Przedszkolaki uczyły się udzielania pierwszej pomocy

15 lutego w naszym przedszkolu odbyły się godzinne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia przeprowadziła pani Monika Ulicka – ratownik Polskiego Czerwonego Krzyża, wraz z wolontariuszami PCK: Wiktorem Pacalskim oraz Bartoszem Maślanką – absolwentem Szkoły Podstawowej w Rogozinie.

Pani Monika opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Podczas zorganizowanego spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Relacja zdjęciowa kliknij