Uroczystość Święta Niepodległości w przedszkolu

8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień. Udział w uroczystości wzięli również rodzice dzieci.

Podczas występu dzieci z grupy „Odważne krasnoludki” recytowały patriotyczne wiersze, opowiadające o symbolach narodowych, o jej historii oraz o jej pięknie. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci małych Polaków.

Szczególne podziękowania kierujemy do pań: Malwiny Adamskiej i Ewy Markowskiej – mamy Ani i mamy Weroniki – za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu oraz czynny udział w tej wyjątkowej uroczystości.

Po uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego –  „Polskie symbole narodowe”. W konkursie wzięło udział 21 rodzin z naszego przedszkola. Jury konkursowe postanowiło przyznać poza miejscem I, II i III również 5 wyróżnień. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

Uroczystość przygotowały: Beata Kisio, wychowawczyni grupy i Marzena Mazur, pomoc nauczyciela. Wspaniała album fotograficzny, autorstwa Marty Korzuchowskiej z uroczystości kliknij