Akcja „Bezpieczny Patrol” w przedszkolu

W tym roku nasze przedszkole bierze udział w programie edukacyjnym „Bezpieczny Patrol”. Organizatorem jest Polski Czerwony Krzyż, a partnerem firma VIMN Poland Sp .z o.o (Nickelodeon), która jest właścicielem licencji do kreskówki “Psi Patrol”.

„Psi Patrol” jest jednym z najchętniej oglądanych seriali animowanych przez polskich przedszkolaków. Opowiada o chłopcu o imieniu Ryder, który stoi na czele grupy szczeniaków-ratowników. Fabuła serialu pozwoliła na przygotowanie dla dzieci materiałów, w których pieski pokazują, jak zadbać o własne bezpieczeństwo w różnych sytuacjach.

Program ma na celu promocję zasad bezpieczeństwa wśród dzieci w wieku 3-4 lat. Postacie z bajki będą bohaterami naszych spotkań. Wraz z nimi poznawać będziemy główne zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i ekologii. A wszystko to podczas aktywności różnego typu – w zabawie, podczas spotkań z ludźmi podejmującymi działania na rzecz bezpieczeństwa, podczas wyjść edukacyjnych, itp.

Przedszkolaki otrzymają zeszyty ćwiczeń, dzięki którym będą mogły utrwalać swoją wiedzę także po zakończonych zajęciach.

Program będzie zawierał 6 głównych tematów:
1. Wiedza na temat bezpieczeństwa
2. Bezpieczeństwo na drodze
3. Bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu
4. Bezpieczeństwo podczas wakacji
5. Bezpieczeństwo w zimie
6. Ekologia, recykling

Realizacja programu będzie miała miejsce od marca do czerwca 2019 roku.
Koordynatorką akcji jest nauczycielka przedszkola Kamila Zielińska.