Michalina Malinowska wygrała konkurs recytatorski

Michalina Malinowska z klasy V zwyciężyła konkurs recytatorski w Liszynie

9 marca br. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Słowami Kobiet”. W konkursie wzięły udział cztery uczennice naszej szkoły. Julia Konieczkowska z klasy V recytowała „Cebulę” Wisławy Szymborskiej, Zuzanna Remplewicz z klasy VIB zaprezentowała „Rozmowę z kamieniem” – również autorstwa naszej noblistki, natomiast Martyna Zychowicz z klasy V wyrecytowała utwór Danuty Wawiłow „O Rupakach”. Michalina Malinowska swoją interpretacją „Kota w pustym mieszkaniu” Wisławy Szymborskiej zauroczyła jurorów i wygrała.

Do poetyckiej rywalizacji przygotowało się 29 uczestników. Jury przyznało trzy nagrody główne i dwa wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy reprezentantkom naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu uczennice przygotowała nauczycielka jęz. polskiego Olga Sawicka.

Relacja zdjęciowa kliknij