Wpisy z Kwiecień, 2021

Święto 3-go maja: nasi uczniowie z klasy trzeciej zdobyli wyróżnienia w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Płocku

W tym roku uczciliśmy obchody Narodowego Święta 3-go maja wykonaniem prac plastycznych. Najlepsze z nich trafiły na konkurs „Polska flaga w mojej małej ojczyźnie”, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Płocku.

Dwóch naszych uczniów z klasy trzeciej – Mateusz Stachowicz i Jakub Cieszkowski – otrzymali wyróżnienia. W galerii zdjęć prezentujemy wszystkie prace konkursowe

(więcej…)

Terminarz dni wolnych i powrotu do szkoły w maju 2021 r.

Niniejsza wiadomość dotyczy wyłącznie uczniów szkoły podstawowej.

Dni wolne

Po przeprowadzeniu ankiety dotyczącej zmiany terminu dni wolnych okazało się, że spośród 145 rodziców, którzy wzięli udział w badaniu, 134 opowiedziało się za przesunięciem terminu dni wolnych od zajęć dydaktycznych ze stycznia na maj, 11 było przeciwnych.

A zatem dni wolne od zajęć dydaktycznych będą w terminie: 4, 5, 6 maja 2021 r. (wtorek, środa, czwartek). 3 maja (poniedziałek) jest ustawowo dniem wolnym od pracy. Wracamy do zajęć szkolnych w piątek, 7 maja.

Nauka zdalna, stacjonarna czy hybrydowa?

KLASY I-III

Od 7 maja (piątek) wszystkie klasy młodsze wracają do szkoły (nauka stacjonarna).

KLASY IV-VIII

Od 17 maja do 28 maja klasy IV-VIII przechodzą w tryb nauki hybrydowej, a zatem:

  • w dniach 17.05 – 21.05.2021 r. – klasy VIIa, VIIb i VIII przyjeżdżają do szkoły (nauka stacjonarna), klasy IV, V i VI pozostają w trybie nauki zdalnej (w domach);
  • w dniach 24.05 – 28.05. 2021 r. – klasy IV, V i VI przyjeżdżają do szkoły (nauka stacjonarna), klasy VIIa, VIIb i VIII pozostają w trybie nauki zdalnej (w domach);

UWAGA! W dniach 25, 26, 27 maja 2021 r. odbędzie się egzamin ósmoklasisty, a więc w tych dniach nie będzie zajęć dydaktycznych. Dzieci – jak co roku – pozostają w domach. W tych dniach nie będą również prowadzone zajęcia zdalne.

Od 31 maja 2021 r. wszystkie klasy wracają do nauki stacjonarnej!

Polska – moja ojczyzna! Zajęcia otwarte dla nauczycieli

Wiek przedszkolny to najlepszy czas do budowania przywiązania do Ojczyzny i kształtowania przynależności narodowej. Należy pielęgnować i przekazywać dzieciom polskie tradycje, kształtować postawę miłości, szacunku do Ojczyzny.


Głównym założeniem zajęć było rozbudzanie świadomości narodowej poprzez nabywanie przekonania, że jesteśmy Polakami, naszą ojczyzną jest Polska.Celami głównymi było kształcenie dumy narodowej, przywiązania do Ojczyzny, poznawanie symboli narodowych Polski. Zajęcia dostarczyły dzieciom dużo informacji o swoim kraju i dały wiele radości z zadań jakie miały do wykonania. Swoje zdolności plastyczne dzieci mogły zaprezentować podczas wykonywania flagi Polski oraz mapy. Wokalnie przedszkolaki wykazały się śpiewając hymn a wiedzę polonistyczną ćwiczyły układając wyraz, i dzieląc słowa na sylaby i głoski. Talenty związane z koordynacja ruchową zaprezentowały podczas zabawy do piosenki Lekcja rytmiki – jestem Polakiem. Również dużą część informacji dzieci zaczerpnęły z przygotowanej prezentacji o Polsce, legendzie o Czechu, Lechu i Rusie oraz symbolach narodowych.


Przedszkolaki po zajęciach otrzymały dyplomy, z których zdobycia były bardzo dumne, za czynny udział w zajęciach na temat ojczyzny i tożsamości narodowej.
Zajęcia otwarte dla nauczycieli przeprowadziła wychowawczyni grupy dzielne skrzaty, Anna Pałysa. Galeria zdjęć kliknij

(więcej…)

Wiosna z Księgarnią Tuliszków

Dzieci z przedszkola w Rogozinie, po zapoznaniu się z wierszem Doroty Gellner pt.; „Wiosenny czarodziej”, wykonały pracę na gazetce w swojej sali przy użyciu bibuły. Wiosenny czarodziej wysypał ze swego plecaka stokrotki, które ukwieciły naszą przedszkolną tablicę i oznajmiły naszym przedszkolakom, ze wiosna jest wśród nas.

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie Wiosna z Księgarnią Tuliszków – Konkurs dla przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych. Konkurs organizuje Księgarnia Tuliszków. Koordynatorką projektu jest wychowawczyni grupy Dzielne Skrzaty – Anna Pałysa.

Klasy I, II i III wracają do szkoły i przechodzą w tryb nauczania hybrydowego

Zgodnie z decyzją rządu od poniedziałku, 26 kwietnia, klasy I-III wracają do szkoły i przechodzą w tryb nauki hybrydowej. Oznacza to, że dopóki nie zapadanie inna decyzja część klas będzie uczyć się stacjonarnie (w szkole), a część zdalnie (w domu).

W naszej szkole będzie obowiązywał następujący harmonogram pracy:

– 26-30 kwietnia 2021 r.: klasy 1. i 2. – nauka stacjonarna w szkole, klasa 3. – nauka zdalna;

– 3, 4, 5, 6 maja 2021 r.: dni wolne od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów;

– od 7 maja (uwaga! piątek) do 14 maja 2021 r.: klasy 1. i 2. – nauka zdalna w domu, klasa 3. – nauka stacjonarna w szkole;

Powyższy harmonogram może ulec zmianie w przypadku nowych decyzji rządu.

26 kwietnia rusza też dowożenie dzieci szkołobusem.

Rakietą w kosmos! Kodowanie to nie tylko zabawa z matą

Kolejny już raz przedszkolaki z Rogozina, z grup Dzielne Skrzaty” i „Odważne Krasnoludki”, podjęły wyzwanie kodowania. Tym razem zadanie polegało na odkodowaniu rakiety, by mogła udać się w przestrzeń kosmiczną, a następnie odtworzeniu jej w rzeczywistości. Do wykonania rakiety dzieci użyły materiałów z recyklingu, bo doskonale wiedzą, że należy dbać o naszą planetę.

Aby wykonać zadania dzieci musiały  trochę pogłówkować, ale opłacało się. Zabawę umilała przedszkolakom piosenka z repertuaru Śpiewających Brzdący, pt.: „Oli i kosmiczna podróż”. Efekt wykonania rakiety był kosmiczny. Dzieciom tak bardzo podobała się zabawa, że postanowiły dodatkowo wykonać kosmitę. Kolejna zabawa z kodowaniem już wkrótce.

Relacja zdjęciowa kliknij

(więcej…)

Orlik ponownie otwarty

Po dzisiejszym komunikacie Rządu RP Sylwester Ziemkiewicz – Wójt Gminy Radzanowo podjął decyzje o ponownym uruchomieniu Orlika w Rogozinie.

Zajęcia sportowe i rekreacyjne będą odbywały się w dotychczas obowiązującym w reżimie sanitarnym. Liczebność grup do 25 osób.

Jest decyzja rządu: otwieramy przedszkola

Od 19 kwietnia otwieramy nasze przedszkole. Powrót dzieci będzie odbywał się w dotychczas obowiązującym w reżimie sanitarnym. Szczegóły na naszej stronie w zakładce „Dokumenty do pobrania”.

Szkoła w Rogozinie jedną z 300 najaktywniejszych sportowo szkół w Polsce

Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie bierze udział w ogólnopolskiej akcji sportowej Pho3nix Active School, która trwa od grudnia do końca kwietnia.

Na początku regularnie wykonywaliśmy ćwiczenia zdobywając opaski sportowe. Następnie wzięliśmy sportowy udział w akcji WOŚP. Kolejnym etapem była nauka krótkiego układu tanecznego w rytmach latino.

Wykonywaliśmy również plakaty sportowe z logo pho3nix, liczyliśmy kroki z aplikacją chodząc i biegając każdego dnia oraz ćwicząc w czasie zajęć w-f.

Ostatnim krokiem będzie nagranie krótkiego filmu reklamującego nasze aktywne, codziennie  działania sportowe.

Dzięki temu szkoła dołączyła do ponad 300 szkół w całej Polsce, której działania doceniono i nagrodzono zestawem gadżetów i sprzętów sportowych takich jak znaczniki, chusta animacyjna, nakładka na bramkę z możliwością zdobywania punktów, pachołki oraz koszulka dla koordynatora.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomogli sportowo sobie i  szkole.

Szkolnym koordynatorem akcji jest nauczycielka wychowania fizycznego Iwona Zalewska.

(więcej…)
Go to Top