Wpisy z Wrzesień, 2021

Zapraszamy Państwa dzieci do programów korygujących wady postawy i otyłość

Szanowni Państwo,

dziś rozdaliśmy Państwa dzieciom zgody na wstępne badania lekarskie i deklaracje uczestnictwa w projektach „Wzorowa postawa” i „Trzymaj formę”. To programy mające na celu zwalczanie wad postawy i problemów z otyłością. Chętni rodzice proszeni są o wypełnienie tych dokumentów i przekazanie je przez dzieci (lub osobiście) wychowawcom lub nauczycielom w-f.

Program obejmuje dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej.
Realizatorem obu projektów jest NZOZ MEDICINES dr. Kazimierza Przepiórskiego.
W ramach projektów zakwalifikowani uczniowie będą mieli 3 godziny w tygodniu dodatkowych zajęć korekcyjnych, prowadzonych przez naszych nauczycieli.

Dodatkowo również przewidywane są wyjazdy na basen (raz w tygodniu). Wyjazdy realizować będzie we własnym zakresie NZOZ MEDICINES.
Kwalifikacji i badać wstępnych dokona NZOZ MEDICINES.

Badania wstępne odbędą się w naszej szkole 27 września (poniedziałek), o godz. 8:00. Przeprowadzi je dr Bogdan Rogudzki – specjalista ortopedii.

Z poważaniem,

Międzynarodowy dzień kropki w przedszkolu

Opowiastka autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter H. Reynoldsa z 2003 r. pt. „The Dot” (Kropka) stała się inspiracją powołania w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. To inicjatywa, mająca pobudzać kreatywność dzieci i zachęcać ich do tworzenia.

Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury organizują więc 15 września takie działania, które pomagają dzieciom odkryć swoje talenty i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka.

Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci z obu grup podejmowały przeróżne działania, które rozbudziły ich ciekawość i kreatywność.

Aby obejrzeć galerię zdjęć, kliknij

Zmiana składki ubezpieczenia

Składka na ubezpieczenie w tym roku wynosi 40 zł., a nie jak wcześniej podaliśmy 43 zł. Kto już wpłacił, niechaj przyjdzie po zwrot. Informację skorygował dzisiaj agent ubezpieczeniowy. Przepraszamy, ale to chyba dobra wiadomość 🙂

Ubezpieczenie dzieci w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie

Rada Rodziców, działająca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie, podjęła decyzję o wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego i wariantu ubezpieczenia. Wybrano firmę Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na życie S.A, należącą do Vienna Insurance Group.

Składka od dziecka wynosić będzie 43 zł. Zwolnienia od składki nie są przewidywane, a zatem rodzice, którzy mają życzenie ubezpieczyć swoje dzieci, wpłacają za każde dziecko.

Wpłat należy dokonywać do 28 września 2019 r. w sekretariacie szkoły.

Ogólne warunki ubezpieczenia i zakres ubezpieczeń dostępne są w na stronie ubezpieczyciela www.compensa.pl

W razie szkody rozliczenia odbywają się przez internet na stronie www.compensa.pl. W tym celu można też uzyskać informację u agenta: Emilia Preuss, tel.: 535 557 696

Dodać należy, że ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Rodzic lub opiekun może też wybrać na własną rękę inne towarzystwo ubezpieczeniowe lub zrezygnować z ubezpieczenia.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą Patriotów Ziemi Rogozińskiej

1 września społeczność Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie rozpoczęła nowy rok szkolny. To pierwszy dzień nauki dla wielu przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej.

Z inicjatywy Sylwestra Ziemkiewicza – Wójta Gminy Radzanowo i Jolanty Sochackiej – Przewodniczącej Rady Gminy Radzanowo społeczność szkolna zorganizowała apel z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przed tablicą upamiętniającą bohaterska postawę Patriotów Ziemi Rogozińskiej Pan Wójt i Pani Przewodnicząca złożyli wieniec z biało-czerwonych kwiatów. Zapalono też znicze. W ceremonii uczestniczył również gospodarz miejsca pamięci – proboszcz Rogozińskiej parafii, ks. dr Janusz Wiśniewski.

Z tej okazji wysłuchaliśmy programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły. W uroczystości wziął udział poczet sztandarowy, drużyny zuchowa i harcerska, delegacje klas, nauczyciele i rodzice. Młodzież przygotowali: Marlena Kącicka, Olga Sawicka i Norbert Pałysa.

Uczniom i przedszkolakom życzymy sukcesów, rodzicom spokoju i zadowolenia z pociech i pracy ZSP w Rogozinie, nauczycielom i pracownikom szkoły wytrwałości i sukcesów zawodowych.

Szczęśliwego nowego roku szkolnego!

Od 1 września zmiana godzin pracy Orlika

Powracamy do niewakacyjnego czasu pracy Orlika. Od 1 września do 31 października Orlik będzie czynny w godzinach:

• poniedziałek – piątek: 17:00-21:00;
  • sobota-niedziela: 15:00-19:00