Starszaki upiekły pizzę

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszym przedszkolu, co prawda kilka dni wcześniej, również obchodziliśmy ten smaczny dzień. Nie mogliśmy pominąć takiego święta, ponieważ to danie, pochodzące z Włoch, jest ulubione przez dzieci i dorosłych. Smakuje wyjątkowo zwłaszcza wtedy, gdy można go własnoręcznie przygotować i ułożyć na nim tylko to, co lubimy.

Dzieci z grupy „Mali Odkrywcy”, pod bacznym okiem pani Kamili i pani Ani, mogły własnoręcznie i samodzielnie przyrządzić pizzę. Do pizzy użyliśmy 3 składników: sos pomidorowy, ser mozzarella i szynka.

Dzieci wspaniale dostosowały się do ustalonych zasad związanych z używaniem sprzętów i oddalaniem się od gorącej blachy z upieczoną pizzą. Spisały się na medal, a nagrodą była pyszna pizza z naszej przedszkolnej restauracji. Zdjęcia kliknij