Biwak i rajd harcerski

W miniony weekend szkolna drużyna harcerska „Wilcza Wataha” wraz z drużyną zuchów, „Lisią Gromadą”, uczestniczyli w biwaku oraz w rajdzie harcerskim.
Rajd przygotowali harcerze, a nad wszystkim czuwali drużynowi: Iwona Zalewska, Justyna Drajkowska, Kamil Jakubowski.

Harcerze stacjonowali w budynku naszej szkoły. Biwak rozpoczął się w piątek wieczornym rajdem dla obu drużyn.

Trasa rajdu biegła przez Rogozino. Drużyny dostały mapy z punktami, gdzie czekały na nie różne zadania, m.in: szyfry, łamigłówki, pierwsza pomoc, sprawność oraz rzuty do celu i praca drużynowa.

Po wykonaniu zadań harcerze wrócili do szkoły, gdzie zjedli przygotowaną własnoręcznie kolację kolację. Niektórzy harcerze starali się zdobyć nową sprawność „Kuchcika”.

Po kolacji, odbyło świeczkowisko, czyli wspólne śpiewanie, pląsanie. Później zaczęły się tańce z dh Iwoną, Jeżeli ktoś nie mógł usnąć, dh Kamil przeprowadził wartę oraz kilka ćwiczeń sprawnościowych.

Sobotni ranek rozpoczął apel połączony z ogłoszeniem wyników rajdu. Po posprzątaniu miejsca obozowego, zuchy i harcerze wrócili do domów.

Był to fajnie spędzony piątek. Harcerze po raz pierwszy przygotowali trasę i zadania. Mimo wyłączonych telefonów komórkowych, wcale nie chcieli wrócić do wirtualnego świata, a czas spędzony w drużynie minął im bardzo szybko. Z tęsknotą oczekują następnego biwaku! Czuwaj! Relacja zdjęciowa kliknij