Owocowy dzień w przedszkolu

Ubiegły poniedziałek był owocowym dniem w naszym przedszkolu. Dzieci z grupy „Dzielne Skrzaty” przyniosły z sadu dary Pani Jesieni i przygotowały na drugie śniadanie zdrową przekąskę – owocowe szaszłyki. Przez cały tydzień dzieci poznawały wielozmysłowo owoce krajowe i dowiadywały się o korzyściach dla zdrowia, płynących ze spożywanie surowych owoców.

Wszystkie dzieci pracowały bardzo chętnie, przygotowując przekąski dla siebie oraz kolegów i koleżanek. W ten sposób przedszkole wyrabia u dzieci samodzielność i kształtuje nawyki zdrowego odżywiania się. Jest to też okazja do ćwiczeń grzeczności i uprzejmości wobec innych. Dzieci bardzo chętnie kosztowały zdrowych smakołyków i bardzo podobała im się taka forma zajęć.

Natomiast grupa starsza – „Mali Odkrywcy” – przenieśli się w odległe rejony naszego świata! Bohaterami dnia były owoce egzotyczne – czyli nowe smaki, egzotyczny wygląd i czasem trudne nazwy do powtórzenia. Niektóre owoce dzieci znały doskonale, innych mieli okazję spróbować po raz pierwszy. Wszyscy byli zdania, że są one pyszne. Nie zabrakło smakowania soku z mango oraz zabaw i konkursów z udziałem egzotycznych owoców.

Podczas zajęć plastycznych dzieci utrwalały nazwy owoców i ich wygląd, kolorując zabawne obrazki.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przyniesienie owoców. Przy Waszym wsparciu to był prawdziwie pyszny dzień!

Zajęcia przeprowadziły: Anna Pałysa i Kamila Zielińska. Relacja zdjęciowa kliknij