Uczniowie klasy 5b na spotkaniu z Joanną Olech

20 maja uczniowie klasy 5b – Martyna Piasecka oraz Sebastian Piątkowski reprezentowali naszą szkołę na V Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Spotkanie z Autorem”, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Bodzanowie.

W tym roku uczestnicy konkursu literackiego musieli wykazać się znajomością dwóch książek zaproszonego gościa – Joanny Olech: „Dynastii Miziołków” oraz „Pompona w rodzinie Fisiów”. Zadaniem konkursowym było rozwiązywanie testu składającego się z bardzo szczegółowych pytań otwartych i zamkniętych oraz krzyżówki. Uczestnicy wykazali się świetnym przygotowaniem, dlatego rywalizacja o miejsca na podium była wyrównana. Szczególnie gratulujemy Sebastianowi Piątkowskiemu, który zdobył wyróżnienie. Wszyscy jednak mogą czuć się zwycięzcami – osobisty kontakt z twórcą, możliwość zdobycia autografu oraz odebranie dyplomu i książki z jego rąk stanowią najlepszą nagrodę.

Uczniów do konkursu przygotowała polonistka, Olga Sawicka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!