Akademia wirtualnej rzeczywistości

5 grudnia odbyły się w naszej szkole innowacyjne zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I-VI z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości (VR).

Akademia VR to pierwsze tego typu zajęcia edukacyjne w Polsce: duża porcja wiedzy oraz rozrywka dla całej klasy, i to z dojazdem do szkoły! Podczas 45-minutowych zajęć wszyscy uczniowie jednocześnie zakładają na głowy gogle VR, za pomocą których przenoszą się do niesamowitego świata wirtualnej rzeczywistości. Od tej pory widzą dookoła siebie realistyczne obrazy, mogąc w całości skupić na nich swoją uwagę, przez co efektywnie się uczą i wspaniale bawią. To robi wrażenie! Nad przygodą w VR czuwają doświadczone w pracy z dziećmi osoby prowadzące zajęcia.

Zajęcia pomagają rozwijać kreatywność i ciekawość świata. To potężna dawka wiedzy zaprezentowana w bardzo innowacyjny , ale i przystępny sposób.

Tematami lekcji były: Kosmos – dla klas I-III oraz Wulkany – dla klas IV-VI. Szkolnym koordynatorem zajęć
była nauczycielka biologii i informatyki Małgorzata Racka.
Zdjęcia kliknij