Wpisy z Wrzesień, 2022

Konsultacje nauczycieli dla uczniów i rodziców

Na stronie szkoły, w zakładce „Dokumenty do pobrania” opublikowaliśmy harmonogram konsultacji nauczycieli dla uczniów i rodziców.

Bezpośredni link do pliku Konsultacje nauczycieli dla uczniów i rodziców

Dzieci z klasy czwartej poznały sylwetkę Marii Konopnickiej

20 września uczniowie klasy czwartej wzięli udział w lekcji, która nie odbyła się w szkole. Czwartoklasiści wyjechali do filii nr 3 Książnicy Płockiej, aby poznać życie i twórczość Marii Konopnickiej. Krótkie wykłady i prezentacja przerywane były zabawami i zadaniami aktywizującymi uczniów.

Nietypowa lekcja na pewno długo pozostanie w ich pamięci.

Koordynatorem wyjazdu była wychowawczyni klasy czwartej Sylwia Witkowska.

Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Sukcesy naszych biegaczy na XXIII Jesiennym Biegu Przełajowym na Mazowszu

22 września 2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegach przełajowych w Radzanowie.

Indywidualnie dwoje naszych uczniów zwyciężyło w swoich kategoriach wiekowych:

  • Andrij Bazyliuk (kl. 3)
  • Tomasz Wojciechowski (kl. 6)

Liczna, aż 87-osobowa grupa, dzielnie walczyła w lekkoatletycznej rozgrywce dziewięciu szkół z terenu powiatów płockiego, wyszogrodzkiego i sierpeckiego. Mieliśmy reprezentantów w każdej grupie wiekowej, zaczynając od klasy pierwszej (aż trzynaścioro dzieci) aż do ósmej. Zarówno chłopcy i dziewczęta osiągnęli bardzo wysokie wyniki, co dało nam w rywalizacji dziewcząt 2 miejsce jak i w rywalizacji chłopców również 2 miejsce. Łącznie zdobyliśmy aż dziewięć medali a dwadzieścia osiem osób znalazło się w pierwszej dziesiątce.

Miejsca drugie:

Chybinski Adrian (kl. 4), Rękawiecki Kacper (kl. 4), Nowak Bartosz (kl. 8b) Olesik Nikola (kl. 8b), Kwiatkowski Ignacy (kl. 2)

Miejsca trzecie:

Chmielewski Alan (kl. 2), Pejta Filip (kl. 5)

Pozostałe miejsca punktowane (od czwartego do dziesiątego):

Strzeszewska Lena, Chybiński Wiktor, Bińkowska Amelia, Jakowska Zuzanna, Chyczewska Kamila, Paduchowski Krzysztof, Malinowska Michalina, Niedziałkowski Bartosz, Gładysiak Kornelia, Bauman Wiktor, Chmielewska Maja, Chybiński Bartek, Bogdański Kacper, Witkowska Oliwia, Pikała Jakub, Zaborowska Weronika, Świgońska Emila, Strzelczak Miłosz, Bieńkowska Lena.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie.

Zdjęcia z biegów kliknij

(więcej…)

Dyskoteka odwołana

Drogie Dzieci! Szanowni Państwo!

Zapowiadana na najbliższy piątek dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka nie odbędzie się. Wspólnie z Samorządem Uczniowskim przełożyliśmy ją na piątek, 28 października.

W tej sytuacji 30 września zajęcia i dowożenie dzieci szkołobusem będą odbywały się zgodnie z planem.

Z poważaniem
Robert Majewski
dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie

Nasza szkoła walczy ze smogiem

Nasza szkoła znalazła się wśród 1200 placówek, które otrzymały  bezpłatny czujnik smogu i dołączyły do projektu ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa! Jest to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

W sierpniu został zamontowany na budynku szkoły czujnik smogu oraz tablica LED do wyświetlania wyników pomiarów.

Przez rok szkolny 2022/2023 nauczyciele koordynatorzy (Małgorzata Racka i Jolanta Sochacka) będą  prowadzić zajęcia dydaktyczne dotyczące smogu oraz zajęcia dotyczące edukacji ekologicznej i zdrowego trybu życia. Szkoła będzie również uczestniczyć w organizowanych przez NASK konkursach tematycznych. Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno–terapeutycznym „Każdy inny – wszyscy równi”

Głównymi założeniami projektu są:

  • Uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • Rozwijanie empatii wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • Kształtowanie tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • Likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • Przygotowanie do współuczestnictwa z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu.

Projekt przeznaczony jest dla placówek, w których uczą się dzieci pełnosprawne oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Mamy nadzieję, że do realizacji działań związanych z projektem zaangażują się wszyscy uczniowie oraz ich rodzice/opiekunowie.

Koordynatorem projektu jest Anna Wiktorowska.

Święto Szkoły: taniec integracyjny

Tegoroczne święto Szkoły zakończył taniec integracyjny. Rozpoczęły go nasze uczennice, do których sukcesywnie dołączali chłopcy, a później rodzice. Zabawę taneczna przygotowała i poprowadziła Iwona Zalewska, nauczycielka wychowania fizycznego w naszej szkole.

Poniżej relacja zdjęciowa

(więcej…)

Wisła Płock odwiedziła naszą szkołę

Zapewne nie każdy w Rogozinie wie, kim jest Nafciarz. 19 września maskotka Wisły Płock przybliżyła swoją sylwetkę przedszkolakom i uczniom klas I-III. Z Nafciarzem do Rogozina przyjechał też Łukasz Sekulski, piłkarz, napastnik drużyny Wisły Płock, który odpowiadał na liczne pytania uczniów.  

Uśmiechnięty i sympatyczny Nafciarz zachęcał do kibicowania Wiśle Płock. Podczas spotkania nie zabrakło okazji do wspólnych zdjęć. Każdy uczeń otrzymał otrzymał od naszego gościa plan lekcji. Na pewno znajdzie się w nim miejsce także na zajęcia sportowe, które zaowocują w przyszłości zawodniczą karierą. Nafciarzem chce być każdy z nas. Kibicujmy naszej lokalnej drużynie i wspierajmy na nowo budowanym stadionie.


Koordynatorem akcji w naszej szkole byli nauczyciele: Kamil Jakubowski, Iwona Zalewska, Norbert Pałysa.

Zdjęcia z wizyty Nafciarza kliknij

(więcej…)

Święto Szkoły: inscenizacja „Bazyliszka”

W ramach Święta Szkoły nasi uczniowie pokazali inscenizację warszawskiej legendy o Bazyliszku.  Młodzi aktorzy zadbali nie tylko o piękny przekaz słowa mówionego, ale samodzielnie przygotowali potrzebne rekwizyty.

Przedstawienie wyreżyserowane przez polonistkę, Olgę Sawicką, spotkało się z bardzo życzliwym przyjęciem wszystkich widzów.

Zdjęcia ze spektaklu, kliknij

(więcej…)

Ubezpieczenie uczniów

W tym roku składka na ubezpieczenie wynosi 40 zł. od dziecka. Należy ja wpłacić 19 września (poniedziałek) do 13 października 2022 r. (czwartek). Wpłaty przyjmuje sekretariat szkoły.

Ubezpieczenie jest dobrowolne.

Firmą ubezpieczeniową powstaje jak w roku ubiegłym Compensa. Warunki ubezpieczenia również nie ulegają zmianie.

Go to Top