Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole

2 września społeczność Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie rozpoczęła nowy rok szkolny. Gościli u nas Sylwester Ziemkiewicz – Wójt Gminy Radzanowo, Krzysztof Czerwiński – radny Gminy Radzanowo, ks. kan. dr. Janusz Wiśniewski – proboszcz naszej parafii i Ewa Kukawska – przewodnicząca rady rodziców. Goście i dyrektor szkoły złożyli dzieciom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia sukcesów w nowym roku szkolnym.

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej wysłuchaliśmy programu artystycznego w wykonaniu dzieci z klasy VIb i V oraz zespołu muzycznego.

Atak Niemiec hitlerowskich na Polskę spadł niespodziewania i rozpoczął najczarniejszy okres w dziejach naszej ojczyzny. Uroczystość była apelem całej społeczności naszej szkoły: Pokój, nie wojna! Nigdy więcej wojny!

Uroczystość została przygotowana przez polonistkę Olgę Sawicką, nauczyciela muzyki Norberta Pałysę, nauczyciela plastyki Marlenę Kącicką. Pomagał im instruktor muzyki z CKiS w Radzanowie Jerzy Jakowski.

W tym roku szkolnym w samej szkole uczy się 203 dzieci, a łącznie z przedszkolem 278 dzieci. To wzrost o 23 dzieci w stosunku do września ubiegłego roku. W ciągu 11 lat przybyło w naszej szkole ponad 200% dzieci, z 93 w roku 2008 do 278 w roku 2019.

Duża ilość oddziałów zmusiła nas do ponownego sięgnięcia po rozwiązanie wykorzystania Domu Ludowego, w celu zapewnienia wszystkim dzieciom sal bez uciekania się do dwuzmianowości. W tym roku szkolnym w Domu Ludowym uczyć się będą klasy pierwsza i trzecia. Jesteśmy przekonani, że ten stan rzeczy to tylko okres przejściowy.

W czasie wakacji dokonaliśmy remontu szkoły, przysposobiliśmy sale w Domu Ludowym do potrzeb zajęć lekcyjnych, zakupiliśmy niezbędne i nowoczesne pomoce naukowe. Wszystkie te zmiany mogły się zdarzyć dzięki funduszom Gminy Radzanowo.