Odważne Krasnoludki i cudaki z warzyw

Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy. Po ubiegłotygodniowym wielozmysłowym poznawaniu owoców, w grupie Odważne Krasnoludki przyszedł czas na tydzień z warzywami. Tym razem przedszkolaki robiły cudaki z warzyw.

Warzywa, które na większości z nas, i zazwyczaj nie robią na nas wielkiego wrażenia, w rękach przedszkolaków zmieniły się w wielobarwne postacie stworków, zwierzaków, cudaków i  ludzików. Ich uśmiechnięte buzie, bystre oczka, bujne fryzury i fantazyjne dodatki zachwycały i urzekały pięknem oraz pomysłowością i wyobraźnią dzieci. Tradycyjnie nie zabrakło również degustacji ulubionych warzyw dzieci oraz pogadanki nt.: „Dlaczego powinniśmy jeść warzywa?”, a także ich przeliczania, ważenia i porównywania pod względem wielkości, koloru, czy smaku.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do tych niecodziennych zajęć, szczególnie mamie Weroniki Adamskiej i rodzicom Bartka Chrapkowskiego. Zajęcia przeprowadziła wychowawczyni grupy, Beata Kisio. Relacja zdjęciowa kliknij