Nasi uczniowie wykazali się wiedzą o krajach anglojęzycznych

27 maja uczniowie klas 4. i 6. (Natalia Malinowska, Agata Gołębiewska, Jakub Ośka) wzięli udział w Międzygminnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Bodzanowie.

Nasi uczniowie zdobyli V miejsce, co jest dla nich wielkim sukcesem ponieważ brali udział w konkursie po raz pierwszy i rywalizowali ze starszymi uczniami z klas 8. Dodać należy, że różnica punktów między poszczególnymi miejscami była nieznaczna. Uczniów do konkursu przygotowała szkolna anglistka, Joanna Lis.

Głównym celem konkursu było sprawdzenie i wzbogacenie wiedzy z zakresu znajomości najważniejszych zagadnień historycznych, geograficznych, kulturowych Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Każda szkoła musiała wystawić 3-osobową reprezentację, składającą się z uczniów klas IV-VIII. Uczestnicy drużynowo wykonywali zadania otwarte oraz zamknięte, dotyczące znajomości obiektów, miejsc, osób, postaci, najważniejszych faktów historycznych oraz świąt w krajach anglojęzycznych, określali położenia największych miast i państw na mapie. Wszystkie zadania były wykonywane w języku angielskim.