Klasy młodsze pamiętały o zmarłych

Tydzień przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie klasy 1. i 3. wybrali się na Cmentarz Zabytkowy w Płocku zwany płockimi Powązkami, odwiedzając groby wielu zasłużonych dla miasta i regionu osób.

Po zapaleniu zniczy oraz chwili zadumy wszyscy udali się do Muzeum Mazowieckiego, gdzie czekała na nich niezwykle interesująca i pełna ciekawych informacji lekcja muzealna, zatytułowana „Co to jest muzeum?”. Dzieci miały okazję obejrzeć aranżację wnętrz mieszczańskich z przełomu XIX i XX wieku, m.in. kuchnię, sypialnię, gabinet, jadalnię, podziwiając różnorodne eksponaty znajdujące się w pomieszczeniach. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły również w uczniach sale ze szkłem oraz ceramiką. Wzbogaceni o nową wiedzę, wszyscy ochoczo wrócili do szkoły.

Wycieczkę przygotowały nauczycielki obu klas:Anna Śliwińska, Krystyna Tron, Justyna Drajkowska i Agnieszka Jastrzębska.