Warto pomagać zwierzętom. Spotkanie z panią weterynarz

Dzieci z klasy I i III odwiedzili goście. Była to pani weterynarz – doktor Joanna Kaniewska i Anna Wendołowską – działaczki Płockiego Towarzystwa Pomocy Zwierzętom „Arka”.

Pani doktor przyprowadziła ze sobą swojego czworonoga „Muffinkę”, aby opowiedzieć dzieciom, jak bardzo ważne jest pomaganie zwierzętom błąkającym po naszej okolicy. Wyjaśniła dzieciom, jak należy dbać o nasze zwierzęta (nie tylko psy i koty). Przypomniała również o zasadach wyprowadzania psów na spacery i o zachowaniu się, gdy spotykamy nieznane nam zwierzęta.

Nasza szkolna akcja pomagania zwierzętom trwa dalej, dlatego na koniec naszego spotkania przekazaliśmy karmę dla Towarzystwa Pomocy Zwierzętom „Arka”. Obiecujemy, że nadal będziemy Was wspierać. Dlatego przez cały rok można przynosić do szkoły karmę, podkłady, koce itp. My na pewno przekażemy je potrzebującym zwierzętom. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy!

Spotkanie przygotowała wychowawczyni klasy III, Anna Śliwińska z pomocą wychowawczyni klasy I, Krystyną Tron.
Zdjęcia kliknij