Wpisy z Luty, 2021

Pyszna sanna w przedszkolu

Przedszkolaki z Rogozina sprawdzały nowe saneczki, które wygrały w konkursie ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Płocku. Testy trwały cały ubiegły tydzień. Zabawa na śniegu była wspaniała i dała dużo radości dzieciom.

Bal karnawałowy w przedszkolu

W tym roku inaczej niż zawsze, ale równie uroczyście i radośnie odbył się bal przedszkolaków. Dzieci bawiły się w swoich salach, przebrane za swoich ulubionych bohaterów. Galeria zdjęć kliknij

Dzień Bezpiecznego Internetu w przedszkolu

Żyjemy w czasach, w których Internet odgrywa coraz większą rolę i jest potrzebny do wykonania wielu zadań. Możemy go wykorzystać zarówno do pracy, nauki, jak i do zabawy. Jednak pomimo wielu zalet korzystanie z niego niesie ze sobą dużo zagrożeń.

W dniach 04.02 i 11.02.2021 r., nawiązując do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, dzieci z przedszkola uczestniczyły w zajęciach profilaktyczno – edukacyjnych, poświęconych bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.

Dzieci dowiedziały się, czym jest Internet i do czego służy, poznały zagrożenia, jakie niesie ze sobą korzystanie z urządzeń ekranowych i  Internetu oraz dowiedziały się, jak się w takich sytuacjach zachować.

Przedszkolaki dowiedziały się również, że nie powinny dużo czasu spędzać przed komputerem, laptopem czy smartfonem, a korzystać z Internetu powinny w obecności osoby dorosłej.

Zajęcia przeprowadziła pani pedagog, Maria Wieczorek.

Galeria zdjęć kliknij

Dzieci przedszkolne dostały saneczki, które wygrały w konkursie Starostwa Powiatowego w Płocku

Kilka dni temu pisaliśmy, ze nasze przedszkolaki wygrały saneczki w konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Płocku. Dziś odbyło się wręczenie nagród i sanki trafiły do Przedszkola Samorządowego w Rogozinie. Z pewnością już w przyszłym tygodniu dzieci wyjdą z nimi na śnieg. Galeria zdjęć kliknij

Przedszkolaki dokarmiają ptaki

Zima nie odpuszcza. Co prawda zwierzęta są przystosowane do życia w różnych warunkach pogodowych, ale zima – a szczególnie taka, jak w tym roku – jest dla nich bardzo trudna.

Nasze przedszkolaki nie zapomniały o tym, że zimą należy pomagać zwierzętom. Najłatwiej pomagać ptakom, bo wokół nas żyje ich dużo.

W tym roku w naszej ptasiej stołówce pojawiły się cztery nowe karmniki. Za ich wykonanie bardzo dziękujemy rodzicom Bartka Chrapkowskiego i Michała Paduchowskiego oraz panu Arturowi Rutkowskiemu.

Dziękujemy również wszystkim dzieciom, że tak licznie i ochoczo przynosiły pokarm dla „ptasich przyjaciół”. Galeria zdjęć kliknij

Wygraliśmy saneczki! Starostwo Powiatowe w Płocku rozstrzygnęło konkurs „Saneczkowe szaleństwo”

Zadaniem przedszkolaków było odpowiedzieć w formie wierszyka na pytanie – „Z ilu śniegowych kul można ulepić bałwana?”, następnie udostępnić post, polubić go i zachęcić do zabawy inne przedszkole, oznaczając je w komentarzu. Do wygrania były saneczki. Oto wierszyk naszych przedszkolaków, który spodobał się organizator konkursu:

Nasz bałwanek, śmieszny panek,
Zrobię kulę, zrobię dwie,
Skleję i już trzyma się!
Trzecia kula – oto głowaI figura już gotowa!
Tak bałwana dziś lepimy
A jak zechcesz kilka kulek
Jeszcze dołożymy!

Gratulujemy dzieciom i ich pani, Annie Pałysie!

Dzieci z klasy pierwszej i drugiej pożegnały karnawał

Konkursami i wspólnymi pląsami dzieci z klasy pierwszej i drugiej pożegnały tegoroczny karnawał. Oczywiście spotkanie odbyło się zgodnie z panującymi w szkole zasadami dotyczącymi funkcjonowania w czasie pandemii. Każda klasa bawiła się osobno w kolejnych dniach ubiegłego tygodnia. Galeria zdjęć kliknij

Kodowanie na dywanie: Dzielne Skrzaty uczyły się programowania

Już kolejny raz Dzielne Skrzaty z naszego przedszkola w Rogozinie uczą się kodowania (nauka programowania komputerowego).  Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe u naszych przedszkolaków cieszą się ogromnym zainteresowaniem i sprawiają dzieciom dużo radości. Tym razem przedszkolaki kodowały drogę, która poruszał się robot, tak aby można było podążać jego śladami. Zajęcia prowadziła Anna Pałysa. Galeria zdjęć kliknij

Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie „Saneczkowe szaleństwo!”

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Rogozinie wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Płocku, zatytułowanym „Saneczkowe szaleństwo!” Ich zadaniem było odpowiedzieć w formie wierszyka na pytanie konkursowe – „Z ilu śniegowych kul można ulepić bałwana?”, następnie udostępnić post, polubić go i zachęcić do zabawy inne przedszkole, oznaczając je w komentarzu. Do wygrania są saneczki.

Oto wierszyk naszych przedszkolaków:

Nasz bałwanek, śmieszny panek,
Zrobię kulę, zrobię dwie,
Skleję i już trzyma się!
Trzecia kula – oto głowa
I figura już gotowa!
Tak bałwana dziś lepimy
A jak zechcesz kilka kulek
Jeszcze dołożymy!

WOŚP 2021: zebraliśmy łącznie 3494,32 zł. Brawo My!

W tym roku zebraliśmy łącznie 3494,32 zł. To wielka kwota, szczególnie w tych trudnych warunkach w jakich przyszło nam żyć. Dziękujemy wszystkim z całego serca. Brawo My!