Przedszkolak bezpieczny na drodze

W środę, 25 września, odwiedzili nas policjanci z komisariatu policji w Radzanowie. Spotkali się z przedszkolakami, aby tych najmłodszych zapoznać, a starszym przypomnieć i utrwalić podstawowe wiadomości związane z udziałem dzieci w ruchu drogowym.

Policjanci wyświetlili dzieciom film edukacyjny pt.: „Bezpieczna droga z radami SpogeBoba”, dotyczący zasad poruszania się dzieci po drogach, na których występują w rolach pieszego, pasażera czy rowerzysty. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się podczas jazdy rowerem, w jakich miejscach przechodzić przez jezdnię, czy w jaki sposób bezpiecznie podróżować samochodem. Policjanci wielokrotnie podkreślali jak bardzo ważne jest, aby wyrobić u dzieci nawyki bezpiecznych zachowań na drodze. Mówili o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, nie wbieganiu przed nadjeżdżający pojazd, nie bawieniu się na jezdni, czy bezpośrednio przy niej, o konieczności noszenia odblasków. Ważne jest także to, aby dzieci miały nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie, a także przypominały o tym dorosłym.

Celem spotkania było również przypomnienie numerów alarmowych, przećwiczenie pozycji obronnej przed atakującym psem oraz uwrażliwienie dzieci na różne niebezpieczeństwa grożące im ze strony „złych dorosłych”. Na zakończenie spotkania dzieci dziękując za spotkanie wręczyły gościom podziękowania.