Maluchy i miś koala

Wczoraj przedszkolaki z grupy Dzielne Skrzaty odwiedziła Beata Kapowicka – bibliotekarka z Filii Bibliotecznej w Rogozinie i przeczytała dzieciom piękną bajkę o misiu koali.

Dzieci z uwagą i zachwytem wysłuchały czytaną bajeczkę, przechodziły przez magiczny tunel i bawiły się z pluszowym misiem. Każdy przedszkolak otrzymał własnego misia, co sprawiło dzieciom wiele radości i było ogromną niespodzianką.

Już niebawem pani Beata ponownie odwiedzi przedszkolaków z nową, ciekawą historią.
Zajęcia biblioteczne rozbudzają zainteresowania czytelnicze naszych przedszkolaków, przybliżają literaturę dziecięcą i są inspiracją do prac plastycznych. Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z ważnych celów naszego przedszkola. U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.