzice dzieci z klas I-III otrzymali wytyczne w wiadomości na Librusie.

Nasi uczniowie w pierwszej dziesiątce w kraju w konkursu języka angielskiego

Nasi uczniowie osiągnęli spory sukces, plasując się w pierwszej dziesiątce laureatów konkursu języka angielskiego „Orzeł Języka Angielskiego”.

To całkiem niezłe rezultaty, tym bardziej, iż konkurs do najłatwiejszych nie należał i każda odpowiedź na pytanie była pisana pod presją upływającego czasu. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka angielskiego, Joanna Lis. Gratulujemy dzieciom i pani Joasi.

Natasza Gontarek, klasa 3, 21 punktów, laureat VI miejsce w kraju

Kacper Rękawiecki, klasa 3, 20 punktów, laureat VII miejsce w kraju