Dziecięce poczytanki: Kopciuszek

28 lutego roku odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w przedszkolu z cyklu „Dziecięce poczytanki”. Dzieci wysłuchały baśni „Kopciuszek” braci Grimm. Książeczkę czytała uczennica klasy 5. Zuzannę Remplewicz.

Baśń bardzo zainteresowała dzieci przez co wysłuchały jej z ogromnym zaciekawieniem. Treść autorstwa braci Grimm, zawiera w sobie ponadczasowe prawdy. Po pierwsze, autorzy chcieli zaznaczyć, że w życiu najbardziej nie liczą się pieniądze i inne dobra materialne. Najważniejszy jest sam człowiek. Po drugie, bracia Grimm, podkreślili, że nie ważne jest to z jakiej warstwy społecznej pochodzimy. Zarówno biedny jak i bogaty, może w życiu osiągnąć tyle samo. Liczy się bowiem szczerość i pracowitość. Kopciuszek, pokazuje również to, że dobro zawsze wygrywa.

Morał płynący z baśni pozostanie w pamięci przedszkolaków, które czekają na kolejne spotkania czytelnicze. Relacja zdjęciowa kliknij