Klasa VIA zwycięzcą szkolnego konkursu językowego

Z okazji obchodzonego w dniu 26 września 2019r. Europejskiego Dnia Języków odbył się szkolny konkurs językowy pod hasłem „Challenge accepted”. Zadaniem uczniów klas szóstych, siódmej i ósmej było zrealizowanie w swojej klasie jak największej liczby wyzwań /zadań językowych w ciągu dwóch tygodni. Nasz pomysł na świętowanie Europejskiego Dnia Języków został zarejestrowany na stronie EDJ.

Oto kilka ze zrealizowanych przez uczniów wyzwań:

• Zidentyfikowałem pięć języków (poprawnie!) w grze Który to język? na stronie Europejskiego Dnia Języków.
  • Napisałem słowo w trzech językach, które używają różnych alfabetów (takich jak alfabet grecki, cyrylica i łacina).
  • Nauczyłem się, jak migać dwa słowa i przeliterować swoje imię w języku migowym (w międzynarodowym języku migowym lub w krajowym języku migowym).
  • Zidentyfikowałem pięć słów w moim własnym języku, które są takie same jak w innych językach / są zapożyczone z innych języków.
  • Zidentyfikowałem i zapisałem trzy słowa w moim własnym języku, które oznaczają bardzo różne rzeczy w innych językach (fałszywi przyjaciele!).
  • Wysłuchałem pięciu piosenek w różnych językach.
  • Zmieniłem język w swoim telefonie lub tablecie na jakiś język obcy, na jeden dzień (lub na dłużej!).
  • Oglądałem film w obcym języku (z napisami).

Uczniowie razem wykonali około 60 różnych zadań/wyzwań.  Ta forma kontaktu z językami bardzo im się spodobała.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu została klasa 6A, której uczniowie wykonali najwięcej zadań.

Congratulations!

Koordynatorem konkursu była Sylwia Witkowska, nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole.