Wpisy z Październik, 2021

Pasowanie na przedszkolaka

W piątek, 23 października, nasze przedszkolaki wzięły udział w uroczystości pasowania. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Był to również ich pierwszy publiczny występ przed publicznością.

Dzieci w odświętnych strojach wspaniale zaprezentowały program artystyczny. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Pan i pani dyrektor, wręczając specjalne dyplomy i odznaki, dokonali pasowania dwudziestu siedmiu przedszkolaków. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały również upominki od rodziców. Maluchy były pogodne, radosne a co najważniejsze dumne, że zostały prawdziwymi przedszkolakami.

Z pewnością był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych, wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

Przedszkolaków do ślubowania przygotowały ich wychowawczynie: Anna Pałysa, Beata Kisio, za dekoracje odpowiadała Agnieszka Jastrzębska. Uroczystość odbyła się przy wydatnej pomocy Pauliny Cieszkowskiej i Marzeny Mazur.

Zdjęcia pasowania, w dobrej rozdzielczości, do pobrania z serwera szkoły. Link do pliku można uzyskać od wychowawczyń obu grup. Wystarczy napisać e-mail do wychowawczyń, a w odpowiedzi zwrotnej panie wyślą link. Klikając na niego, pobierzecie Państwo zdjęcia, które następnie należy rozpakować na swój komputer. Galeria zdjęć kliknij

(więcej…)

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w sieci

W środę, 27 października, gościliśmy w przedszkolu i w szkole policjantów. Mundurowi przeprowadzili zajęcia profilaktyczno-edukacyjne w klasach I-VIII oraz 2 grupach przedszkolnych. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci.

Koordynatorką zajęć była Maria wieczorek, pedagog szkolny.

Relacja zdjęciowa kliknij

(więcej…)

Wodne szaleństwo w Suntago

21 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich nauczycielek (Marleny Kącickiej, Olgi Sawickiej, Agnieszki Wójcik i Iwony Zalewskiej) wybrali się do największego w Europie parku wodnego Suntago. Młodzież korzystała z atrakcji strefy Jamango, a było ich co niemiara. W tej strefie znajduje się 300 prawdziwych palm, 4000 leżaków, 32 zjeżdżalnie na 6 kondygnacjach, o łącznej długości ponad 3,2 kilometrów. Najdłuższa zjeżdżalnia Jungle Eclipse mierzy 320 metrów, co czyni ją największą w Europie. Znajdują się tu również między innymi: zjeżdżalnie pontonowe przeznaczone dla 1, 2 i 4 osób, zjeżdżanie z zapadniami, ośmiotorowa zjeżdżalnia Rainbow Race po której zjeżdża się na specjalnych przeznaczonych do tego matach głową do przodu, oraz wiele innych. Jest tu też basen z falami, dzikie rzeki, symulator Surf-Air oraz wewnętrzny i zewnętrzny wodny plac zabaw. Łączna powierzchnia basenowa w tej strefie zajmuje 2000 m.

Czterogodzinny pobyt minął wszystkim bardzo szybko. Uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i szczęśliwi. Uczniowie na pewno na długo zapamiętają ten dzień, po którym pozostaną piękne wspomnienia.

Galeria zdjęć kliknij

(więcej…)

Dzień Edukacji Narodowej. Rogozińscy nauczyciele nagrodzeni

14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były kwiaty, życzenia, uśmiechy i wzruszenia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Jolanta Sochacka – przewodnicząca rady gminy Radzanowo, Krzysztof Czerwiński – radny gminy Radzanowo, Marcin Kuczkowski – sekretarz urzędu gminy w Radzanowie i ks. dr Janusz Wiśniewski – proboszcz naszej parafii. Goście złożyli nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi najlepsze życzenia z okazji ich święta.

Nauczyciele za rok wytężonej pracy otrzymali nagrody. W imieniu wójta gminy Radzanowo wręczył je Marcin Kuczkowski – sekretarz urzędu gminy w Radzanowie: – Jestem pełen uznania i szacunku dla codziennego poświęcenia i zaangażowania w pracę, za Waszą życzliwość, kreatywność i profesjonalizm – powiedział, składając pedagogom okolicznościowe życzenia.

Swoje nagrody wręczył też dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie Robert Majewski. Dyrektor podkreślił wytrwałość, oddanie oraz profesjonalizm, z jakimi nauczyciele przedszkola i szkoły realizują swoje posłannictwo.

Piękną akademię przygotowali uczniowie klas IV-VIII. Za część słowną odpowiadała Olga Sawicka, a za muzyczną Norbert Pałysa. Dekorację przygotowała Marlena Kącicka. Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Tablice historyczne oficjalnie przekazane i modernizacja przejścia dla pieszych

W poniedziałkowy poranek naszą szkołę odwiedził Sylwester Ziemkiewicz – starosta płocki i Piotr Jakubowski – kierownik biura ds zarządzania kryzysowego.

Wizyta była owocna z dwóch powodów. Podsumowany został projekt w ramach programu Działaj Lokalnie. Omówiono również powstanie bezpiecznego przejścia dla pieszych między szkołą a Orlikiem. Ma być zamontowana sygnalizacja świetlna „na przycisk” i progi zwalniające dla pojazdów. Obecnie trwają prace projektowe, przejście zostanie zmodernizowane w przyszłym roku.

Projekt „Tablice historii” – kolejny projekt realizowany na terenie naszej szkoły, wcześniejsze projekty to „Gry korytarzowe” oraz „7 zmysłów” – zakup sprzętów do integracji sensorycznej.

Celem projektu był montaż trzech dużych tablic informacyjnych dot. Patrona szkoły Czesława Hinca.
Działania :

• Zaprojektowanie i montaż tablic informacyjnych

• zakup koszy na odpady, w celu utrzymania czystego i zielonego miejsca wokół szkoły

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji „FLZP – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Dodatkowy milion złotych na rozbudowę szkoły w Rogozinie

Na wczorajszej sesji Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę, na mocy której dofinansowanie otrzymał również wniosek złożony przez gminę Radzanowo na rozbudowę o segment przedszkolny obiektu szkoły w Rogozinie. Kwota dotacji to 1 mln zł.

Trzecie miejsce szkolnej sztafety w Sierpcu

12 października odbyły się międzypowiatowe sztafetowe biegi przełajowe w Sierpcu, w których reprezentowała nas siedmioosobowa sztafeta chłopców z klas 5 i 6. Po przebiegnięciu przez każdego uczestnika 800 m. nasza sztafeta zajęła 3. miejsce, zdobywając medale indywidualne i puchar dla szkoły.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych młodzi sportowcy osiągnęli ogromny sukces. Gratulujemy!

Młodych sportowców do zawodów przygotowała Iwona Zalewska, nauczyciela wychowania fizycznego.

Galeria zdjęć kliknij

(więcej…)

Tomasz Wojciechowski pierwszy, a Wiktor Chybiński drugi w międzypowiatowych biegach przełajowych

8 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Międzypowiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych w Sierpcu. Grupa 30 uczniów godnie reprezentowała szkołę na dystansie 1000 m. Najlepszymi okazali się uczniowie klasy piątej. Tomasz Wojciechowski zajął pierwsze miejsce, a Wiktor Chybiński drugie. Wysokie szóste miejsce zajęła Nikola Olesik z klasy siódmej.

Wszystkim należą się ogromne gratulacje, a wymieniona trójka będzie reprezentowała naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim.

Zwycięskich uczniów przygotowała do zawodów Iwona Zalewska, nauczycielka wychowania fizycznego.

Galeria zdjęć kliknij

(więcej…)

14 października zmiana godzin kursów powrotnych autobusu szkolnego

W związku z uroczysta akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej (czwartek) odjazdy (kursy powrotne) szkołobusa odbywać się będą zgodnie z następującym harmonogramem:

– pierwszy kurs 10:15 dla dzieci z klas I-IV plus przedszkole;
– godzina 11:15 dla dzieci z klas V-VIII plus przedszkole;

Godziny dojazdu do szkoły autobusem pozostają bez zmian.

Przedszkole pracuje bez zmian.

Tego dnia nie odbywają się w naszej szkole zajęcia dydaktyczne (lekcje), a jedynie zajęcia opiekuńcze.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpocznie się o godz. 9:00. Po uroczystości dzieci mogą wrócić do domów (wymagana zgoda rodziców, przesłana np. na dzienniku Librus lub udzielona pisemnie wychowawcy). Dzieci bez zgody pozostają pod opieką świetlicy szkolnej do czasu czasu zakończenia zajęć, wynikającego z ich planu lekcji.

Przypominamy, że tego dnia ostatni kurs szkolnego autobusu rozpocznie się o 11:15. Późniejszy powrót do domu dziecka odbywa się za zgodą rodziców samodzielnie lub muszą Państwo odebrać dziecko samodzielnie.

Ślubowanie pierwszaków

1 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Uczniowie, świetnie przygotowani przez swoją wychowawczynię Małgorzatę Majewską, zaprezentowali część artystyczną, na którą złożyły się poważne i pełne humory wiersze i piosenki. Potem cała klasa złożyła na sztandar szkoły ślubowanie i otrzymała pasowanie na pierwszoklasistę. Dokonał tego, trzymając magiczny ołówek, Robert Majewski, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie.

W uroczystości wzięli udział goście specjalni: Sylwester Ziemkiewicz – starosta powiatu płockiego, Krzysztof Czerwiński – radny gminy Radzanowo, Marcin Kuczkowski – sekretarz urzędu gminy w Radzanowie i Anita Gontarek – przewodnicząca Rady Rodziców. Goście złożyli życzenia pierwszakom i obdarowali ich różnymi prezentami.

Aby zobaczyć galerię pięknych zdjęć autorstwa Marty Korzuchowskiej, kliknij

(więcej…)
Go to Top